Nowa linia powlekania Guardian Glass z pełną produkcją

31 sierpnia 2020

Guardian Glass rozpoczął pełną produkcję na nowej, zaawansowanej technologicznie linii powlekania szkła  w swoim drugim zakładzie w Częstochowie. Najnowocześniejsza maszyna do powlekania wykorzystuje zaawansowaną technologię do przekształcania standardowego szkła float w wysokowydajne szkło o wartości dodanej. Pozwoli to zakładowi rozszerzyć produkcję produktów poprawiających efektywność energetyczną budynku, estetykę i komfort jego mieszkańców.

Guus Boekhoudt, wiceprezes Guardian Glass, mówi: – Architekci i konstruktorzy coraz częściej używają energooszczędnych produktów do ulepszania obudowy budynku, a my jesteśmy zobowiązani do wspierania naszych klientów, dostarczając im wiodące produkty i rozwiązania szklane o wartości dodanej. Rozwój ten zapewnia im ważne możliwości w regionie.

Drugi zakład produkcji szkła float i szkła powlekanego firmy Guardian w Polsce, powstały w sąsiedztwie istniejącego zakładu w Częstochowie, pozwoli Guardian Glass sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokowydajne powlekane i prefabrykowane produkty szklane w Europie Wschodniej. Nowy obiekt – najbardziej wydajna i efektywna pod względem operacyjnym fabryka w ramach Guardian Glass – podkreśla długoterminowe zaangażowanie firmy Guardian wobec swoich klientów, aby być preferowanym dostawcą architektonicznych rozwiązań szklanych.

Oryginalna linia szkła float w Częstochowie przeszła niedawno naprawę zimnego zbiornika, zwiększając jej moce produkcyjne o około 25%. Dzięki obu piecom Guardian Glass potroi produkcję w Polsce – demonstrując swoje zaangażowanie w ciągłe doskonalenie produktów i usług szklarskich dla klientów europejskich.

– To, że w czasie COVID-19 udało nam się bezpiecznie wykonać wykończenie linii powlekania w Częstochowie i niebawem uruchomimy tam nową linię float, jest prawdziwym osiągnięciem samym w sobie – dodaje Boekhoudt. – Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników pozostają naszym priorytetem numer jeden, ponieważ kontynuujemy naszą wizję tworzenia wartości dla naszej firmy, klientów i społeczeństwa.

Uruchomienie nowej linii float w Częstochowie ma rozpocząć się we wrześniu 2020 roku.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Garmin otworzył fabrykę pod Wrocławiem

30 marca 2021

To co robią z powodzeniem sprawdza się na drodze, w powietrzu i na wodzie. Korzystają z nich m.in. miłośnicy aktywnej turystyki i sportu. Światowy gigant na rynku urządzeń nawigacyjnych i odbiorników GPS – amerykański Garmin, otworzył zakład w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych. Będą tam powstawać samochodowe urządzenia informacyjno-rozrywkowe oraz inne produkty na rynek europejski.

czytaj więcej »


Fabryka Progroup w Strykowie będzie w światowej czołówce

25 marca 2021

Niemożliwa do przeoczenia – dzięki 32-metrowemu magazynowi –  fabryka tektury Progroup, stojąca w Strykowie tuż przy autostradzie A2, będzie jeszcze większa. Niemiecki producent zbuduje po sąsiedzku drugi zakład (a trzeci w Polsce) zwiększając moce produkcyjne do  200 tys. ton formatów tektury falistej rocznie. Tym samym w Strykowie będzie znajdował się jeden z największych hubów produkcji tektury na świecie.

czytaj więcej »


20 lat Seleny w Rumunii

23 marca 2021

Grupa Selena, globalny producent i dystrybutor produktów chemii budowlanej, obchodzi 20-lecie swojej działalności w Rumunii. To ważna rocznica, ponieważ od powołania Selena Romania, rozpoczęła się konsekwentna ekspansja firmy na zagraniczne rynki. Dziś Grupa posiada 35 spółek w 17 krajach na świecie.

czytaj więcej »


Northvolt inwestuje kolejne 200 mln USD w Gdańsku

19 marca 2021

Gdy w 2018 roku Northvolt otwierał w Gdańsku fabrykę modułów bateryjnych prezes firmy – i były wiceprezes Tesli – Peter Carlsson, zapowiedział, że to nie ich ostatnie słowo. Szwed dotrzymał słowa – Northvolt dziś ogłosił, że wielokrotnie zwiększy inwestycję i zbuduje kolejny zakład za 200 mln. USD.

czytaj więcej »


3M w Polsce zasilane w 100 proc. zieloną energią

17 marca 2021

Od 1 stycznia 2021 r. wszystkie fabryki i biura 3M w Polsce kupują energię elektryczną pochodzącą w 100 proc. z odnawialnych źródeł. Zielona energia będzie wykorzystywana w polskich zakładach 3M do wytwarzania ponad 12 tysięcy produktów. Przejście na OZE (odnawialne źródła energii) pozwoli firmie znacząco zredukować ślad węglowy i ograniczyć emisję CO2.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter