Aktualny numer: Flota Auto Business 32 (2009)

Sławny filozof, którego Sokratesem nazwali, powiedział kiedyś: "wiem, że nic nie wiem" - co miało świadczyć o jego wielkiej świadomości ogromu nauki i posiadania zaledwie cząstki wiedzy. Dziś mógłbym powtórzyć słowa tego Greka, tyle że moja świadomość na temat zrozumienia tego, co się dzieje w naszym kraju, jest żadna. Czy tylko dlatego, że nie jestem mędrcem?

No właśnie, czy jednak Sokrates zrozumiałby, dlaczego nasz rząd głoszący o wszechobecnym spowolnieniu gospodarczym ma zamiar zgnębić przedsiębiorców, zamiast im pomagać? Rezygnacja z możliwości  odliczenia pełnego VAT-u za paliwo i zakup samochodów z kratką ( cokolwiek by o głupocie tego przepisu nie myśleć) właśnie  o tym świadczy. A miało być już trochę normalniej. Przecież po wyrokach sądowych, na początku roku wydawało się, że będzie roztrząsana raczej kwestia, czy odliczamy VAT od wszystkich aut, czy tylko „kratkowych”. Koncerny zaczęły przerabiać swoje pojazdy, część firm już je kupiła i…

Okazuje się, że nawet przepisy unijne można ponaginać. Teraz przedsiębiorstwa właściwie nie wiedzą, czy już kupować auta, a jeśli teraz to jakie. Niektóre podmioty coraz częściej odczuwają spowolnienie gospodarcze, tymczasem jeszcze nasz rząd dokłada swoje. Bo równie dobrze po urlopach nasi posłowie i senatorowi mogą wpaść na kolejne „rewelacyjne” pomysły.  

Szanowny Czytelniku,
zarejestruj się by uzyskać bezpłatny dostęp do pełnego wydania Eurologistics. W ten sposób dbamy o polepszanie jakości naszych usług i dostarczanych do Ciebie materiałów.
Rejestracja oznacza akceptację aktualnej polityki prywatności.

Polecane artykuły

Eurologistics Newsletter