Uniwersytecka Liga Logistyków

Data: 15 kwietnia 2021 | Miejsce: online
Uniwersytecka Liga Logistyków
To coroczna inicjatywa członków Koła Naukowego Logistyki NKL Dialog, która zrzesza środowisko akademickie z całej Polski.
Konkurs skierowany jest do studentów takich kierunków, jak Logistyka i Transport.
Tegoroczna- 5 edycja realizowana będzie w formule online. Tematem przewodnim konkursu jest „Wykorzystanie przemysłu 4.0 w łańcuchu dostaw”.
Ambitni studenci będą mieli okazję do zmierzenia się w finale ligi z business case’m zaproponowanym przez Amazon- partnera wydarzenia.
Konkurs wspierają również przedsiębiorstwa: Esa logistika Polska oraz SACHS TRANS.
Dnia 22-ego lutego uczestnicy wzięli udział w  teście eliminacyjnym z zakresu wiedzy o przemyśle 4.0.
Z najlepszymi zespołami spotkamy się w wielkim finale 15.04. podczas którego studenci zaprezentują swoje rozwiązania wyzwania biznesowego!
Więcej informacji znajdziecie państwo na:
https://www.facebook.com/uniweryteckaligalogistykow

Targi ColdChain Poland 2021

Data: 20 kwietnia 2021 | Miejsce: Warszawa, Expo XXI
Targi ColdChain Poland 2021
Nowa formuła targów ColdChain Poland 2021
ColdChain Poland Virtual Expo to odpowiedź na aktualną sytuację epidemiczną w Polsce jako alternatywa dla targów stacjonarnych. Jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku dla przedsiębiorstw działających w chłodniczym łańcuchu dostaw, aby w bezpieczny sposób wziąć udział w wydarzeniu biznesowym, prezentując swoje usługi i produkty za pośrednictwem dedykowanej platformy internetowej. Nie zabraknie także licznych paneli dyskusyjnych oraz prelekcji, które są nieodłącznym elementem targów ColdChain Poland.
Nowoczesna rozwiązanie dla poszukujących partnerów biznesowych
ColdChain Poland Virtual Expo to wyjątkowa platforma internetowa, która umożliwia spotkanie i współpracę osób związanych z branżą chłodniczego łańcucha dostaw, branżą spożywczą, handlem hurtowym i detalicznym oraz sektorem HoReCa. Prezentacja na wydarzeniu to okazja do nawiązania kontaktów z przedstawicielami firm szukającymi rozwiązań w zakresie chłodnictwa i logistyki
w temperaturze kontrolowanej. Nawiązywanie kontaktów biznesowych odbywa się w ramach wybranych spotkań indywidualnych, umawianych po akceptacji obu stron. Platforma daje możliwość łączenia się online zarówno z nowymi, jak i już istniejącymi klientami i partnerami biznesowymi, w przyjaznym i otwartym środowisku podczas 3 dni trwania targów.

Platforma łącząca świat chłodniczego łańcucha dostaw z branża spożywczą

Strategicznym partnerem ColdChain Poland są targi WorldFood Poland – najważniejsze wydarzenie branży spożywczej – od produkcji aż po wyrób końcowy i jego sprzedaż. Połączenie obu wydarzeń w ramach jednej platformy internetowej gwarantuje dostęp do idealnego grona odbiorców, a zarazem jest wspaniałą okazją do dyskusji i wymiany poglądów oraz poszerzenia wiedzy pod okiem specjalistów z branży.

Kreowanie wizerunku firmy poprzez profesjonalną prezentację produktów

Uczestnictwo w targach, to świetna okazja do budowania wizerunku firmy poprzez profesjonalną prezentację produktów. To także miejsce do spotkań i rozmów z obecnymi i przyszłymi kontrahentami, wprowadzenia na rynek i promocji nowych produktów i usług, pozyskania opinii klientów na temat produktów firmy, śledzenia najnowszych trendów. Udział w wydarzeniu  umożliwia poznanie  potencjalnych partnerów, sprzedaż produktów i usług, pozyskiwanie nowych dostawców i rozwiązań lub identyfikację nowych możliwości i inicjatyw, omówienie bieżących  problemów i uzyskanie odpowiedzi od ekspertów branżowych podczas licznych spotkań, dyskusji i konferencji.
Więcej informacji na temat możliwości udziału w targach : e-mail: lukasz@coldchain.pl; www.coldchain.pl

VIII edycja Kopernikańskich Dni Logistyki

Data: 06 maja 2021 | Miejsce: Online
VIII edycja Kopernikańskich Dni Logistyki
6 – 7 maja 2021 roku w formie on-line rozpocznie się VIII edycja Ogólnopolskiej Konferencji znanej pod nazwą Kopernikańskie Dni Logistyki (KDL), której tegoroczną tematyką jest Logistyka w trakcie i po pandemii.
Wydarzenie niniejsze skierowane jest dla studentów kierunków i specjalności logistycznych, przedstawicieli przedsiębiorstw, którzy bazują na najnowszych osiągnięciach i rozwiązaniach logistycznych stosowanych w praktyce a także dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniami z obszaru logistyki, obsługi logistycznej łańcucha dostaw i tematyki odnoszącej się do branży TSL.VIII edycja Kopernikańskich Dni Logistyki to doskonała okazja do wymiany poglądów i doświadczeń między studentami z różnych ośrodków naukowych, przedstawicieli praktyki i instytucji.
Więcej informacji na wydarzeniu konferencji: https://www.facebook.com/events/429503758259484
Oraz na naszej stronie internetowej: http://www.logitor.umk.pl/

Polski Kongres Logistyczny – eLOGISTICS 2021

Data: 19 maja 2021 | Miejsce: Online
Polski Kongres Logistyczny – eLOGISTICS 2021
Polski Kongres Logistyczny – jubileuszowo i w sprawdzonej formule
Automatyka i robotyka w magazynach, inteligentna mobilność, logistyka w e-commerce – to tylko część tematów, o których dyskutować będą uczestnicy jubileuszowego, 15. Polskiego Kongresu Logistycznego eLOGISTICS 2021. Wydarzenie w formule online odbędzie się w dniach 19-20 maja.
Organizator – Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania – stawia na sprawdzoną w ubiegłym roku formułę zdalną wydarzenia. – Ubiegłoroczny Kongres, organizowany po raz pierwszy w formacie online okazał się strzałem w dziesiątkę; do dziś docierają do nas pozytywne echa tego wydarzenia z sektora  logistyki i nie tylko – mówi dr hab. Arkadiusz Kawa, dyrektor Łukasiewicz-ILiM. – W tym roku chcemy podążać tą ścieżką, dlatego oferujemy nowoczesną, efektywną i co istotne obecnie bezpieczną przestrzeń wymiany wiedzy, doświadczeń oraz budowania relacji dla przedstawicieli biznesu. eLOGISTICS 2021 to miejsce dla przedsiębiorstw prężnie działających lub chcących zaistnieć w obszarze logistyki – dodaje Arkadiusz Kawa.
Kongres zorganizowany zostanie na platformie, do której dostęp będą mieli zarejestrowani użytkownicy. Organizator szacuje, że może to być nawet 500 osób reprezentujących handel, operatorów logistycznych, firmy kurierskie i spedycyjne jak również podmioty publiczne. Wśród aktualnie zadeklarowanych sponsorów wydarzenia są m.in. Adecon, Data Consult, SIEMENS, Jungheinrich.
Kongres to dwa dni prelekcji i wirtualnych warsztatów w trakcie których uczestnicy debatować będą przede wszystkim nad wyzwaniami dla logistyki dziś i w przyszłości. Uczestniczący w wydarzeniu będą mogli również podziwiać wirtualną wystawę partnerów kongresu oraz nawiązać nowe relacje biznesowe poprzez wirtualny networking. – Podczas eLOGISTICS 2020 ta forma kontaktu cieszyła się ogromnym powodzeniem. Liczymy, że podobnie będzie 19 i 20 maja br. podczas eLOGISTICS 2021 – mówi na koniec Arkadiusz Kawa.
Więcej informacji na www.logistics.pl

Konferencji Smart Warehouse

Data: 01 września 2021 | Miejsce: Formuła hybrydowa, MTP Poznań
Konferencji Smart Warehouse
Konferencja Smart Warehouse: praktycy dla praktyków
Kolejna edycja Konferencji Smart Warehouse, organizowanej w ramach Targów Logistyki Magazynowania i Transportu Modernlog, odbędzie się 1-2 września 2021 r. w formie hybrydowej – ustaliła Rada Programowa. Tematem spotkania pozostaną nowe technologie w kontekście logistyki 4.0, ale pokazane będą w ramach współczesnych wyzwań dla prężnie rozwijającej się branży.
Analizy case studies, dyskusje z praktykami, przykłady wdrożeń na polskim i zagranicznym rynku, możliwości, jakie dają nowe technologie oraz wyzwania przed jakimi stoją współcześni logistycy będą stanowiły filary programu kolejnej edycji Konferencji Smart Warehouse –  postanowili członkowie Rady Programowej tego wydarzenia.
Pragniemy, aby program zarówno Konferencji Smart Warehouse, jak i samych targów odpowiadał na rzeczywiste zapotrzebowanie branży logistycznej – komentuje Hanna Zdrojewska, Dyrektor Targów Modernlog. – W tym celu zamierzamy przeprowadzić wśród uczestników poprzedniej edycji konferencji krótką ankietę na temat interesujących ich zagadnień. Na pewno nadal będziemy rozmawiać o nowych technologiach, ale w kontekście konkretnych wyzwań, z którymi borykają się zarządcy magazynów, menedżerowie łańcuchów dostaw czy szefowie logistyki.
Praktyczne podejście i rzetelna wiedza
W realizacji założeń programowych Konferencji Smart Warehouse ma pomóc zaangażowanie praktyków w prowadzenie poszczególnych paneli dyskusyjnych. Wśród moderatorów tegorocznej edycji znaleźli się: Ilona Miziewicz-Groszczyk, Dyrektor Rozwoju Biznesu i Marketingu Europa Systems, Europa Systems, Piotr Sędziak, Dyrektor Zarządzający,  Orbico Supply, Artur Olejniczak, Kierownik Marketingu WSL, Magdalena Libiszewska, Redaktor Naczelna czasopism „Logistyka a Jakość”, „Nowoczesny Magazyn” oraz Łukasz Musialski, Starszy Doradca Logistyczny, Chaingers. Grono Rady Programowej zasila także Monika Duda, Dyrektor Zarządzająca, DHL Supply Chain oraz Marta Cudziło, Kierownik Centrum Logistyki, Project Manager Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Joanna Kucharska, Dyrektor Grupy Produktów MTP.
Dyskusje panelowe prowadzone w ramach Konferencji Smart Warehouse będą oparte m.in. o rzetelną analizę case studies oraz historię wdrożeń, odniosą się do nich zarówno dostawcy nowych technologii, integratorzy systemów, jak i klienci docelowi. Wierzymy, że w ten sposób uda nam się zaprezentować uczestnikom spotkania ważne zagadnienia z różnych punków widzenia  – kontynuuje Hanna Zdrojewska.
Konferencja Smart Warehouse jest integralną częścią targów Modernlog (Poznań, 31.08-3.09.2021 r.), które nie bez powodu uznawane są za najważniejsze spotkanie sektora logistycznego i transportowego w Polsce. Stanowią niepowtarzalną okazję do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w branży, aktualną ofertą firm, wymiany doświadczeń zawodowych i podjęcia rozmów handlowych. Obszar tematyczny tegorocznych targów Modernlog odzwierciedla bieżące trendy rynkowe,  skupiając się na prezentacji nowatorskich rozwiązań dla magazynów przyszłości oraz propozycji systemowych dla rynku e-commerce i omnichannel.
Więcej: www.Modernlog.pl
 
Kontakt dla mediów:
Adrianna Wiła
adrianna.wila@grupamtp.pl

tel. 691 028 116

Targi PCI DAYS – Pharma & Cosmetics Indrustry

Data: 08 września 2021 | Miejsce: Warszawa, Global Expo
Targi PCI DAYS – Pharma & Cosmetics Indrustry
Targi PCI DAYS – Pharma & Cosmetics Indrustry
Innowacyjne rozwiązania dla branży farmaceutycznej i kosmetycznej w jednym miejscu, bogaty program merytoryczny w strefach inspiracji, branżowe konferencje tematyczne – to wszystko znajdziesz na Targach PCI Days, które odbędą się  8 – 9 września 2021 roku w Global Expo w Warszawie
Targi PCI Days 2021 to wydarzenie dedykowane producentom, dostawcom i firmom działającym w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Jest to doskonała okazja, aby odświeżyć dotychczasowe kontakty, nawiązać nowe znajomości i spotkać się z branżą po długiej przerwie w kalendarzu spotkań B2B. W przeciągu ostatnich miesięcy przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny napotykał na wiele wyzwań, które znacząco wpłynęły na podejmowane decyzje i kształtowanie kierunków rozwoju. Targi PCI Days to miejsce, gdzie spotkają się nowe idee i pomysły na dalszy rozwój w zakładach produkujących leki i kosmetyki – będzie to orzeźwiające wydarzenie branżowe, na które czekaliśmy, po tak długiej przerwie!
Podczas PCI Days 2021 zapoznasz się z najbardziej aktualną ofertą polskich i zagranicznych dostawców oraz poznasz najświeższe nowości produktowe dla obu branż. Bogata oferta wystawowa oraz dwukrotnie większa powierzchnia gwarantują, że znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje Twój zakład produkujący leki lub kosmetyki. Na PCI Days zostanie zaprezentowana pełna oferta dla produkcji leków i kosmetyków: od surowców poprzez produkcję kończąc na opakowaniu i magazynowaniu.
Nie może Cię tam zabraknąć, dlatego już teraz zarezerwuj termin 8 – 9 września i zaplanuj odwiedziny w Global EXPO w Warszawie.
Druga edycja to m.in.:
  • Bogata oferta wystawowa – wystawcami są producenci i dostawcy dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego,
  • Dwukrotnie większa powierzchnia wystawiennicza,
  • Liczne prelekcje merytoryczne w dwóch Strefach Inspiracji,
  • Konferencja Be Inspired – Nowości Surowcowe 2021/2022,
  • Konferencja Mikrobiologia produktów farmaceutycznych, kosmetycznych oraz środowiska produkcyjnego,
  • Warsztaty dla zakupowców i wiele więcej!
Prelekcje, konferencje i warsztaty odbywać się będą przez cały czas trwania targów.
Udział w targach jak również we wszystkich panelach wykładowych jest całkowicie bezpłatny.
Gorąco zapraszamy do udziału!
Więcej informacji na stronie www.pcidays.pl
Kontakt: targi@pcidays.pl

Eurologistics Newsletter