Zapraszamy na webinarium o Pakiecie Mobilności

22 października 2020

Zapraszamy na bezpłatne webinarium dotyczące Pakietu Mobilności. Dla wielu przedsiębiorców stanowi on próbę osłabienia pozycji polskich przewoźników na rynku zachodnim, co w konsekwencji może doprowadzić do końca branży transportowej, którą znamy. Obawy branży TSL potęguje chaos informacyjny i liczne nieprecyzyjne interpretacje przepisów. Czy faktycznie musimy obawiać się Pakietu Mobilności? Zarezerwujcie 60 minut – 29. października o godzinie 10.

Pamiętaj, Pakiet mobilności już obowiązuje!

Przypomnijmy ­- Pakiet mobilności oficjalnie obowiązuje od  20 sierpnia br., a kolejne zmiany wejdą w życie prawdopodobnie już początkiem 2022 roku i niestety będą one najbardziej dotkliwe dla polskich przedsiębiorców, gdyż dotyczą delegowania i dostępu do rynku. Jak się okazuje, przyjęte przepisy, których założeniem miała być regulacja transportu drogowego w Unii Europejskiej, generują chaos informacyjny i potęgują uzasadnione obawy branży TSL. Czasu na poznanie i dostosowanie się do nowych zasad jest coraz mniej, dlatego nie zwlekaj i nie pozwól, żeby Pakiet mobilności był dla Ciebie pakietem niejasności. Zapisz się na bezpłatny webinar.

Już 29 października br. o godzinie 10.00 odbędzie się specjalnie przygotowane bezpłatne spotkanie o charakterze szkoleniowym, które w całości zostanie poświęcone zagadnieniom, dotyczącym Pakietu mobilności.  Wydarzenie, organizowane przez Grupę Inelo, adresowane jest do wszystkich przedstawicieli firm transportowych, którzy chcą poznać odpowiedzi na najważniejsze i najczęściej zadawane pytania o Pakiet mobilności.  Aby wziąć udział, wystarczy zgłosić swoje uczestnictwo.

Czołowi eksperci branży TSL i gość specjalny

W specjalnie przygotowanej wirtualnej sali konferencyjnej, na uczestników będą czekali czołowi eksperci sektora TSL: Łukasz Włoch – Główny Ekspert Grupy Inelo oraz Mateusz Włoch – Ekspert ds. rozwoju i szkoleń. Całość natomiast poprowadzi Kamil Wolański – Kierownik Działu Ekspertów Grupy Inelo.

Gościem specjalnym spotkania online będzie Maciej Wroński – Prezes Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska, który w imieniu branży opowie o procesie legislacyjnym oraz o szansach i wyzwaniach, a także zagrożeniach płynących z wprowadzenia Pakietu mobilności.

Czego się dowiesz dzięki udziałowi w webinarze?

Grupa Inelo jest członkiem międzynarodowej organizacji CORTE, a nasi przedstawiciele aktywnie doradzają w sprawach transportu przy Komisji Europejskiej, dzięki czemu jesteśmy najlepiej poinformowani w kwestiach zmian prawnych.

W trakcie webinaru nasi eksperci udzielą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, takie jak:

  • Jak rozliczyć regułę dwóch odpoczynków tygodniowych z rzędu, szczególnie jeśli chodzi o rekompensaty?
  • Jak będziemy rozliczać wynagrodzenie kierowców po Pakiecie mobilności, czy coś się zmieni w polskim prawie?
  • Czym jest baza operacyjna, do której należy wracać i czy można mieć ich kilka?
  • Kiedy obowiązkowa stanie się wymiana tachografów i czy będą one również wymagane w transporcie krajowym?

Webinarium

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Telematyka a młodzi kierowcy

5 marca 2021

Jak wskazuje Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (International Road Transport Union) Polska i Rumunia to kraje UE, w których najbardziej brakuje zawodowych kierowców. Według szacunków PwC i TLP, aby załatać lukę kadrową, na rynek każdego roku od 2019 do 2022 musiałoby wchodzić około 15 tys. truckerów. Tymczasem prognozuje się, że dzięki profilowanej edukacji przybędzie w tym roku 4 000 adeptów, a w 2024 ponad 12 000.

czytaj więcej »


Debata z Vicos i Zinek transport już 4.03.

2 marca 2021

Cyfryzacja branży TSL jest nieunikniona, a jednak przedsiębiorcy transportowi nadal posługują się papierowymi kartami drogowymi, które często błędnie wypełniane utrudniają profesjonalne rozliczanie kilometrów, kosztów i paliwa oraz przyczyniają się do powstawania strat finansowych.

czytaj więcej »


Case study – transport na antypodach

26 lutego 2021

Są one taką samą częścią Australii jak kangury czy Wielka Rafa Koralowa: pociągi drogowe zaopatrują odległe obszary tego kontynentu we wszelkiego rodzaju produkty. Mierzą ponad 50 metrów długości i ważą 130 ton, co czyni je niekwestionowanymi królami dróg. Te giganty spędzają całe dnie wystawione na działanie ekstremalnych temperatur i takich też zabrudzeń. Zwyczajne sposoby czyszczenia ich po prostu nie mają tu szans.

czytaj więcej »


Włoska robota

24 lutego 2021

Włoska międzynarodowa firma Archese inwestuje w rozwiązania logistyczne korzystne dla środowiska. Firma zamówiła 300 naczep Krone Mega Liner, ze specjalnym wyposażeniem służącym do transportu kolejowego.

czytaj więcej »


Kamera i system do zarządzania w jednym

22 lutego 2021

Webfleet Solutions podejmuje współpracę z firmą Lytx. Rozwiązanie Webfleet Video łączy technologię kamer Lytx z danymi i systemem do zarządzania flotą firmy Webfleet Solutions. Użytkownicy zyskają dostęp do swoich pojazdów jak i kamer w pojazdach za pośrednictwem platformy Webfleet, mogąc zarządzać nimi jednym interfejsem.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter