Park P3 Poznań w pełni wynajęty

7 czerwca 2021

P3 długoterminowy inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych wynajął w całości pierwszą fazę hali DC9 w parku P3 Poznań. Wśród najemców nowo budowanego obiektu znajdują się Green Factory Logistics (5510 mkw.) oraz Colian Logistic (4800 mkw.). Tym samym cały park P3 Poznań liczący 200 000 mkw. jest w pełni skomercjalizowany.
Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce powiedział: — Bardzo się cieszę, że już po raz kolejny udało nam się sprostać wymaganiom naszych wieloletnich partnerów i zapewnić im warunki do rozwoju ich biznesu. Jestem przekonany, że doskonała lokalizacja parku P3 Poznań, w pobliżu kluczowych dróg krajowych, usprawni dystrybucję ich produktów w całym regionie. P3 Poznań jest jednym z najpopularniejszych parków logistycznych w naszym portfolio, o czym świadczy wynajęcie całej dostępnej powierzchni. W planach mamy jego dalszą rozbudowę. Dysponujemy gruntem, który pozwoli na powiększenie parku o 200 000 mkw. oraz posiadamy niezbędne pozwolenia na budowę, dzięki czemu szybko możemy rozpocząć kolejne inwestycje.

Green Factory Logistics to jeden z wiodących operatorów logistycznych na rynku usług chłodniczych, specjalizujący się w transporcie produktów świeżych. To już kolejny magazyn tej firmy w parkach P3, główna baza logistyczna Green Factory Logistics o powierzchni blisko 8000 mkw. znajduje się w parku P3 Błonie.
W nowo wybudowanym obiekcie powierzchnia została w pełni dostosowana do oczekiwań firmy. Na terenie magazynu znajdują się m.in. agregaty chłodnicze i mroźnia. Budynek spełnia również wymogi certyfikacji BREAM na poziomie very good. Przy jego realizacji użyte zostały panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach o wzmocnionej konstrukcji pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych. W magazynie zainstalowano energooszczędne oświetlenie LED wraz z system automatycznego sterowania DALI, a krany w łazienkach uruchamiane są na podczerwień. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Atlas Ward.
Paweł Lorek, dyrektor operacyjny Green Factory Logistics, powiedział: – Charakter prowadzonej przez nas działalności opiera się na bezpiecznym magazynowaniu i przewozie żywności, przez co wymagamy odpowiednich standardów i zastosowania niezawodnych rozwiązań. Nasza dotychczasowa współpraca z P3 pokazała, że możemy oczekiwać wysokiej jakości powierzchni magazynowej. Dzięki nowej, strategicznej lokalizacji będziemy mogli zapewnić naszym partnerom i klientom jeszcze skuteczniejszą i szybszą realizację dostawy.

Drugim najemcą nowobudowanej hali zostanie Colian Logistic, spółka świadcząca usługi transportowe i logistyczne, głównie z obszaru logistyki kontraktowej. W parku P3 Poznań firma funkcjonuje od 2017 roku. W nowym budynku na powierzchni 4800 mkw. znajdzie się magazyn i biuro.
Daniel Nowicki, członek zarządu Collian Logistic, mówi: – W swojej strategii stawiamy na znakomicie skomunikowane, nowoczesne projekty magazynowe, które umożliwiają sprawną dystrybucję towarów. Położenie magazynów w kluczowych punktach kraju sprawia, że z łatwością możemy zapewnić naszym klientom terminowy transport. Nasza obecność w parku P3 Poznań wpisuje się w realizację tych założeń. Jesteśmy zadowoleni zarówno z dotychczasowej współpracy z wynajmującym jakim jest P3, jak i z doskonałego położenia parku.

Park P3 Poznań to jeden z największych obecnie parków logistycznych w Wielkopolsce z ponad 200 000 mkw. istniejącej powierzchni magazynowo-biurowej. W drugiej fazie inwestycji deweloper posiada pozwolenie na budowę kolejnych 200 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Zlokalizowany jest w odległości 16 km od centrum Poznania i 2,4 km od drogi ekspresowej S11. Doskonała lokalizacja parku przyciąga klientów zarówno z branży e-commerce, przedsiębiorstw produkcyjnych i firmy prowadzące dystrybucję na rynki Europy Zachodniej. Pierwszą i drugą fazę projektu oddziela jedynie droga, która jest jedną z dwóch arterii zapewniających najemcom łatwe i dogodne połączenie z autostradą. Na terenie parku znajduje się także przystanek autobusowy zapewniający wygodny dojazd dla pracowników.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Motywy ekspansji zagranicznej polskich firm

30 lipca 2021

Niemal 1900 polskich przedsiębiorstw zaangażowanych w prawie 4 tysiące podmiotów zagranicznych w postaci posiadanych udziałów, oddziałów lub w innej formie – wynika z danych opublikowanych przez GUS[1]. Dlaczego polscy przedsiębiorcy decydują się na wyjście z biznesem poza granice naszego kraju? Sprawdzamy na konkretnych przykładach kilku firm.

czytaj więcej »


GEFCO testuje system zautomatyzowanej kontroli pojazdów

29 lipca 2021

GEFCO, europejski lider logistyki dla branży motoryzacyjnej, rozpoczął roczny test pilotażowy systemu do zautomatyzowanej kontroli pojazdów. Nowatorskie rozwiązanie opracował ProovStation, start-up z Lyonu, specjalizujący się w skanerach uszkodzeń samochodowych wykorzystujących możliwości sztucznej inteligencji. System ma pomóc w optymalizacji kontroli nadwozi i przyspieszyć proces dostaw pojazdów z montowni.

czytaj więcej »


Tymczasowe centrum dystrybucyjne TJX Europe otwarte

28 lipca 2021

21 lipca br. TJX Europe, właściciel sieci sklepów TK Maxx uruchomił tymczasowe centrum dystrybucyjne w Nowym Kisielinie koło Zielonej Góry. Otwarcie jest kolejnym etapem prac związanych z budową największego magazynu TJX Europe w Europie kontynentalnej, który powstanie w Sulechowie.

czytaj więcej »


28 mln mkw. dla e-commerce do 2025 roku

27 lipca 2021

Sprzedaż e-commerce w Europie w latach 2020-2025 wzrośnie o 298 mld dolarów. To wygeneruje zapotrzebowanie na dodatkowe ok. 28 mln mkw. powierzchni logistycznej – wynika z szacunków CBRE.

czytaj więcej »


Grupa Raben w Panattoni Park Gdańsk Airport

26 lipca 2021

Do jednej z największych inwestycji w Trójmieście – Panattoni Park Gdańsk Airport – wprowadziła się firma Raben Logistics Polska. Operator logistyczny na powierzchni 7560 mkw. korzysta z szeregu rozwiązań przeznaczonych wyspecjalizowanym operacjom logistycznym, jak i koncepcji zrównoważonego rozwoju.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter