Jeszcze więcej zielonej energii w Prologis

17 lutego 2021

Prologis kolejny raz ułatwia swoim klientom działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Firma zakontraktowała dla swoich klientów ponad 107 000 MWh energii z gwarancjami pochodzenia, promującymi wytwarzanie i konsumpcję energii pochodzącej m.in. z elektrowni wiatrowych, słonecznych i wodnych.W praktyce oznacza to, że od stycznia tego roku klienci dewelopera, korzystając z energii w ponad 80 budynkach na powierzchni 1,7 mln mkw., wspierają wspólnie z Prologis rozwój energetyki odnawialnej w Polsce. Sprzedawcą energii do parków Prologis jest TAURON.

– Jako liderowi ekologicznego budownictwa zależy nam, aby cały czas konsekwentnie zwiększać zaangażowanie w zakresie ochrony środowiska – zakup energii z gwarancjami pochodzenia to kolejny ważny krok w realizowaniu naszej strategii. Ograniczanie śladu węglowego jest istotne także dla naszych klientów, dlatego podjęliśmy wspólne działania, aby im to ułatwić i jak najszybciej umożliwić czerpanie jeszcze większych korzyści z szeregu możliwości jakie dają obecnie mechanizmy wsparcia OZE – podkreśla Paweł Kowalczyk, Real Estate & Customer Experience, Senior Manager w Prologis.

Sprzedawcą energii do parków Prologis jest TAURON, drugi co do wielkości producent i dostawca energii na polskim rynku.
– Zielony Zwrot TAURONA to nie tylko działania nastawione na zwiększenie mocy produkcyjnej ekologicznych źródeł energii, ale także oferowanie klientom realnych narzędzi wsparcia w realizacji przez nich strategii z zakresu równoważonego rozwoju. Tym bardziej cieszy nas to, że klienci tacy jak Prologis wybierają rozwiązania, które przyczyniają się do zmniejszenia wpływu na środowisko naturalne – powiedział Tomasz Lender wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż.

Jak podkreśla deweloper – zrównoważony rozwój i koncentracja na potrzebach klientów to filary działalności firmy, która od lat raportuje cele osiągnięte w zakresie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG).

Fot. Tauron

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Kurierzy będą potrzebować więcej powierzchni

5 maja 2021

Z najnowszego raportu opracowanego przez międzynarodową firmę doradczą Savills wynika, że w latach 2021-2025 firmy kurierskie w Europie będą potrzebowały dodatkowo 8,6 mln mkw. powierzchni magazynowej, aby dotrzymać kroku rosnącemu popytowi w sektorze handlu internetowego.

czytaj więcej »


DSV Panalpina łączy siły z Agility Global Integrated Logistics

4 maja 2021

DSV Panalpina podpisała umowę przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Agility z siedzibą w Kuwejcie, świadczącej usługi w obszarze Global Integrated Logistics (GIL).

czytaj więcej »


Mniej ofiar na drogach UE w 2020 r.

30 kwietnia 2021

W wyniku wypadków na drogach zginęło w zeszłym roku 18 800 osób, co stanowi bezprecedensowy spadek o 17 proc. w stosunku do roku 2019 – wynika z danych opublikowanych przez Komisję Europejską. Oznacza to, że w 2020 r. o prawie 4 tys. mniej osób w porównaniu z 2019 r. straciło życie na drogach UE.

czytaj więcej »


LPP przyspiesza wdrożenie RFID w kolejnych markach

29 kwietnia 2021

W związku z dynamicznie rosnącą rolą sprzedaży wielokanałowej, LPP przyspiesza wdrożenie technologii RFID w kolejnych markach. Wprowadzenie elektronicznej metki do marek Mohito, Cropp oraz House będzie zrealizowane ponad 5-krotnie szybciej, niż we flagowej marce Reserved.

czytaj więcej »


Start budowy Panattoni Park Wrocław West Gate

28 kwietnia 2021

Wystartowała budowa Panattoni Park Wrocław West Gate o docelowej powierzchni ok. 47 000 mkw. Pierwszym najemcą parku jest Schumacher Packaging.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter