Nowy park Prologis w Budapeszcie już wynajęty

22 grudnia 2021

Prologis Park Budapest Sziget II jest kolejnym kamieniem milowym w rozwoju działalności Prologis na węgierskim rynku. Pomimo trwających jeszcze prac budowlanych inwestycja jest już w pełni wynajęta. Pierwszy budynek wkrótce zostanie oddany do użytku węgierskiej firmie spedycyjno-magazynowej SFL Ltd.
Dla klientów nieruchomości logistycznych ważna jest doskonała lokalizacja oraz odpowiednia powierzchnia zapewniająca efektywne operacje, a pracownikom komfortowe środowisko pracy. Nowy Prologis Park Budapest Sziget II o powierzchni 13 hektarów oferuje to wszystko.
Pomimo trwających jeszcze prac budowlanych inwestycja jest już w pełni wynajęta. Budynek DC1A wkrótce zostanie oddany do użytku węgierskiej firmie spedycyjno-magazynowej SFL Ltd. W ramach wspólnego projektu z GREE Magyarország, SFL wykorzysta powierzchnię do infrastrukturalnej modernizacji procesów logistycznych urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.
– Postawiliśmy na tę lokalizację, ponieważ wierzymy, że Prologis będzie nas wspierać w obsłudze klientów na jeszcze wyższym poziomie niż kiedykolwiek wcześniej. Nasze dotychczasowe doświadczenia ze współpracy potwierdzają, że jest to dobry wybór – powiedział Zoltán Cseke, dyrektor zarządzający Silver Forest Logisticsystem.
W Prologis Park Budapest Sziget II aż 25% całkowitego zaopatrzenia w energię będzie pochodziło z odnawialnych źródeł, m.in. z systemów fotowoltaicznych. Pracownicy skorzystają również z benefitów inicjatywy PARKlife™, której celem jest poprawa jakości pracy i życia osób zatrudnionych w parkach Prologis.
Najnowszy park Prologis w węgierskim portfolio położony jest w doskonałej lokalizacji, zaledwie 17 km na południe od centrum Budapesztu, w miejscowości Szigetszentmiklós, tuż przy autostradzie M0. Autostrada zapewnia szybki i łatwy dostęp do lotniska międzynarodowego oraz do autostrad M1, M7 i M5, co czyni park strategicznym punktem na mapie firm logistycznych.
– Szybkość, z jaką nowy budynek został wynajęty, odzwierciedla duże zapotrzebowanie rynku na doskonałą lokalizację i najwyższej klasy powierzchnię logistyczną. A to dopiero pierwszy rozdział w historii tego park” – powiedziała Zsuzsanna Hunyadi, Director of Leasing and Customer Experience at Prologis Hungary.
Park posiada jeszcze 47 tys. mkw. powierzchni do rozbudowy. Oznacza to, że w przyszłości do Silver Forest Logisticsystem mogą dołączyć kolejne firmy poszukujące doskonałej lokalizacji na Węgrzech.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

2022: rok zielonego wodoru w logistyce?

18 stycznia 2022

Wodór staje się centralnym elementem planów dotyczących dekarbonizacji gospodarki – w tym także logistyki i transportu wewnętrznego. Jednak jego pozyskiwanie w dużych ilościach w pełni ekologiczny sposób pozostaje problematyczne. Czy w 2022 r. czeka nas rewolucja w tym zakresie?

czytaj więcej »


Rusza rozbudowa parku BIK pod Wrocławiem

14 stycznia 2022

Biuro Inwestycji Kapitałowych rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja realizowana spekulacyjnie dostarczy 22 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

czytaj więcej »


ID Logistics dla LPP w Rosji

12 stycznia 2022

ID Logistics umacnia swoją pozycję na rynku usług logistycznych dedykowanych obsłudze branży e-commerce. W Rosji ID Logistics rozwija współpracę z LPP, jedną z największych polskich firm odzieżowych, zarządzając jej nowym magazynem e-commerce o powierzchni 40 tys. mkw.

czytaj więcej »


Quick commerce i mikrocentra dystrybucji

7 stycznia 2022

Swoje sieci dark store’ów, pozwalające na dostarczanie produktów spożywczych w kilkanaście minut od zamówienia rozwija już na naszym rynku kilka firm, a kolejne platformy zakupowe zapowiadają wejście do Polski.

czytaj więcej »


Hillwood startuje z dużym projektem koło Konina

5 stycznia 2022

Hillwood Polska uzyskał pozwolenie na budowę pierwszego budynku w projekcie Industrial Park Poland w gminie Stare Miasto k. Konina. Otwiera to nowy rozdział w historii gospodarczego rozwoju nie tylko Wielkopolski, ale i całego kraju.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter