Konferencja Translog po raz szósty

Konferencja Translog po raz szósty

30 sierpnia 2006

VI Międzynarodowa Konferencja Transportowa TRANSLOG 21-22 września 2006, Warszawa„Liberalizacja i deregulacja transportu w Unii Europejskiej. Oczekiwania i doświadczenia” to hasło przewodnie VI edycji Międzynarodowej Konferencji Transportowej TRANSLOG, która odbędzie się 21-22 września 2006 w Hotelu Jan III Sobieski w Warszawie. Patronat honorowy nad konferencją objęli: Jacques Barrot, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Komisarz Transportu oraz Jerzy Polaczek, Minister Transportu Rzeczpospolitej Polskiej. Patronat naukowy natomiast sprawują wspólnie Rektor Szkoły Głównej Handlowej – prof. zw. dr hab. Adam Budnikowski oraz Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego – prof. zw. dr hab. Waldemar Tarczyński. Pomysłodawcami i współorganizatorami merytorycznymi tego prestiżowego wydarzenia są: Katedra Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Wzorem lat ubiegłych, do udziału w Konferencji zaproszono zarówno teoretyków, jak i praktyków rynku usług transportowych oraz przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, dając wszystkim zainteresowanym możliwość wymiany poglądów na temat tak ważnego sektora gospodarki, jakim jest transport. Podczas konferencji przewidziano dyskusje w ramach następujących grup panelowych:

1) Koncepcja liberalizacji i deregulacji. Koncepcje i poglądy (moderator – prof. dr hab. Jan Burnewicz):
– Koncepcja liberalizacji transportu.
– Liberalizacja jako instrument kreowania nowych szans rozwoju transportu w Europie.
– Globalizacja, liberalizacja, konkurencyjność w transporcie.
– Przydatność i użyteczność deregulacji jako instrumentu podnoszenia konkurencyjności.

2) Oczekiwania i doświadczenia Europy w liberalizacji i deregulacji w gałęziach transportu (moderator – prof. dr hab. Bogusław Liberadzki):
– Liberalizacja i deregulacja a obowiązek świadczenia usługi publicznej.
– Zliberalizowane otoczenie transportu oraz wzrost i rozwój transportu w Europie.
– Narzędzia i efekty liberalizacji rynku lotniczego.
– Instrumenty i efekty liberalizacji w transporcie drogowym.
– Liberalizacja – stymulator czy hamulec rynku usług transportu kombinowanego i multimodalnego.
– Liberalizacja w żegludze i portach morskich.
– Pakiety liberalizacyjne i deregulacyjne w transporcie kolejowym.

3) Zalecenia i wnioski (moderator – prof. dr hab. Józef Perenc i prof. dr hab. Elżbieta Załoga):
– Wpływ liberalizacji i deregulacji na rynek usług logistycznych spedycyjnych.
– Liberalizacja i deregulacja w koncepcji polityki transportowej Unii Europejskiej oraz krajów członkowskich.

Tegoroczne spotkanie organizowane jest z okazji obchodów dwóch jubileuszy. Pierwszy z nich to 100-lecie Szkoły Głównej Handlowej, która jest najstarszą i dysponująca najliczniejszą kadrą naukową uczelnią ekonomiczną w kraju. Drugim jubileuszem jest 100-lecie urodzin prof. Mariana Madeyskiego – twórcy nowoczesnej szkoły transportowej. Ze swą pięcioletnią tradycją, popartą wysokim poziomem merytorycznym, TRANSLOG wpisał się w kalendarz najważniejszych konferencji z teorii transportu organizowanych przez środowiska naukowe w Polsce.Szczegółowe informacje na temat imprezy i zasad uczestnictwa w niej znajdują się w serwisie internetowym: www.translog2006.pl.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Rośnie popularność lotniczego cargo

25 listopada 2021

Spadek liczby pasażerskich rejsów lotniczych, które służyły też do transportu towarów, spowodował konieczność zmian w działalności lotnisk i operatorów lotniczych. Jednak liczba operacji towarowych w ubiegłym roku zmniejszyła się o wiele skromniej niż tych z udziałem pasażerów.

czytaj więcej »


ID Logistics umacnia się w krajach Beneluksu

24 listopada 2021

ID Logistics ogłosiło nabycie 100 proc. udziałów GVT Transport & Logistics, działającej w krajach Beneluksu (obrót 100 mln euro). Transakcja wzmacnia zasięg geograficzny operatora logistycznego w tym regionie, dzięki sześciu nowym lokalizacjom i pozyskaniu nowych klientów.

czytaj więcej »


Antalis na dłużej w P3 Błonie

23 listopada 2021

P3 przedłużyło umowę najmu magazynu w parku P3 Błonie z firmą Antalis. To kolejny po Katcon i Edu-Książce najemca, który w ostatnich miesiącach zdecydował się na kontynuację najmu magazynu w tym parku.

czytaj więcej »


Bauhaus i FM Logistic rozszerzają współpracę

22 listopada 2021

W październiku Bauhaus, znana niemiecka sieć handlowa z branży DIY oraz FM Logistic, globalny operator logistyczny, oficjalnie otworzyły dodatkowe 30 000 mkw. powierzchni magazynowej w Lovosicach. Firmy rozpoczęły współpracę w 2018 roku, a w tym roku podpisały nową, długoterminową umowę.

czytaj więcej »


GEFCO partnerem logistycznym Citroëna

16 listopada 2021

GEFCO, dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, został partnerem logistycznym Citroëna we Włoszech w zakresie obsługi innowacyjnego i w pełni elektrycznego pojazdu czterokołowego AMI.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter