Pekabex zbuduje intermodalne centrum w Babimoście

10 listopada 2021

Spółka Intermodal Logistics Hub Babimost sp. z o.o. z Grupy Pekabex wybuduje intermodalne centrum logistyczno-produkcyjne na granicy lotniska Zielona Góra – Babimost. Inwestycja ma zostać zakończona w II kwartale 2022 r. a za realizację w technologii prefabrykacji w systemie generalnego wykonawstwa będzie odpowiedzialna inna spółka z Grupy – lider budownictwa modułowego – Pekabex Bet S.A.
Pierwszy etap inwestycji obejmie dwie nowoczesne hale magazynowo-produkcyjne o łącznej powierzchni 19 600 mkw. Najemcy będą mieli do dyspozycji na wyłączność własną bocznicę kolejową o całkowitej długości ponad 2,5 km, połączoną w Babimoście z siecią ogólnopolską oraz terminal o powierzchni blisko 3300 mkw. dedykowany do przeładunku intermodalnych jednostek transportowych, z możliwością powiększenia platformy pod potrzeby najemcy.

– Inwestycja graniczy z lotniskiem Zielona Góra – Babimost, co daje szerokie możliwości w zakresie transportu cargo i całe spektrum intermodalności poprzez transport towarów zarówno drogę lądową (TIR) jak i powietrzną (samolot) oraz kolejową (pociąg). Transport intermodalny ma przed sobą ogromne perspektywy i jako ograniczający emisję CO2 jest promowany przez Unię Europejską. Unikalna, doskonale skomunikowana lokalizacja inwestycji, na szlaku północ – południe (zaledwie 19 km trasy od węzła drogi ekspresowej S3 „Sulechów”) oraz wschód – zachód (30 km drogą S3 na północ do autostrady A2 -węzeł Jordanowo) pozwala na szybki i bezpieczny transport towarów drogami najwyższej klasy w Polsce – powiedział Piotr Witkowski, członek zarządu dewelopera.

Inwestycja spełniać będzie najwyższe standardy w obszarze budownictwa zrównoważonego i wpisywać się w trend ekologicznego transportu szynowego. Partnerem biznesowym i podmiotem odpowiadającym za komercjalizację inwestycji jest poznańska spółka Greenhill LTD.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Rośnie popularność lotniczego cargo

25 listopada 2021

Spadek liczby pasażerskich rejsów lotniczych, które służyły też do transportu towarów, spowodował konieczność zmian w działalności lotnisk i operatorów lotniczych. Jednak liczba operacji towarowych w ubiegłym roku zmniejszyła się o wiele skromniej niż tych z udziałem pasażerów.

czytaj więcej »


ID Logistics umacnia się w krajach Beneluksu

24 listopada 2021

ID Logistics ogłosiło nabycie 100 proc. udziałów GVT Transport & Logistics, działającej w krajach Beneluksu (obrót 100 mln euro). Transakcja wzmacnia zasięg geograficzny operatora logistycznego w tym regionie, dzięki sześciu nowym lokalizacjom i pozyskaniu nowych klientów.

czytaj więcej »


Antalis na dłużej w P3 Błonie

23 listopada 2021

P3 przedłużyło umowę najmu magazynu w parku P3 Błonie z firmą Antalis. To kolejny po Katcon i Edu-Książce najemca, który w ostatnich miesiącach zdecydował się na kontynuację najmu magazynu w tym parku.

czytaj więcej »


Bauhaus i FM Logistic rozszerzają współpracę

22 listopada 2021

W październiku Bauhaus, znana niemiecka sieć handlowa z branży DIY oraz FM Logistic, globalny operator logistyczny, oficjalnie otworzyły dodatkowe 30 000 mkw. powierzchni magazynowej w Lovosicach. Firmy rozpoczęły współpracę w 2018 roku, a w tym roku podpisały nową, długoterminową umowę.

czytaj więcej »


GEFCO partnerem logistycznym Citroëna

16 listopada 2021

GEFCO, dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, został partnerem logistycznym Citroëna we Włoszech w zakresie obsługi innowacyjnego i w pełni elektrycznego pojazdu czterokołowego AMI.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter