Logistyka na Lubelszczyźnie

Logistyka na Lubelszczyźnie

20 października 2004

I Forum Logistyków Lubelszczyzny – bo taką przyjęto formułę, zorganizowane zostało w Nałęczowie przez wiodące firmy wdrażające nowoczesne rozwiązania i technologie logistyczne – LOGNET Logistyka i Zarządzanie z Lublina oraz Quantum Software S.A. z Krakowa. Główny Patronat Medialny nad Forum objęły dwumiesięczniki Eurologistics oraz Truck&Business Polska. Reprezentujący Wydawnictwo Eurologistics Adam Błuś był również moderatorem Forum.

Forum dedykowane było największym i najbardziej prężnym firmom makroregionu. Wśród uczestników byli przedstawiciele zarządów , menedżerowie logistyki i specjaliści związani z rozwojem firm i aplikacją nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Lubelszczyzna to miejsce, gdzie wyrafinowana logistyka, będąca obecnie jednym z podstawowych narzędzi ograniczania kosztów, w połączeniu z wykorzystaniem renty położenia i przewagi konkurencyjnej firm, ma duże szanse na zbudowanie unikalnego systemu opartego na innowacyjności.

Podczas dwudniowej części merytorycznej, uczestnicy forum mieli możliwość zapoznania się z najnowszym trendami w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem oraz planami budowy infrastruktury logistycznej w regionie na bazie prezentacji firm Quantum Software SA, Oracle, LOGNET, Wincor Nixdorf, CNT Quantum i Keratronik.
Nie zapomniano również o narzędziach wsparcia finansowego przy realizacji inwestycji . Właściciel firmy ABM Consulting – Zbigniew Moskal zaprezentował metodologię pozyskiwania środków unijnych a metodom ograniczenia ryzyka w prowadzonej działalności poświęciła swoją prezentację Anna Majdan – Doradztwo Finansowo-Ubezpieczeniowe. Gościem specjalnym forum był wiodący autorytet w dziedzinie logistyki globalnej – kierownik Katedry Logistyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie prof. dr hab. Krzysztof Rutkowski.

Waldemar Rumiński, ekspert w dziedzinie logistyki, twórca i właściciel firmy doradczej LOGNET będącej głównym organizatorem imprezy, twierdzi że nie ma innego kierunku w rozwoju firm niż tylko sprawne zarządzanie w oparciu o najlepsze praktyki biznesowe i szeroko pojętą innowacyjność. Budowanie przewagi konkurencyjnej, możliwe jest tylko przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań organizacyjno-technicznych.
Spektakularny sukces biznesowy wielu firm regionu jak np. Lubella SA, Emperia Holding SA, Stella Pack, BRW SA, Herbapol Lublin SA, Glazura Królewska SA , OSM Krasnystaw i innych jedynie potwierdza fakt że nawet w na pozór niesprzyjających uwarunkowaniach możliwe jest skuteczne prowadzenie Biznesu.

Dla dopełnienia kompleksowego podejścia do logistyki regionu, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i Biura Planowania Przestrzennego , przekazali systemowe założenia i plany związane z rozwojem tzw. „ściany wschodniej” a panel dyskusyjny moderowany przez wybitnych praktyków logistyki pokazał na potrzebę, tego rodzaju konferencji. II Forum Logistyków Lubelszczyzny to jedynie kwestia wyboru odpowiedniego miejsca i terminu.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Rośnie popularność lotniczego cargo

25 listopada 2021

Spadek liczby pasażerskich rejsów lotniczych, które służyły też do transportu towarów, spowodował konieczność zmian w działalności lotnisk i operatorów lotniczych. Jednak liczba operacji towarowych w ubiegłym roku zmniejszyła się o wiele skromniej niż tych z udziałem pasażerów.

czytaj więcej »


ID Logistics umacnia się w krajach Beneluksu

24 listopada 2021

ID Logistics ogłosiło nabycie 100 proc. udziałów GVT Transport & Logistics, działającej w krajach Beneluksu (obrót 100 mln euro). Transakcja wzmacnia zasięg geograficzny operatora logistycznego w tym regionie, dzięki sześciu nowym lokalizacjom i pozyskaniu nowych klientów.

czytaj więcej »


Antalis na dłużej w P3 Błonie

23 listopada 2021

P3 przedłużyło umowę najmu magazynu w parku P3 Błonie z firmą Antalis. To kolejny po Katcon i Edu-Książce najemca, który w ostatnich miesiącach zdecydował się na kontynuację najmu magazynu w tym parku.

czytaj więcej »


Bauhaus i FM Logistic rozszerzają współpracę

22 listopada 2021

W październiku Bauhaus, znana niemiecka sieć handlowa z branży DIY oraz FM Logistic, globalny operator logistyczny, oficjalnie otworzyły dodatkowe 30 000 mkw. powierzchni magazynowej w Lovosicach. Firmy rozpoczęły współpracę w 2018 roku, a w tym roku podpisały nową, długoterminową umowę.

czytaj więcej »


GEFCO partnerem logistycznym Citroëna

16 listopada 2021

GEFCO, dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, został partnerem logistycznym Citroëna we Włoszech w zakresie obsługi innowacyjnego i w pełni elektrycznego pojazdu czterokołowego AMI.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter