Aktualny numer: Flota Auto Business 17 (2007)


Po co człowiekowi stres – czyli kilka słów o jego pozytywnym i negatywnym wpływie na ludzi. Jak się okazuje ma on ogromny wpływ na pracę w zespole, a w konsekwencji sukces lub porażkę podejmowanych działań.


Podsumujemy ubiegły rok, analizując wyniki sprzedaży nowych samochodów. Od kilku lat obserwujemy bowiem wzrost zainteresowanie samochodami klientów instytucjonalnych, którzy w przypadku kilku producentów stanowią ponad połowę odbiorców nowych samochodów. Jak zwykle wiele uwagi poświęcimy organizacji floty samochodów. Zauważamy bowiem, że bardziej niż kiedykolwiek, rola i zakres obowiązków managera floty podlega zmianom na dzisiejszym rynku. Dotyczy to zarówno firm będących częścią korporacji, jak i firm rodzimych, które przejmują od tych pierwszych wzorce zarządzania. Poruszamy także istotne dla fleet managera tematy związane z ubezpieczeniem samochodu i sposobami. Kto i kiedy nie otrzyma odszkodowania za szkodę w pojeździe z ubezpieczenia OC komunikacyjnego, a takie ryzyko jest wielce prawdopodobne.


Poruszamy także tematykę wycofywanych przez firmy po okresie 3-4 lat wynajmowanych samochodów. Powstają firmy specjalizujące się w skupowaniu i sprzedaży takich aut kolejnym klientom.


Zapraszam do lektury


Piotr Robakowski


Redaktor Naczelny


Szanowny Czytelniku,
zarejestruj się by uzyskać bezpłatny dostęp do pełnego wydania Eurologistics. W ten sposób dbamy o polepszanie jakości naszych usług i dostarczanych do Ciebie materiałów.
Rejestracja oznacza akceptację aktualnej polityki prywatności.

Polecane artykuły

Eurologistics Newsletter