Joynext z nową halą w Obornikach Śląskich

12 marca 2021

Joynext rozbudowuje swój polski zakład produkcyjny w Obornikach Śląskich o kolejną halę produkcyjną. Nowa hala o powierzchni 2250 mkw. zwiększy powierzchnię produkcyjną dostawcy części pierwszego montażu dla branży motoryzacyjnej o ponad 50 procent.

W ten sposób Joynext dodaje miejsce na nowe linie produkcyjne i toruje drogę do przyszłego wzrostu. Zakład rozpocznie produkcję jednostek sterujących akumulatorami do pojazdów elektrycznych czołowego niemieckiego producenta samochodów w październiku 2021 roku.

Fabryka w Obornikach Śląskich koło Wrocławia w Polsce od wielu lat odgrywa kluczową rolę w produkcji Joynext na rynek europejski. Dostawca Tier 1 zawsze produkował tutaj swoje jednostki nawigacyjne i sterujące dla wiodących europejskich producentów samochodów. Budowa nowej hali produkcyjnej o łącznej powierzchni 2250 metrów kwadratowych rozpoczęła się w maju 2020 roku i zakończyła się sukcesem w niecałe dziewięć miesięcy.

Zakład jest rozbudowywany, aby zwiększyć moce produkcyjne w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie klientów. Rozbudowa nie tylko zwiększa ogólną wielkość produkcji fabryki, ale także stwarza wystarczającą przestrzeń dla nowych linii produkcyjnych w przyszłości, w szczególności do produkcji jednostek sterujących akumulatorami do samochodów elektrycznych. Tam, gdzie wcześniej zakład produkował 9 000 takich jednostek tygodniowo tylko dla jednego klienta, wydajność istniejącej linii wzrośnie teraz do 45 000 jednostek sterujących tygodniowo. W październiku zostanie również uruchomiona druga linia produkcyjna. W przyszłości ta linia będzie produkować do 69 000 jednostek sterujących akumulatorami tygodniowo dla innego wiodącego europejskiego producenta samochodów.

– Rozbudowa naszego zakładu produkcyjnego to strategiczna inwestycja w naszą przyszłość – mówi Bogdan Koziar, dyrektor operacyjny i dyrektor zarządzający zakładu Joynext w Obornikach. – Elektromobilność kwitnie, napędzając popyt na urządzenia sterujące akumulatorami samochodów elektrycznych. Zwiększanie mocy produkcyjnych jest naszą odpowiedzią na obecne i przyszłe wymagania rynku i toruje drogę do dalszego wzrostu.

Dla Joynext rozbudowa zakładu oznacza również zaangażowanie w lokalizację w Obornikach Śląskich, która jest silnie związana z historią firmy. Dzięki temu projektowi, firma zainwestowała w sumie 15 milionów euro w ciągu ostatnich dwóch lat i stworzy 36 nowych miejsc pracy.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Garmin otworzył fabrykę pod Wrocławiem

30 marca 2021

To co robią z powodzeniem sprawdza się na drodze, w powietrzu i na wodzie. Korzystają z nich m.in. miłośnicy aktywnej turystyki i sportu. Światowy gigant na rynku urządzeń nawigacyjnych i odbiorników GPS – amerykański Garmin, otworzył zakład w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych. Będą tam powstawać samochodowe urządzenia informacyjno-rozrywkowe oraz inne produkty na rynek europejski.

czytaj więcej »


Fabryka Progroup w Strykowie będzie w światowej czołówce

25 marca 2021

Niemożliwa do przeoczenia – dzięki 32-metrowemu magazynowi –  fabryka tektury Progroup, stojąca w Strykowie tuż przy autostradzie A2, będzie jeszcze większa. Niemiecki producent zbuduje po sąsiedzku drugi zakład (a trzeci w Polsce) zwiększając moce produkcyjne do  200 tys. ton formatów tektury falistej rocznie. Tym samym w Strykowie będzie znajdował się jeden z największych hubów produkcji tektury na świecie.

czytaj więcej »


20 lat Seleny w Rumunii

23 marca 2021

Grupa Selena, globalny producent i dystrybutor produktów chemii budowlanej, obchodzi 20-lecie swojej działalności w Rumunii. To ważna rocznica, ponieważ od powołania Selena Romania, rozpoczęła się konsekwentna ekspansja firmy na zagraniczne rynki. Dziś Grupa posiada 35 spółek w 17 krajach na świecie.

czytaj więcej »


Northvolt inwestuje kolejne 200 mln USD w Gdańsku

19 marca 2021

Gdy w 2018 roku Northvolt otwierał w Gdańsku fabrykę modułów bateryjnych prezes firmy – i były wiceprezes Tesli – Peter Carlsson, zapowiedział, że to nie ich ostatnie słowo. Szwed dotrzymał słowa – Northvolt dziś ogłosił, że wielokrotnie zwiększy inwestycję i zbuduje kolejny zakład za 200 mln. USD.

czytaj więcej »


3M w Polsce zasilane w 100 proc. zieloną energią

17 marca 2021

Od 1 stycznia 2021 r. wszystkie fabryki i biura 3M w Polsce kupują energię elektryczną pochodzącą w 100 proc. z odnawialnych źródeł. Zielona energia będzie wykorzystywana w polskich zakładach 3M do wytwarzania ponad 12 tysięcy produktów. Przejście na OZE (odnawialne źródła energii) pozwoli firmie znacząco zredukować ślad węglowy i ograniczyć emisję CO2.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter