Aktualny numer: Eurologistics 116 (2020)

Na wstępie

Jak bardzo technologia wpływa na branżę logistyczną. W pierwszym wydaniu Eurologistics przyglądamy się trendom technologicznym na najbliższy rok. Potrzeba automatyzacji i cyfryzacji coraz większej liczby procesów produkcyjnych i logistycznych nie budzi wątpliwości, ale trafność wyboru technologii oraz momentu wdrożenia opartych na niej rozwiązań mogą być zarówno czynnikiem wzmocnienia konkurencyjności przedsiębiorstwa, jak i doprowadzić do utraty jego pozycji rynkowej i płynności finansowej. Decyzje w obszarze technologicznym stają się więc często decyzjami strategicznymi dla przedsiębiorstw.

Obserwacja trendów pozwala odróżnić dojrzałą technologię od szumu informacyjnego oraz uniknąć nadmiernych oczekiwań i nietrafnych decyzji strategicznych.

Dostosowywanie łańcuchów dostaw do zmian rynkowych, praktyczne wdrażanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań jest konieczne dla rozwoju i utrzymywania wysokich pozycji rynkowych firm logistycznych, transportowych i przemysłowych. Ostatnia edycja konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2019 pozwoliła nam przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom na rynku i zgromadzić wiele innowacyjnych pomysłów. W tym wydaniu prezentujemy nagrodzone i wyróżnione przez Kapitułę konkursu
produkty i usługi dla łańcucha dostaw.

Niezwykle inspirujące były dla nas również projekty tworzone przez menedżerów logistyki, które gromadziliśmy w ubiegłym roku w ramach programu Supply Chain Designer 2019 roku. Nagrodzone rozwiązania wyróżniają się znaczącym wpływem na poprawę funkcjonowania łańcucha dostaw.

W pierwszym tegorocznym wydaniu tradycyjnie wracamy do grudniowego wieczoru, podczas którego wręczone zostały „Oskary Logistyki”, czyli nagrody w programie badawczym Operator Logistyczny Roku 2019, który od osiemnastu lat bada satysfakcję klientów operatorów logistycznych. Poznaliśmy również laureatów konkursu Produkt Innowacyjny i programu Supply Chain Designer. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dorocznego święta polskiej logistyki – Gali Logistyki, Transportu i Produkcji.

Kinga Wiśniewska

Szanowny Czytelniku,
zarejestruj się by uzyskać bezpłatny dostęp do pełnego wydania Eurologistics. W ten sposób dbamy o polepszanie jakości naszych usług i dostarczanych do Ciebie materiałów.
Rejestracja oznacza akceptację aktualnej polityki prywatności.

Polecane artykuły

Eurologistics Newsletter