Aktualny numer: Logistyka Produkcji 28 (2017)

Cyfrowa przyszłość

Ostatnie tegoroczne wydanie Logistyki Produkcji stanowi dobrą okazję do uruchomienia naszego nowego projektu. Portal itdlaprodukcji.pl rusza wraz z premierą pisma, które trzymają Państwo w rękach. O tym, że zaawansowane rozwiązania informatyczne są aktualnie jednym z najbardziej nośnych tematów związanych z funkcjonowaniem zakładów produkcyjnych, wiedzieliśmy od dawna.
Doskonałe wyniki obszernego raportu KPMG, dotyczącego planów inwestycyjnych firm produkcyjnych w Polsce, zaskoczyły nawet osoby znające potencjał tego sektora. Jak się okazuje, najlepsze może być jeszcze przed nami a nowe zakłady produkcyjne będą rosły jak grzyby po deszczu. Nie ulega wątpliwości, że jeszcze zwiększy to zainteresowanie systemami do zarządzania produkcją.
W gronie redakcyjnym zapadła zatem decyzja, że warto będzie przygotować dedykowany portal, poświęcony tylko tematyce IT dla produkcji. Przekonały nas do tego nie tylko rozwijający się rynek tych rozwiązań, ale przede wszystkim konkretne pytania w sprawie polecanych systemów, nadsyłane do nas przed firmy produkcyjne. Na nowym portalu zebraliśmy wiedzę, którą przekazywaliśmy do tej pory głównie na naszych łamach i liczymy na to, że rozwój naszego nowego przedsięwzięcia będzie przebiegał równie dynamicznie jak rozwój firm produkcyjnych w Polsce.
Stopień informatyzacji fabryk w Polsce prezentuje się bardzo dobrze na tle sąsiadów z naszego regionu Europy – jednak wiele zakładów wciąż opiera procesy zarządzania czy planowania produkcji na popularnych arkuszach kalkulacyjnych. Wierzymy zatem, że istnienie wyspecjalizowanego portalu przełoży się na poszerzenie wiedzy o zaawansowanych systemach IT oraz coraz powszechniejsze ich stosowanie – tym bardziej, że to jedyna droga, aby załapać się na właśnie ruszającą Czwartą Rewolucję Przemysłową. Wiele jej założeń wciąż jest odległą przyszłością, lecz daleko idąca informatyzacja procesów zarządzania produkcją leży w zasięgu ręki.
Zapraszam zatem na itdlaprodukcji.pl i życzę udanych wdrożeń, które przełożą się na szybki wzrost wyników Państwa firm.

Witold Zygmunt

Szanowny Czytelniku,
zarejestruj się by uzyskać bezpłatny dostęp do pełnego wydania Eurologistics. W ten sposób dbamy o polepszanie jakości naszych usług i dostarczanych do Ciebie materiałów.
Rejestracja oznacza akceptację aktualnej polityki prywatności.

Polecane artykuły

Eurologistics Newsletter