ProLogis buduje centrum logistyczne w Gdańsku

ProLogis buduje centrum logistyczne w Gdańsku

12 września 2006

ProLogis zainwestuje 36 – 42 mln euro w budowę nowoczesnego centrum logistycznego w Gdańsku. Docelowo obiekt będzie się składał z pięciu budynków, o łącznej powierzchni ponad 88 000 m2.Pierwszy etap inwestycji, obejmujący dwa budynki magazynowe o powierzchni 35 800 m2, zostanie ukończony w I kwartale 2007 roku. Budowę ProLogis Park Gdańsk otworzyło we wtorek, 12 września 2006 roku, uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. W obecności władz miasta i zaproszonych gości, akt fundacyjny nowego parku logistycznego podpisali prezes zarządu ProLogis Michael de Jong-Douglas, wiceprezes  Maciej Madejak i Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Łączny koszt zakupu ziemi na nowy park logistyczny ProLogis wyniósł 5,6 milionów euro. ProLogis Park Gdańsk jest zlokalizowany w strategicznym punkcie Trójmiasta, na terenie przemysłowej dzielnicy Gdańsk-Kokoszki. Taka lokalizacja zapewnia doskonałe warunki komunikacyjne. Nowy kompleks logistyczny ProLogis powstaje w pobliżu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, obsługującego połączenia krajowe i międzynarodowe oraz Portu Morskiego w Gdańsku. Sąsiedztwo Trójmiasta oraz bliskość obwodnicy Gdańska – drogi S6/E28 i planowanej autostrady A1 Północ – Południe, czyni inwestycję doskonałym punktem przeładunkowym dla firm logistycznych. Region ten posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną oraz prężnie rozwijający się sektor przedsiębiorstw i rynek wykwalifikowanej kadry pracowniczej.„Branża logistyczna w Europie Środkowo-Wschodniej rozwija się bardzo dynamicznie, a co za tym idzie zwiększa się zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe. Budując nasze parki logistyczne w obrębie głównych miast Polski, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów. Tym samym nasze parki logistyczne przyczyniają się do przyciągnięcia kapitału zagranicznego do Polski” – powiedział prezes Michael de Jong-Douglas.Najnowsze centrum dystrybucyjne ProLogis będzie się składać z pięciu nowoczesnych budynków magazynowych o łącznej powierzchni 88 000 m2. Dwa pierwsze obiekty, o łącznej powierzchni 35 800 m2, zostaną oddane do użytku w I kwartale 2007 roku. Oddanie pozostałych budynków zaplanowane jest w kolejnych fazach inwestycji.ProLogis Park Gdańsk będzie jedną z najnowocześniejszych inwestycji firmy w Polsce. Park będzie przystosowany do różnych potrzeb: logistyki i dystrybucji, składowania, produkcji lekkiej oraz składowania w chłodniach, w ramach logistyki żywności. Każdy z budynków kompleksu zaopatrzono w 22 doki przeładunkowe i 4 bramy wjazdowe z poziomu „0”. Podłogi będą miały nośność min.5000 kg/m2. W ProLogis Park Gdańsk znajdzie się też szeroki plac manewrowy i miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych i osobowych, a cały teren inwestycji zostanie ogrodzony i objęty całodobową ochroną. Park znajduje się w odległości 500 metrów od przystanku lokalnej komunikacji miejskiej (3 linie autobusowe).

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Sięgając poza e-commerce: urbanizacja, digitalizacja i nowy konsument

20 kwietnia 2021

Minął rok, podczas którego pandemia wywarła głęboki wpływ na życie społeczne i przyczyniła się do znacznych turbulencji w gospodarce. Czy mamy do czynienia z długofalowymi trendami, czy obserwowane zmiany powinniśmy odbierać jako tymczasowe?

czytaj więcej »


InPost i kilkanaście nowych hubów logistycznych

19 kwietnia 2021

InPost uruchomi kilkanaście kolejnych hubów logistycznych w całej Polsce. Obiekty powstaną jeszcze w tym roku w Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach, Tychach, Radzyminie, Siedlcach, Kaliszu, Koszalinie i Szczecinie. Łącznie będzie to ponad 100 000 mkw. nowej powierzchni w ramach infrastruktury InPost.

czytaj więcej »


POLOmarket uruchomił trzecie centrum logistyczne

16 kwietnia 2021

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się towarowanie trzeciego, najnowszego centrum logistycznego sieci POLOmarket. Jest to jedna z największych inwestycji Grupy w ostatnich latach.

czytaj więcej »


Rozpoczął się montaż trzech suwnic RMG na terminalu CLIP w Swarzędzu

15 kwietnia 2021

Na terminalu intermodalnym CLIP w Swarzędzu koło Poznania rozpoczął się montaż trzech suwnic szynowych RMG. Po zakończeniu inwestycji wielkopolski hub logistyczny CLIP będzie mógł przeładowywać 8 pociągów intermodalnych jednocześnie.

czytaj więcej »


XPO prezentuje nową spółkę – GXO Logistics

14 kwietnia 2021

XPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO), globalny dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, ogłosił tożsamość nowej firmy, która została utworzona w związku z planowanym wydzieleniem działalności logistycznej XPO.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter