Raben i CJ International zwiększają swoją powierzchnię

Raben i CJ International zwiększają swoją powierzchnię

11 września 2006

Pod koniec sierpnia br. dwie spółki wchodzące w skład Grupy Raben – Raben Polska oraz CJ International –  pozyskały łącznie 28 000 m2 nowej powierzchni magazynowej, zwiększając tym samym łączny metraż magazynów w Polsce do 185 000 m2. Nowe obiekty znajdują się w Chorzowie. Terminal firmy CJ International liczy ponad 8 000 m2 i będzie można w nim składować 15 000 palet.Pod koniec sierpnia br. dwie spółki wchodzące w skład Grupy Raben – Raben Polska oraz CJ International –  pozyskały łącznie 28 000 m2 nowej powierzchni magazynowej, zwiększając tym samym łączny metraż magazynów w Polsce do 185 000 m2. Nowe obiekty znajdują się w Chorzowie. Terminal firmy CJ International liczy ponad 8 000 m2 i będzie można w nim składować 15 000 palet.

 Do nowoczesnego obiektu w Chorzowie przeniesiono dotychczasowy oddział firmy, zlokalizowany wcześniej w Tychach.”Jestem przekonany, iż nowa lokalizacja terminalu CJ International oznacza dla Klientów jeszcze lepszą obsługę”  – powiedział Dariusz Wakuła, Wiceprezes Zarządu CJ International.
Firma CJ International intensywnie inwestuje w swoją infrastrukturę. W ciągu ostatnich miesięcy unowocześniła środki transportu, dodając do swojego taboru 85 naczep typu Mega i 58 ciągników, i wdrożyła nowe systemy komputerowe. Ponadto do końca br. wszystkie środki transportu zostaną wyposażone w system śledzenia. Wprowadzone programy są elementami tworzonego przez CJ International kompleksowego systemu śledzenia przesyłek.
Dla spółki Raben Polska, która będzie dysponować w Chorzowie magazynem o powierzchni blisko 20 000 m2, mogącym pomieścić ponad 23 000 palet, lokalizacja ta oznacza zwiększenie liczby posiadanych Centrów Dystrybucyjnych z 8 do 9.”Warto podkreślić, iż magazyny te dedykowane są do składowania i obsługi produktów spożywczych wymagających kontrolowanej temperatury i wilgotności” – powiedział Janusz Anioł, Wiceprezes Zarządu Raben Polska.Raben Polska systematycznie realizuje obraną przez siebie strategię rozwoju, spójną z wizją i misją firmy. Spółka nieustannie monitoruje jakość świadczonych usług, jednocześnie usprawniając i doskonaląc serwis w celu jak najlepszej obsługi Klientów. W br. firma Raben Polska otrzymała certyfikat ISO 14 001.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Rośnie popularność lotniczego cargo

25 listopada 2021

Spadek liczby pasażerskich rejsów lotniczych, które służyły też do transportu towarów, spowodował konieczność zmian w działalności lotnisk i operatorów lotniczych. Jednak liczba operacji towarowych w ubiegłym roku zmniejszyła się o wiele skromniej niż tych z udziałem pasażerów.

czytaj więcej »


ID Logistics umacnia się w krajach Beneluksu

24 listopada 2021

ID Logistics ogłosiło nabycie 100 proc. udziałów GVT Transport & Logistics, działającej w krajach Beneluksu (obrót 100 mln euro). Transakcja wzmacnia zasięg geograficzny operatora logistycznego w tym regionie, dzięki sześciu nowym lokalizacjom i pozyskaniu nowych klientów.

czytaj więcej »


Antalis na dłużej w P3 Błonie

23 listopada 2021

P3 przedłużyło umowę najmu magazynu w parku P3 Błonie z firmą Antalis. To kolejny po Katcon i Edu-Książce najemca, który w ostatnich miesiącach zdecydował się na kontynuację najmu magazynu w tym parku.

czytaj więcej »


Bauhaus i FM Logistic rozszerzają współpracę

22 listopada 2021

W październiku Bauhaus, znana niemiecka sieć handlowa z branży DIY oraz FM Logistic, globalny operator logistyczny, oficjalnie otworzyły dodatkowe 30 000 mkw. powierzchni magazynowej w Lovosicach. Firmy rozpoczęły współpracę w 2018 roku, a w tym roku podpisały nową, długoterminową umowę.

czytaj więcej »


GEFCO partnerem logistycznym Citroëna

16 listopada 2021

GEFCO, dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, został partnerem logistycznym Citroëna we Włoszech w zakresie obsługi innowacyjnego i w pełni elektrycznego pojazdu czterokołowego AMI.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter