Ekol Logistics: nowe połączenie ro-ro między Hiszpanią a Turcją

23 lutego 2021

Firma Ekol Logistics 6 lutego br. uruchomiła nowe połączenie intermodalne między Turcją a Hiszpanią. Operatorem statków ro-ro wykorzystywanych przy realizacji tego połączenia jest DFDS. W Turcji firma korzysta z portu Alsancak w Izmirze, a w Hiszpanii z portu w Tarragonie.– Uruchamiamy ten serwis dla klientów z branży tekstylnej. Ta usługa oznacza dla nich korzyści wynikające z szybkości realizacji tego połączenia i jego wysokiej jakości. Jednocześnie jesteśmy spójni z niezwykle istotnym dla nas aspektem – rozwijamy transport intermodalny, który jest przyjazny dla środowiska –powiedział Ahmet Musul, prezes Ekol.

To rozwiązanie intermodalne pozwala klientom firmy Ekol zaoszczędzić 610 000 litrów oleju napędowego i obniża emisję CO2 o 900 000 kg miesięcznie.

Warto dodać, że jest to naprawdę szybkie połączenie – transport między Hiszpanią a Turcją trwa zaledwie 60 godzin. Początkowo statek ro-ro będzie kursował raz w tygodniu w każdą stronę.

– Ten nowy serwis w optymalny sposób połączy Maroko, Hiszpanię i Portugalię z Turcją oraz Bliskim Wschodem. Dodatkowo nowe połączenia z krajami bałtyckimi, Rosją i Portugalią, które właśnie wdrożyliśmy, uzupełniają usługi Ekol i umożliwiają oferowanie naszym klientom ekonomicznych i szybkich połączeń. Na przykład, jeśli odbierzemy przesyłki w Portugalii we wtorek wieczorem, możemy je dostarczyć w Turcji w poniedziałek, a więc w czasie zaledwie 144 godzin – dodaje Alfio Centocinque, General Manager, Ekol Group Freight.

Ponadto firma Ekol uruchamia również nowe połączenie do Maroka. Oznacza to, że Maroko zyska nowe połączenia z Europą, Turcją i Bliskim Wschodem. Realizując to połączenie, Ekol w Hiszpanii pełni funkcję hubu dla przesyłek z/do Europy, a Ekol w Turcji dla wysyłek z/na Bliski Wschód.

– Wykorzystując codzienne połączenia pomiędzy Hiszpanią a Marokiem, także Ekol Polska może oferować swoim klientom konkurencyjny transit time oraz korzystną ceną na transport między Polską a Maroko – dodał Arkadiusz Jastrzębski, Country Manager Ekol Polska.

Uruchomienie nowego połączenia ro-ro między Hiszpanią a Turcją, wdrożenie nowych połączeń do/z Maroko, Portugalią jest częścią planu rozwoju usług Ekol.

Ostatnie newsy więcej newsów »

Sięgając poza e-commerce: urbanizacja, digitalizacja i nowy konsument

20 kwietnia 2021

Minął rok, podczas którego pandemia wywarła głęboki wpływ na życie społeczne i przyczyniła się do znacznych turbulencji w gospodarce. Czy mamy do czynienia z długofalowymi trendami, czy obserwowane zmiany powinniśmy odbierać jako tymczasowe?

czytaj więcej »


InPost i kilkanaście nowych hubów logistycznych

19 kwietnia 2021

InPost uruchomi kilkanaście kolejnych hubów logistycznych w całej Polsce. Obiekty powstaną jeszcze w tym roku w Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach, Tychach, Radzyminie, Siedlcach, Kaliszu, Koszalinie i Szczecinie. Łącznie będzie to ponad 100 000 mkw. nowej powierzchni w ramach infrastruktury InPost.

czytaj więcej »


POLOmarket uruchomił trzecie centrum logistyczne

16 kwietnia 2021

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się towarowanie trzeciego, najnowszego centrum logistycznego sieci POLOmarket. Jest to jedna z największych inwestycji Grupy w ostatnich latach.

czytaj więcej »


Rozpoczął się montaż trzech suwnic RMG na terminalu CLIP w Swarzędzu

15 kwietnia 2021

Na terminalu intermodalnym CLIP w Swarzędzu koło Poznania rozpoczął się montaż trzech suwnic szynowych RMG. Po zakończeniu inwestycji wielkopolski hub logistyczny CLIP będzie mógł przeładowywać 8 pociągów intermodalnych jednocześnie.

czytaj więcej »


XPO prezentuje nową spółkę – GXO Logistics

14 kwietnia 2021

XPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO), globalny dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, ogłosił tożsamość nowej firmy, która została utworzona w związku z planowanym wydzieleniem działalności logistycznej XPO.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter