Moto-Profil ma większy magazyn

16 lutego 2016

Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto powiększył powierzchnię swojej głównej siedziby. Biura i magazyn spółki mieszczące się w Prologis Park Chorzów zajmują teraz już niemal 35 tys. metrów kwadratowych. Decyzja była podyktowana dynamicznym rozwojem firmy, rozszerzeniem dostaw oraz asortymentu.W ramach zmian, dystrybutor części i wyposażenia warsztatowego scalił wszystkie dotychczas zajmowane powierzchnie w obrębie jednego budynku. Dodatkowa przestrzeń wykorzystana zostanie na potrzeby dynamicznie powiększającego się asortymentu. W głównej siedzibie Moto-Profil pracuje już ponad 550 osób, które na bieżąco współpracując z 250 producentami części zamiennych obsługują dostawy do 1000 partnerów handlowych w 9 krajach.

– Powierzchnia jaką zajmujemy rośnie zgodnie z tempem rozwoju spółki. W obliczu powiększającego się asortymentu i dostaw, zdecydowaliśmy się przeprowadzić zmiany, które ułatwią optymalną obsługę naszych partnerów handlowych. Cieszy nas, że nasza główna siedziba rozrasta się, bo wciąż doceniamy mocno zalety tej lokalizacji. Pod kątem komunikacyjnym atutem jest położenie przy autostradzie A4, niedaleko węzła z A1 i DK 86 z południa na północ, co znakomicie ułatwia operacje nocnych dostaw do klientów w całym kraju oraz centralnej i wschodniej Europie. Istotne dla naszych pracowników jest także umiejscowienie w środku aglomeracji śląskiej, z dogodnym dojazdem komunikacją publiczną – mówi Łukasz Żurek, dyrektor logistyki i inwestycji Moto-Profil.

Moto-Profil ulokował swoją siedzibę w Prologis Park Chorzów w maju 2010 i początkowo wynajmował 17 tys. mkw powierzchni. W kolejnych latach zajmowana przez spółkę powierzchnia dynamicznie rosła. W 2014 roku wynosiła już 30 tys. mkw i obejmowała dwie hale. Najświeższa decyzja to wynajęcie 10 tys. mkw w tej samej hali, w której mieszczą się biura i największa część magazynowa oraz oddanie drugiej hali, w której spółka zajmowała 5 tys. mkw.

Ostatnie newsy Flota Auto Biznes więcej newsów »

Kamera i system do zarządzania w jednym

22 lutego 2021

Webfleet Solutions podejmuje współpracę z firmą Lytx. Rozwiązanie Webfleet Video łączy technologię kamer Lytx z danymi i systemem do zarządzania flotą firmy Webfleet Solutions. Użytkownicy zyskają dostęp do swoich pojazdów jak i kamer w pojazdach za pośrednictwem platformy Webfleet, mogąc zarządzać nimi jednym interfejsem.

czytaj więcej »


Elektryczny ambulans

12 lutego 2021

Firma Thermo King ogłosiła podjęcie współpracy z Mercedes-Benz AG, celem opracowanie elektrycznego prototypu pojazdu chłodniczego Mercedes-Benz eSprinter, Auto ma być przeznaczone do dostaw docelowych produktów farmaceutycznych i leków na terenach miejskich z zerową lokalną emisją spalin.

czytaj więcej »


Nowy przewodniczący

18 stycznia 2021

Paweł Pach, prezes zarządu PKO Leasing, został wybrany na stanowisko przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu.

czytaj więcej »


Poczta Polska rozszerza flotę

7 stycznia 2021

Poczta Polska otrzyma do dyspozycji w pierwszym kwartale 2021 roku wszystkie z ponad tysiąca nowych aut dostawczych. Do floty dołączyło właśnie ponad 400 aut zakontraktowanych w ubiegłym roku.

czytaj więcej »


MAN w DPD

3 stycznia 2021

W pierwszym kwartale 2021 roku do floty DPD Polska trafi 50 w pełni elektrycznych samochodów dostawczych marki MAN. Auta sfinansuje Carefleet.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter