Logistyka na Lubelszczyźnie

Logistyka na Lubelszczyźnie

20 października 2004

I Forum Logistyków Lubelszczyzny – bo taką przyjęto formułę, zorganizowane zostało w Nałęczowie przez wiodące firmy wdrażające nowoczesne rozwiązania i technologie logistyczne – LOGNET Logistyka i Zarządzanie z Lublina oraz Quantum Software S.A. z Krakowa. Główny Patronat Medialny nad Forum objęły dwumiesięczniki Eurologistics oraz Truck&Business Polska. Reprezentujący Wydawnictwo Eurologistics Adam Błuś był również moderatorem Forum.

Forum dedykowane było największym i najbardziej prężnym firmom makroregionu. Wśród uczestników byli przedstawiciele zarządów , menedżerowie logistyki i specjaliści związani z rozwojem firm i aplikacją nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Lubelszczyzna to miejsce, gdzie wyrafinowana logistyka, będąca obecnie jednym z podstawowych narzędzi ograniczania kosztów, w połączeniu z wykorzystaniem renty położenia i przewagi konkurencyjnej firm, ma duże szanse na zbudowanie unikalnego systemu opartego na innowacyjności.

Podczas dwudniowej części merytorycznej, uczestnicy forum mieli możliwość zapoznania się z najnowszym trendami w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem oraz planami budowy infrastruktury logistycznej w regionie na bazie prezentacji firm Quantum Software SA, Oracle, LOGNET, Wincor Nixdorf, CNT Quantum i Keratronik.
Nie zapomniano również o narzędziach wsparcia finansowego przy realizacji inwestycji . Właściciel firmy ABM Consulting – Zbigniew Moskal zaprezentował metodologię pozyskiwania środków unijnych a metodom ograniczenia ryzyka w prowadzonej działalności poświęciła swoją prezentację Anna Majdan – Doradztwo Finansowo-Ubezpieczeniowe. Gościem specjalnym forum był wiodący autorytet w dziedzinie logistyki globalnej – kierownik Katedry Logistyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie prof. dr hab. Krzysztof Rutkowski.

Waldemar Rumiński, ekspert w dziedzinie logistyki, twórca i właściciel firmy doradczej LOGNET będącej głównym organizatorem imprezy, twierdzi że nie ma innego kierunku w rozwoju firm niż tylko sprawne zarządzanie w oparciu o najlepsze praktyki biznesowe i szeroko pojętą innowacyjność. Budowanie przewagi konkurencyjnej, możliwe jest tylko przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań organizacyjno-technicznych.
Spektakularny sukces biznesowy wielu firm regionu jak np. Lubella SA, Emperia Holding SA, Stella Pack, BRW SA, Herbapol Lublin SA, Glazura Królewska SA , OSM Krasnystaw i innych jedynie potwierdza fakt że nawet w na pozór niesprzyjających uwarunkowaniach możliwe jest skuteczne prowadzenie Biznesu.

Dla dopełnienia kompleksowego podejścia do logistyki regionu, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i Biura Planowania Przestrzennego , przekazali systemowe założenia i plany związane z rozwojem tzw. „ściany wschodniej” a panel dyskusyjny moderowany przez wybitnych praktyków logistyki pokazał na potrzebę, tego rodzaju konferencji. II Forum Logistyków Lubelszczyzny to jedynie kwestia wyboru odpowiedniego miejsca i terminu.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Sięgając poza e-commerce: urbanizacja, digitalizacja i nowy konsument

20 kwietnia 2021

Minął rok, podczas którego pandemia wywarła głęboki wpływ na życie społeczne i przyczyniła się do znacznych turbulencji w gospodarce. Czy mamy do czynienia z długofalowymi trendami, czy obserwowane zmiany powinniśmy odbierać jako tymczasowe?

czytaj więcej »


InPost i kilkanaście nowych hubów logistycznych

19 kwietnia 2021

InPost uruchomi kilkanaście kolejnych hubów logistycznych w całej Polsce. Obiekty powstaną jeszcze w tym roku w Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach, Tychach, Radzyminie, Siedlcach, Kaliszu, Koszalinie i Szczecinie. Łącznie będzie to ponad 100 000 mkw. nowej powierzchni w ramach infrastruktury InPost.

czytaj więcej »


POLOmarket uruchomił trzecie centrum logistyczne

16 kwietnia 2021

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się towarowanie trzeciego, najnowszego centrum logistycznego sieci POLOmarket. Jest to jedna z największych inwestycji Grupy w ostatnich latach.

czytaj więcej »


Rozpoczął się montaż trzech suwnic RMG na terminalu CLIP w Swarzędzu

15 kwietnia 2021

Na terminalu intermodalnym CLIP w Swarzędzu koło Poznania rozpoczął się montaż trzech suwnic szynowych RMG. Po zakończeniu inwestycji wielkopolski hub logistyczny CLIP będzie mógł przeładowywać 8 pociągów intermodalnych jednocześnie.

czytaj więcej »


XPO prezentuje nową spółkę – GXO Logistics

14 kwietnia 2021

XPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO), globalny dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, ogłosił tożsamość nowej firmy, która została utworzona w związku z planowanym wydzieleniem działalności logistycznej XPO.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter