Boom na Tarnów

14 sierpnia 2020

To kolejna inwestycja w Tarnowie, o której w ciągu ostatnich tygodni poinformował Krakowski Park Technologiczny. Zarząd KPT wydał decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dla firmy Aluprim, która planuje budowę nowego zakładu.

Firma Aluprim Krystyna Jasińska-Kwolek to przedsiębiorstwo z kilkuletnim doświadczeniem w branży produkcji stolarki aluminiowej, istnieje na polskim rynku od 2015 r. Przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie okna PVC, fasady wentylowane, jak również świadczy usługi z zakresu serwisu stolarki oraz mycia szyb. Budowa nowego zakładu to kolejny krok na drodze rozwoju Aluprim. Firma zainwestuje także w nowoczesne technologie produkcyjne. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości 4 243 345,00 zł.

W ubiegłym tygodniu odbyło się w Tarnowie spotkanie, podczas którego omawiano zasady utworzenia stałego punktu informacyjnego KPT dla firm zainteresowanych ulgą podatkową w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. To siódma decyzja wydana w Tarnowie, firmy łącznie zadeklarowały poniesienie ponad 68 000 000 złotych nakładów inwestycyjnych. Łącznie Krakowski Park Technologiczny wydał dla firm inwestujących w Tarnowie 33 zezwolenia lub decyzje upoważniające 28 przedsiębiorstw do korzystania ze zwolnień podatkowych.

Duże zainteresowanie inwestycjami w Tarnowie wynika z bardzo dobrej współpracy Ratusza z przedsiębiorcami oraz obniżonych progów finansowych wejścia do Polskiej Strefy Inwestycji. Dla przykładu: duża firma inwestująca w Krakowie, by otrzymać zwolnienie podatkowe, musi zadeklarować nakłady inwestycyjne w wysokości 100 mln zł. W Tarnowie ten próg wynosi 10 mln zł. Poziom koniecznych do poniesienia nakładów inwestycyjnych jest znacząco obniżony dla  mikro, małych oraz średnich firm.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Garmin otworzył fabrykę pod Wrocławiem

30 marca 2021

To co robią z powodzeniem sprawdza się na drodze, w powietrzu i na wodzie. Korzystają z nich m.in. miłośnicy aktywnej turystyki i sportu. Światowy gigant na rynku urządzeń nawigacyjnych i odbiorników GPS – amerykański Garmin, otworzył zakład w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych. Będą tam powstawać samochodowe urządzenia informacyjno-rozrywkowe oraz inne produkty na rynek europejski.

czytaj więcej »


Fabryka Progroup w Strykowie będzie w światowej czołówce

25 marca 2021

Niemożliwa do przeoczenia – dzięki 32-metrowemu magazynowi –  fabryka tektury Progroup, stojąca w Strykowie tuż przy autostradzie A2, będzie jeszcze większa. Niemiecki producent zbuduje po sąsiedzku drugi zakład (a trzeci w Polsce) zwiększając moce produkcyjne do  200 tys. ton formatów tektury falistej rocznie. Tym samym w Strykowie będzie znajdował się jeden z największych hubów produkcji tektury na świecie.

czytaj więcej »


20 lat Seleny w Rumunii

23 marca 2021

Grupa Selena, globalny producent i dystrybutor produktów chemii budowlanej, obchodzi 20-lecie swojej działalności w Rumunii. To ważna rocznica, ponieważ od powołania Selena Romania, rozpoczęła się konsekwentna ekspansja firmy na zagraniczne rynki. Dziś Grupa posiada 35 spółek w 17 krajach na świecie.

czytaj więcej »


Northvolt inwestuje kolejne 200 mln USD w Gdańsku

19 marca 2021

Gdy w 2018 roku Northvolt otwierał w Gdańsku fabrykę modułów bateryjnych prezes firmy – i były wiceprezes Tesli – Peter Carlsson, zapowiedział, że to nie ich ostatnie słowo. Szwed dotrzymał słowa – Northvolt dziś ogłosił, że wielokrotnie zwiększy inwestycję i zbuduje kolejny zakład za 200 mln. USD.

czytaj więcej »


3M w Polsce zasilane w 100 proc. zieloną energią

17 marca 2021

Od 1 stycznia 2021 r. wszystkie fabryki i biura 3M w Polsce kupują energię elektryczną pochodzącą w 100 proc. z odnawialnych źródeł. Zielona energia będzie wykorzystywana w polskich zakładach 3M do wytwarzania ponad 12 tysięcy produktów. Przejście na OZE (odnawialne źródła energii) pozwoli firmie znacząco zredukować ślad węglowy i ograniczyć emisję CO2.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter