Newsy i aktualności z branży

Rośnie popularność baterii litowo-jonowych

14 października 2021

Case study: Wdrożenie baterii Li-Ion w firmie transportowej V1000. Choć baterie kwasowo-ołowiowe jako źródło zasilania wózków elektrycznych wciąż mają się dobrze, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na modernizację flot w oparciu o technologię Li-Ion. Ostatnio do tej grupy dołączyła firma transportowa V1000.

czytaj więcej »


FM Logistic z obsługą logistyczną dla Yves Rocher

13 października 2021

We wrześniu br. FM Logistic, globalny operator logistyczny rozpoczął realizację kompleksowej obsługi marki Yves Rocher, międzynarodowego producenta kosmetyków.

czytaj więcej »


Energia wiatrowa zasili budynki LPP

12 października 2021

Centrum Dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim oraz większość budynków biurowych LPP od 2023 roku zasilana będzie energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

czytaj więcej »


ID Logistics i innowacyjne zarządzanie zwrotami

11 października 2021

Lidl, wspierając rozwój biznesu na rynku francuskim, uruchomił nowy magazyn logistyczny, dedykowany zarządzaniu zwrotami produktów nieżywnościowych ze sklepów.

czytaj więcej »


GEFCO optymalizuje usługi ostatniej mili z Tarot Analytics

6 października 2021

GEFCO, globalny ekspert w dziedzinie multimodalnych łańcuchów dostaw i wiodący dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, rozwija szeroko zakrojoną współpracę z Tarot Analytics.

czytaj więcej »


Ekspansja znaczy przyszłość

5 października 2021
Dla większości dużych i średnich firm polski rynek stał lub staje się za ciasny – i to niezależnie od branży. Ekspansja zagraniczna może być warunkiem koniecznym do utrzymania dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa.   Krok ten zawsze wiąże się z poważnymi obawami, warto jednak wzorować się na dobrych przykładach firm, które już zdobyły przyczółki i czują się coraz pewniej na zagranicznych rynkach.

czytaj więcej »


Panattoni buduje centrum logistyczne dla Action

4 października 2021

Panattoni finalizuje budowę magazynu BTS dla sieci dyskontów non-food Action. Centrum logistyczne o powierzchni 60 800 mkw. powstanie w Tychach. Część magazynowa zajmie ponad 58 000 mkw.

czytaj więcej »


Najnowocześniejsze centrum logistyczne w mleczarstwie już działa

1 października 2021

Koniec września był wyjątkowo ważny dla Grupy Mlekovita. Lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej uruchomił swojej nowe centrum logistyczne. Jest to największe i najnowocześniejsze centrum logistyczne w branży mleczarskiej.

czytaj więcej »


Dwie dekady współpracy: jubileusz IKEA i FM Logistic

29 września 2021

W 2021 mija 20 lat od rozpoczęcia współpracy pomiędzy FM Logistic z IKEA w obszarze logistyki kontraktowej. Przez dwie ostatnie dekady operator dostarcza usługi logistyczne w jednym z największych Centrów Dystrybucji IKEA na świecie w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego, pozwalającego składować jednocześnie blisko 300 000 palet.

czytaj więcej »


Goodyear idzie w stronę wszechstronności

28 września 2021

Goodyear zaprezentował swoją nową linię opon do pojazdów ciężarowych, przy projektowaniu której kierowano ich maksymalną wszechstronnością oraz ograniczeniem negatywnego oddziaływania na środowisko. Fuelmax Endurance zostały opracowane z myślą o użytku zarówno na na autostradach, jak i na drogach regionalnych.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter