Nitus z nowym parkiem technologicznym

8 lutego 2021

Nitus, producent okien, bram, drzwi oraz osłon okiennych i wyrobów ze stolarki aluminiowej zwiększa moce produkcyjne. Producent zakończył inwestycje nowego biurowca oraz hal produkcyjnych, wyposażonych w jedne z najnowocześniejszych parków technologicznych w Europie.

Nitus to ponad 20 lat doświadczenia w produkcji stolarki począwszy od stolarki PVC oraz aluminiowej, bram garażowych,  a także wewnętrznych i zewnętrznych osłon okiennych. Uzupełnienie oferty stanowią komórki lokatorskie. Wszystkie produkty znajdują swoich odbiorców w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Producent zakończył ubiegły rok finalizacją 2 dużych inwestycji, dzięki którym zwiększy moce produkcyjne Działu Produkcji bram segmentowych oraz Działu Produkcji stolarki aluminiowej. Wiąże się to ze strategią rozszerzenia sieci dystrybucji, a bezpośrednio przełoży się to także na potrzebę  aktywnych rekrutacji i zwiększenia zatrudnienia.

Decyzja o podjęciu rozbudowy biurowca w Jurkowie oraz zakładów produkcyjnych zapadła w 2017 r. Już 2 lata później Nitus uruchomił w pełni zdygitalizowaną linię produkcyjną do rozkroju paneli bram segmentowych.

– Technologia (oparta o maszyny CNC), którą wykorzystujemy pozwala nam w pełni optymalizować i kontrolować produkcje bram segmentowych. Ponadto przyjmując dynamiczny model ochrony środowiska w naszym przedsiębiorstwie, skupiliśmy się na rozwiązaniach, które pozwolą nam redukować ilość poszczególnych kategorii odpadów, a tym samym nasz wpływ na środowisko. Dlatego inwestujemy w technologicznie zaawansowane rozwiązania. Jest to między innymi linia rozkroju paneli, ale także w pełni zautomatyzowana malarnia. Ta technologia eliminuje straty lakieru, a jednocześnie zapewnia gwarancję najwyższej jakości powłoki lakierniczej – mówi Paweł Orzeł, dyrektor handlowy Nitus

Firma inwestuje w rozwój zaplecza i już dzisiaj dysponuje 4 zakładami produkcyjnymi o łącznej powierzchni hal ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych oraz innowacyjnym zapleczem ekspozycyjno-biurowym, na terenie którego obecnie powstaje nowocześnie wyposażony showroom. Rozbudowa wiąże się z tworzeniem nowych miejsc pracy, ale oprócz samej polityki personalnej istotne znaczenie ma przygotowanie kwalifikacyjne i podnoszenie kompetencji zespołów. Jest to cały proces w strategii firmy, a jego celem jest z jednej strony tworzenie przyjaznego miejsca pracy, a z drugiej skutecznie i efektywnie działających komórek organizacyjnych.

Nitus zapowiada również rozszerzenie sieci dystrybucji. – Dla każdego przedsiębiorstwa rozwój jest podstawą funkcjonowania. Mówiąc o rozwoju mamy na myśli określone cele oraz sposoby, a także narzędzia do ich realizacji, którymi dysponujemy i „których nie zawahamy się użyć”. Planujemy, że Nitus w ciągu najbliższych kilku lat zbuduje oraz następnie ugruntuje swoją pozycję w pierwszej piętce najbardziej rozpoznawalnych marek w segmencie stolarki otworowej. Jesteśmy zmotywowani, aby konsekwentnie realizować nasze cele  – podsumowuje Paweł Orzeł.

Nitus specjalizuje się w produkcji segmentowych bram garażowych i przemysłowych. Producent w swojej ofercie posiada również stolarkę aluminiową, przeciwpożarową i PVC, rolety zewnętrzne, wewnętrzne, moskitiery oraz komórki lokatorskie. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w miejscowości Jurków (pow. brzeski, woj. małopolskie).

Ostatnie newsy więcej newsów »

Sięgając poza e-commerce: urbanizacja, digitalizacja i nowy konsument

20 kwietnia 2021

Minął rok, podczas którego pandemia wywarła głęboki wpływ na życie społeczne i przyczyniła się do znacznych turbulencji w gospodarce. Czy mamy do czynienia z długofalowymi trendami, czy obserwowane zmiany powinniśmy odbierać jako tymczasowe?

czytaj więcej »


InPost i kilkanaście nowych hubów logistycznych

19 kwietnia 2021

InPost uruchomi kilkanaście kolejnych hubów logistycznych w całej Polsce. Obiekty powstaną jeszcze w tym roku w Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach, Tychach, Radzyminie, Siedlcach, Kaliszu, Koszalinie i Szczecinie. Łącznie będzie to ponad 100 000 mkw. nowej powierzchni w ramach infrastruktury InPost.

czytaj więcej »


POLOmarket uruchomił trzecie centrum logistyczne

16 kwietnia 2021

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się towarowanie trzeciego, najnowszego centrum logistycznego sieci POLOmarket. Jest to jedna z największych inwestycji Grupy w ostatnich latach.

czytaj więcej »


Rozpoczął się montaż trzech suwnic RMG na terminalu CLIP w Swarzędzu

15 kwietnia 2021

Na terminalu intermodalnym CLIP w Swarzędzu koło Poznania rozpoczął się montaż trzech suwnic szynowych RMG. Po zakończeniu inwestycji wielkopolski hub logistyczny CLIP będzie mógł przeładowywać 8 pociągów intermodalnych jednocześnie.

czytaj więcej »


XPO prezentuje nową spółkę – GXO Logistics

14 kwietnia 2021

XPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO), globalny dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, ogłosił tożsamość nowej firmy, która została utworzona w związku z planowanym wydzieleniem działalności logistycznej XPO.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter