Park P3 Poznań w pełni wynajęty

7 czerwca 2021

P3 długoterminowy inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych wynajął w całości pierwszą fazę hali DC9 w parku P3 Poznań. Wśród najemców nowo budowanego obiektu znajdują się Green Factory Logistics (5510 mkw.) oraz Colian Logistic (4800 mkw.). Tym samym cały park P3 Poznań liczący 200 000 mkw. jest w pełni skomercjalizowany.
Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce powiedział: — Bardzo się cieszę, że już po raz kolejny udało nam się sprostać wymaganiom naszych wieloletnich partnerów i zapewnić im warunki do rozwoju ich biznesu. Jestem przekonany, że doskonała lokalizacja parku P3 Poznań, w pobliżu kluczowych dróg krajowych, usprawni dystrybucję ich produktów w całym regionie. P3 Poznań jest jednym z najpopularniejszych parków logistycznych w naszym portfolio, o czym świadczy wynajęcie całej dostępnej powierzchni. W planach mamy jego dalszą rozbudowę. Dysponujemy gruntem, który pozwoli na powiększenie parku o 200 000 mkw. oraz posiadamy niezbędne pozwolenia na budowę, dzięki czemu szybko możemy rozpocząć kolejne inwestycje.

Green Factory Logistics to jeden z wiodących operatorów logistycznych na rynku usług chłodniczych, specjalizujący się w transporcie produktów świeżych. To już kolejny magazyn tej firmy w parkach P3, główna baza logistyczna Green Factory Logistics o powierzchni blisko 8000 mkw. znajduje się w parku P3 Błonie.
W nowo wybudowanym obiekcie powierzchnia została w pełni dostosowana do oczekiwań firmy. Na terenie magazynu znajdują się m.in. agregaty chłodnicze i mroźnia. Budynek spełnia również wymogi certyfikacji BREAM na poziomie very good. Przy jego realizacji użyte zostały panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach o wzmocnionej konstrukcji pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych. W magazynie zainstalowano energooszczędne oświetlenie LED wraz z system automatycznego sterowania DALI, a krany w łazienkach uruchamiane są na podczerwień. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Atlas Ward.
Paweł Lorek, dyrektor operacyjny Green Factory Logistics, powiedział: – Charakter prowadzonej przez nas działalności opiera się na bezpiecznym magazynowaniu i przewozie żywności, przez co wymagamy odpowiednich standardów i zastosowania niezawodnych rozwiązań. Nasza dotychczasowa współpraca z P3 pokazała, że możemy oczekiwać wysokiej jakości powierzchni magazynowej. Dzięki nowej, strategicznej lokalizacji będziemy mogli zapewnić naszym partnerom i klientom jeszcze skuteczniejszą i szybszą realizację dostawy.

Drugim najemcą nowobudowanej hali zostanie Colian Logistic, spółka świadcząca usługi transportowe i logistyczne, głównie z obszaru logistyki kontraktowej. W parku P3 Poznań firma funkcjonuje od 2017 roku. W nowym budynku na powierzchni 4800 mkw. znajdzie się magazyn i biuro.
Daniel Nowicki, członek zarządu Collian Logistic, mówi: – W swojej strategii stawiamy na znakomicie skomunikowane, nowoczesne projekty magazynowe, które umożliwiają sprawną dystrybucję towarów. Położenie magazynów w kluczowych punktach kraju sprawia, że z łatwością możemy zapewnić naszym klientom terminowy transport. Nasza obecność w parku P3 Poznań wpisuje się w realizację tych założeń. Jesteśmy zadowoleni zarówno z dotychczasowej współpracy z wynajmującym jakim jest P3, jak i z doskonałego położenia parku.

Park P3 Poznań to jeden z największych obecnie parków logistycznych w Wielkopolsce z ponad 200 000 mkw. istniejącej powierzchni magazynowo-biurowej. W drugiej fazie inwestycji deweloper posiada pozwolenie na budowę kolejnych 200 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Zlokalizowany jest w odległości 16 km od centrum Poznania i 2,4 km od drogi ekspresowej S11. Doskonała lokalizacja parku przyciąga klientów zarówno z branży e-commerce, przedsiębiorstw produkcyjnych i firmy prowadzące dystrybucję na rynki Europy Zachodniej. Pierwszą i drugą fazę projektu oddziela jedynie droga, która jest jedną z dwóch arterii zapewniających najemcom łatwe i dogodne połączenie z autostradą. Na terenie parku znajduje się także przystanek autobusowy zapewniający wygodny dojazd dla pracowników.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Book Boxy w parkach Prologis

11 czerwca 2021

Po zielonych terenach do wypoczynku, stacjach ładowania samochodów elektrycznych, wiatach rowerowych i szeregu udogodnień dostępnych dla pracowników parków, Prologis wprowadza kolejny nowy element programu PARKlife. W parkach w Warszawie, Wrocławiu i na Śląsku pierwszych użytkowników przywitały Book Boxy – plenerowe biblioteczki.

czytaj więcej »


Skracanie łańcuchów dostaw a inwestycje zagraniczne

10 czerwca 2021

Jednym z trendów w światowej gospodarce, który ujawnił się w wyniku pandemii koronawirusa, jest skracanie łańcuchów dostaw oraz regionalizacja produkcji. Pandemia i związane z nią następstwa w postaci lockdownów i ograniczeń nakładanych przez kraje na całym świecie ujawniły, jak duże jest niebezpieczeństwo związane z poleganiem wyłącznie na jednym kraju w obszarze produkcji[1].

czytaj więcej »


Bolsius przedłuża kontrakt z Raben o kolejne 5 lat

9 czerwca 2021

Firma Bolsius Polska rozpoczęła współpracę z Grupą Raben w 2011 roku. Nawiązane przez lata partnerskie relacje zaowocowały rozbudową kooperacji i powstaniem w 2017 roku innowacyjnego i dostosowanego do specyfiki produktów klienta magazynu wysokiego składu w Gądkach.

czytaj więcej »


ID Logistics uruchamia 4 magazyny e-commerce

4 czerwca 2021

ID Logistics do października otworzy trzy nowe centra logistyki dla jednego z największych globalnych liderów branży e-commerce/B2C. ID Logistics rozbuduje też powierzchnię i procesy operacyjne w podwrocławskim Krajkowie. Łączna powierzchnia tych wszystkich czterech magazynów ID Logistics wyniesie ponad 250 tys. mkw.

czytaj więcej »


Gigantyczne centrum logistyczne dla e-commerce w Poznaniu

2 czerwca 2021

25 maja 2021 r. Zalando, DHL Supply Chain i Panattoni świętowały uroczyste zawieszenie wiechy w związku z rozpoczęciem inwestycji budowy centrum logistycznego do obsługi operacji logistycznych dla Zalando w celu wspierania dystrybucji na wielu rynkach europejskich, w tym w Polsce i w Niemczech.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter