Konferencja Translog po raz szósty

Konferencja Translog po raz szósty

30 sierpnia 2006

VI Międzynarodowa Konferencja Transportowa TRANSLOG 21-22 września 2006, Warszawa„Liberalizacja i deregulacja transportu w Unii Europejskiej. Oczekiwania i doświadczenia” to hasło przewodnie VI edycji Międzynarodowej Konferencji Transportowej TRANSLOG, która odbędzie się 21-22 września 2006 w Hotelu Jan III Sobieski w Warszawie. Patronat honorowy nad konferencją objęli: Jacques Barrot, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Komisarz Transportu oraz Jerzy Polaczek, Minister Transportu Rzeczpospolitej Polskiej. Patronat naukowy natomiast sprawują wspólnie Rektor Szkoły Głównej Handlowej – prof. zw. dr hab. Adam Budnikowski oraz Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego – prof. zw. dr hab. Waldemar Tarczyński. Pomysłodawcami i współorganizatorami merytorycznymi tego prestiżowego wydarzenia są: Katedra Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Wzorem lat ubiegłych, do udziału w Konferencji zaproszono zarówno teoretyków, jak i praktyków rynku usług transportowych oraz przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, dając wszystkim zainteresowanym możliwość wymiany poglądów na temat tak ważnego sektora gospodarki, jakim jest transport. Podczas konferencji przewidziano dyskusje w ramach następujących grup panelowych:

1) Koncepcja liberalizacji i deregulacji. Koncepcje i poglądy (moderator – prof. dr hab. Jan Burnewicz):
– Koncepcja liberalizacji transportu.
– Liberalizacja jako instrument kreowania nowych szans rozwoju transportu w Europie.
– Globalizacja, liberalizacja, konkurencyjność w transporcie.
– Przydatność i użyteczność deregulacji jako instrumentu podnoszenia konkurencyjności.

2) Oczekiwania i doświadczenia Europy w liberalizacji i deregulacji w gałęziach transportu (moderator – prof. dr hab. Bogusław Liberadzki):
– Liberalizacja i deregulacja a obowiązek świadczenia usługi publicznej.
– Zliberalizowane otoczenie transportu oraz wzrost i rozwój transportu w Europie.
– Narzędzia i efekty liberalizacji rynku lotniczego.
– Instrumenty i efekty liberalizacji w transporcie drogowym.
– Liberalizacja – stymulator czy hamulec rynku usług transportu kombinowanego i multimodalnego.
– Liberalizacja w żegludze i portach morskich.
– Pakiety liberalizacyjne i deregulacyjne w transporcie kolejowym.

3) Zalecenia i wnioski (moderator – prof. dr hab. Józef Perenc i prof. dr hab. Elżbieta Załoga):
– Wpływ liberalizacji i deregulacji na rynek usług logistycznych spedycyjnych.
– Liberalizacja i deregulacja w koncepcji polityki transportowej Unii Europejskiej oraz krajów członkowskich.

Tegoroczne spotkanie organizowane jest z okazji obchodów dwóch jubileuszy. Pierwszy z nich to 100-lecie Szkoły Głównej Handlowej, która jest najstarszą i dysponująca najliczniejszą kadrą naukową uczelnią ekonomiczną w kraju. Drugim jubileuszem jest 100-lecie urodzin prof. Mariana Madeyskiego – twórcy nowoczesnej szkoły transportowej. Ze swą pięcioletnią tradycją, popartą wysokim poziomem merytorycznym, TRANSLOG wpisał się w kalendarz najważniejszych konferencji z teorii transportu organizowanych przez środowiska naukowe w Polsce.Szczegółowe informacje na temat imprezy i zasad uczestnictwa w niej znajdują się w serwisie internetowym: www.translog2006.pl.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Sięgając poza e-commerce: urbanizacja, digitalizacja i nowy konsument

20 kwietnia 2021

Minął rok, podczas którego pandemia wywarła głęboki wpływ na życie społeczne i przyczyniła się do znacznych turbulencji w gospodarce. Czy mamy do czynienia z długofalowymi trendami, czy obserwowane zmiany powinniśmy odbierać jako tymczasowe?

czytaj więcej »


InPost i kilkanaście nowych hubów logistycznych

19 kwietnia 2021

InPost uruchomi kilkanaście kolejnych hubów logistycznych w całej Polsce. Obiekty powstaną jeszcze w tym roku w Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach, Tychach, Radzyminie, Siedlcach, Kaliszu, Koszalinie i Szczecinie. Łącznie będzie to ponad 100 000 mkw. nowej powierzchni w ramach infrastruktury InPost.

czytaj więcej »


POLOmarket uruchomił trzecie centrum logistyczne

16 kwietnia 2021

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się towarowanie trzeciego, najnowszego centrum logistycznego sieci POLOmarket. Jest to jedna z największych inwestycji Grupy w ostatnich latach.

czytaj więcej »


Rozpoczął się montaż trzech suwnic RMG na terminalu CLIP w Swarzędzu

15 kwietnia 2021

Na terminalu intermodalnym CLIP w Swarzędzu koło Poznania rozpoczął się montaż trzech suwnic szynowych RMG. Po zakończeniu inwestycji wielkopolski hub logistyczny CLIP będzie mógł przeładowywać 8 pociągów intermodalnych jednocześnie.

czytaj więcej »


XPO prezentuje nową spółkę – GXO Logistics

14 kwietnia 2021

XPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO), globalny dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, ogłosił tożsamość nowej firmy, która została utworzona w związku z planowanym wydzieleniem działalności logistycznej XPO.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter