Raben i CJ International zwiększają swoją powierzchnię

Raben i CJ International zwiększają swoją powierzchnię

11 września 2006

Pod koniec sierpnia br. dwie spółki wchodzące w skład Grupy Raben – Raben Polska oraz CJ International –  pozyskały łącznie 28 000 m2 nowej powierzchni magazynowej, zwiększając tym samym łączny metraż magazynów w Polsce do 185 000 m2. Nowe obiekty znajdują się w Chorzowie. Terminal firmy CJ International liczy ponad 8 000 m2 i będzie można w nim składować 15 000 palet.Pod koniec sierpnia br. dwie spółki wchodzące w skład Grupy Raben – Raben Polska oraz CJ International –  pozyskały łącznie 28 000 m2 nowej powierzchni magazynowej, zwiększając tym samym łączny metraż magazynów w Polsce do 185 000 m2. Nowe obiekty znajdują się w Chorzowie. Terminal firmy CJ International liczy ponad 8 000 m2 i będzie można w nim składować 15 000 palet.

 Do nowoczesnego obiektu w Chorzowie przeniesiono dotychczasowy oddział firmy, zlokalizowany wcześniej w Tychach.”Jestem przekonany, iż nowa lokalizacja terminalu CJ International oznacza dla Klientów jeszcze lepszą obsługę”  – powiedział Dariusz Wakuła, Wiceprezes Zarządu CJ International.
Firma CJ International intensywnie inwestuje w swoją infrastrukturę. W ciągu ostatnich miesięcy unowocześniła środki transportu, dodając do swojego taboru 85 naczep typu Mega i 58 ciągników, i wdrożyła nowe systemy komputerowe. Ponadto do końca br. wszystkie środki transportu zostaną wyposażone w system śledzenia. Wprowadzone programy są elementami tworzonego przez CJ International kompleksowego systemu śledzenia przesyłek.
Dla spółki Raben Polska, która będzie dysponować w Chorzowie magazynem o powierzchni blisko 20 000 m2, mogącym pomieścić ponad 23 000 palet, lokalizacja ta oznacza zwiększenie liczby posiadanych Centrów Dystrybucyjnych z 8 do 9.”Warto podkreślić, iż magazyny te dedykowane są do składowania i obsługi produktów spożywczych wymagających kontrolowanej temperatury i wilgotności” – powiedział Janusz Anioł, Wiceprezes Zarządu Raben Polska.Raben Polska systematycznie realizuje obraną przez siebie strategię rozwoju, spójną z wizją i misją firmy. Spółka nieustannie monitoruje jakość świadczonych usług, jednocześnie usprawniając i doskonaląc serwis w celu jak najlepszej obsługi Klientów. W br. firma Raben Polska otrzymała certyfikat ISO 14 001.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Sięgając poza e-commerce: urbanizacja, digitalizacja i nowy konsument

20 kwietnia 2021

Minął rok, podczas którego pandemia wywarła głęboki wpływ na życie społeczne i przyczyniła się do znacznych turbulencji w gospodarce. Czy mamy do czynienia z długofalowymi trendami, czy obserwowane zmiany powinniśmy odbierać jako tymczasowe?

czytaj więcej »


InPost i kilkanaście nowych hubów logistycznych

19 kwietnia 2021

InPost uruchomi kilkanaście kolejnych hubów logistycznych w całej Polsce. Obiekty powstaną jeszcze w tym roku w Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach, Tychach, Radzyminie, Siedlcach, Kaliszu, Koszalinie i Szczecinie. Łącznie będzie to ponad 100 000 mkw. nowej powierzchni w ramach infrastruktury InPost.

czytaj więcej »


POLOmarket uruchomił trzecie centrum logistyczne

16 kwietnia 2021

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się towarowanie trzeciego, najnowszego centrum logistycznego sieci POLOmarket. Jest to jedna z największych inwestycji Grupy w ostatnich latach.

czytaj więcej »


Rozpoczął się montaż trzech suwnic RMG na terminalu CLIP w Swarzędzu

15 kwietnia 2021

Na terminalu intermodalnym CLIP w Swarzędzu koło Poznania rozpoczął się montaż trzech suwnic szynowych RMG. Po zakończeniu inwestycji wielkopolski hub logistyczny CLIP będzie mógł przeładowywać 8 pociągów intermodalnych jednocześnie.

czytaj więcej »


XPO prezentuje nową spółkę – GXO Logistics

14 kwietnia 2021

XPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO), globalny dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, ogłosił tożsamość nowej firmy, która została utworzona w związku z planowanym wydzieleniem działalności logistycznej XPO.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter