Nowa edycja zawodów Global PRO Challenge 2021

6 kwietnia 2021

W poprzednim roku finał międzynarodowych zawodów Global PRO Challenge – The Fresh Connection odbył się po raz pierwszy w wirtualnym środowisku. W tym roku formuła zostanie powtórzona.

Niedługo po zakończeniu wydarzenia organizatorzy poprosili uczestników o informację zwrotną na temat wrażeń z rozgrywki w VirBELATM – platformie przeznaczonej do organizacji wirtualnych spotkań. Przeważały bardzo pozytywne opinie – zawodnicy chwalili angażujący sposób prowadzenia ostatniego etapu zawodów, dynamiczną symulację łańcucha dostaw oraz fakt, że mogli spotkać się z profesjonalistami SC z całego świata.

Idąc śladem powyższych uwag, organizatorzy podjęli decyzję, by i w 2021 roku zorganizować finał w wirtualnym świecie. Zapowiadają, że będzie on jeszcze bardziej atrakcyjny niż poprzedni. Przewodnim tematem tegorocznych zawodów będzie Supply Chain Resilience (odporność łańcucha dostaw).

Pierwsza runda rozgrywek jest zaplanowana na 16-20 sierpnia br., ale ci, którzy wziąć udział w rundach treningowych, mogą się zapisywać już teraz. Dwa najlepsze zespoły z Polski zakwalifikują się do światowego finału.

Finał zawodów Global PRO Final na poziomie międzynarodowym jest zaplanowany na 15-18 listopada.

Na Mistrzów Świata czeka nagroda: kurs Executive Supply Chain na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Na zwycięzców krajowych czekają vouchery na szkolenia otwarte MPM dla każdego uczestnika zwycięskiej drużyny.

Istotnymi nowymi przepisami, o których warto wspomnieć, to limit jaki nałożono na zawodników odnośnie udziału w zawodach. Otóż, nie można przystąpić do zawodów więcej niż dwukrotnie. Co więcej, tylko jeden z członków drużyny może mieć doświadczenie w postaci udziału we wcześniejszych edycjach.

Rok temu w finale wzięły udział dwie polskie drużyny – Avon Operations Polska i Beiersdorf Manufacturing. Zespół Avon Operations Polska zajął drugie miejsce i zdobył tytuł wicemistrza świata. Jedynie drużyna złożona z przedstawicieli różnych chińskich firm osiągnęła lepszy rezultat. Na trzecim miejscu zakończyła drużyna Whirlpool z Indii.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu wideo z drużyną Avon Operations Polska, który zarejestrowano w trakcie finału 2020. Materiał znajduje się pod tym linkiem.

Harmonogram rozgrywek Global PRO Challenge.

Przebieg zawodów można śledzić w mediach społecznościowych:
– na LinkedIn.com pod adresem: https://www.linkedin.com/showcase/global-challenge-scm-%E2%80%93-tfc/
– na Facebook.com pod adresem: https://www.facebook.com/gctfcpolska/

Pełne informacje na: https://www.mpm24.com/zawody-scm/global-challenge-the-fresh-connection/

The Fresh Connection* (TFC) to innowacyjna symulacja ‘web-based business’ angażująca uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection) produkującym soki owocowe. Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i finanse. Wirtualna firma stoi w obliczu spadku wydajności, kierownictwo firmy musi jak najszybciej wydostać firmę z kłopotów. To środowisko wysokiego ciśnienia, w którym skuteczne zarządzanie łańcuchem dostaw jest kluczem do sukcesu. Zrozumienie połączeń pomiędzy poszczególnymi funkcjami i współpraca są kluczowymi elementami sukcesu całego przedsiębiorstwa.

 

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

POLOmarket uruchomił trzecie centrum logistyczne

16 kwietnia 2021

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się towarowanie trzeciego, najnowszego centrum logistycznego sieci POLOmarket. Jest to jedna z największych inwestycji Grupy w ostatnich latach.

czytaj więcej »


Rozpoczął się montaż trzech suwnic RMG na terminalu CLIP w Swarzędzu

15 kwietnia 2021

Na terminalu intermodalnym CLIP w Swarzędzu koło Poznania rozpoczął się montaż trzech suwnic szynowych RMG. Po zakończeniu inwestycji wielkopolski hub logistyczny CLIP będzie mógł przeładowywać 8 pociągów intermodalnych jednocześnie.

czytaj więcej »


XPO prezentuje nową spółkę – GXO Logistics

14 kwietnia 2021

XPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO), globalny dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, ogłosił tożsamość nowej firmy, która została utworzona w związku z planowanym wydzieleniem działalności logistycznej XPO.

czytaj więcej »


FM Logistic po raz szósty zdobywa certyfikację IFS z najwyższą notą

13 kwietnia 2021

Magazyn należący do FM Logistic obsługujący pod brandem FM Fresh klienta z sektora FMCG we Mszczonowie (woj. mazowieckie) po raz kolejny uzyskał 100% w audycie International Featured Standards.

czytaj więcej »


Transport intermodalny rośnie mimo pandemii

12 kwietnia 2021

W 2020 r. masa przewozów intemodalnych przekroczyła 10% udziałów w kolejowych przewozach towarowych. Wzrost udziału rok do roku wyniósł niemal 29%. To kolejny rok wzrostu tego rynku w Polsce. Urząd Transportu Kolejowego opublikował podsumowanie przewozów intermodalnych za ubiegły rok.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter