Jeszcze więcej zielonej energii w Prologis

17 lutego 2021

Prologis kolejny raz ułatwia swoim klientom działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Firma zakontraktowała dla swoich klientów ponad 107 000 MWh energii z gwarancjami pochodzenia, promującymi wytwarzanie i konsumpcję energii pochodzącej m.in. z elektrowni wiatrowych, słonecznych i wodnych.W praktyce oznacza to, że od stycznia tego roku klienci dewelopera, korzystając z energii w ponad 80 budynkach na powierzchni 1,7 mln mkw., wspierają wspólnie z Prologis rozwój energetyki odnawialnej w Polsce. Sprzedawcą energii do parków Prologis jest TAURON.

– Jako liderowi ekologicznego budownictwa zależy nam, aby cały czas konsekwentnie zwiększać zaangażowanie w zakresie ochrony środowiska – zakup energii z gwarancjami pochodzenia to kolejny ważny krok w realizowaniu naszej strategii. Ograniczanie śladu węglowego jest istotne także dla naszych klientów, dlatego podjęliśmy wspólne działania, aby im to ułatwić i jak najszybciej umożliwić czerpanie jeszcze większych korzyści z szeregu możliwości jakie dają obecnie mechanizmy wsparcia OZE – podkreśla Paweł Kowalczyk, Real Estate & Customer Experience, Senior Manager w Prologis.

Sprzedawcą energii do parków Prologis jest TAURON, drugi co do wielkości producent i dostawca energii na polskim rynku.
– Zielony Zwrot TAURONA to nie tylko działania nastawione na zwiększenie mocy produkcyjnej ekologicznych źródeł energii, ale także oferowanie klientom realnych narzędzi wsparcia w realizacji przez nich strategii z zakresu równoważonego rozwoju. Tym bardziej cieszy nas to, że klienci tacy jak Prologis wybierają rozwiązania, które przyczyniają się do zmniejszenia wpływu na środowisko naturalne – powiedział Tomasz Lender wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż.

Jak podkreśla deweloper – zrównoważony rozwój i koncentracja na potrzebach klientów to filary działalności firmy, która od lat raportuje cele osiągnięte w zakresie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG).

Fot. Tauron

Ostatnie newsy więcej newsów »

Sięgając poza e-commerce: urbanizacja, digitalizacja i nowy konsument

20 kwietnia 2021

Minął rok, podczas którego pandemia wywarła głęboki wpływ na życie społeczne i przyczyniła się do znacznych turbulencji w gospodarce. Czy mamy do czynienia z długofalowymi trendami, czy obserwowane zmiany powinniśmy odbierać jako tymczasowe?

czytaj więcej »


InPost i kilkanaście nowych hubów logistycznych

19 kwietnia 2021

InPost uruchomi kilkanaście kolejnych hubów logistycznych w całej Polsce. Obiekty powstaną jeszcze w tym roku w Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach, Tychach, Radzyminie, Siedlcach, Kaliszu, Koszalinie i Szczecinie. Łącznie będzie to ponad 100 000 mkw. nowej powierzchni w ramach infrastruktury InPost.

czytaj więcej »


POLOmarket uruchomił trzecie centrum logistyczne

16 kwietnia 2021

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się towarowanie trzeciego, najnowszego centrum logistycznego sieci POLOmarket. Jest to jedna z największych inwestycji Grupy w ostatnich latach.

czytaj więcej »


Rozpoczął się montaż trzech suwnic RMG na terminalu CLIP w Swarzędzu

15 kwietnia 2021

Na terminalu intermodalnym CLIP w Swarzędzu koło Poznania rozpoczął się montaż trzech suwnic szynowych RMG. Po zakończeniu inwestycji wielkopolski hub logistyczny CLIP będzie mógł przeładowywać 8 pociągów intermodalnych jednocześnie.

czytaj więcej »


XPO prezentuje nową spółkę – GXO Logistics

14 kwietnia 2021

XPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO), globalny dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, ogłosił tożsamość nowej firmy, która została utworzona w związku z planowanym wydzieleniem działalności logistycznej XPO.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter