GEODIS finalizuje akwizycję grupy PEKAES

9 lutego 2021

Akwizycja grupy PEKAES przez GEODIS stała się faktem po uzyskaniu wszystkich wymaganych zezwoleń od odpowiednich organów regulacyjnych. Ta transakcja konsoliduje sieć GEODIS w Polsce i Europie Wschodniej.
– Z przyjemnością witamy klientów, pracowników i zarząd grupy PEKAES na pokładzie GEODIS – powiedziała Marie-Christine Lombard, CEO GEODIS. – Ta transakcja w tak kluczowym dla rozwoju GEODIS regionie jest znaczącym krokiem naprzód w realizacji celów określonych w naszej strategii “Ambition 2023”. Zwiększając naszą obecność na trzecim co do wielkości rynku logistycznym w Europie, możemy zaoferować polskim firmom nieograniczone międzynarodowe możliwości.

Akwizycja rozszerza działalność GEODIS w Polsce, ale także w Niemczech i Europie Centralnej – ze względu na integralną rolę Polski w niemieckim łańcuchu produkcyjnym. Proces integracji PEKAES poprowadzi linia biznesowa Road Transport, od lat silnie ugruntowana w Polsce.

– Ta operacja pozwoli nam rozwinąć sieć frachtu paletowego na całą Europę wraz z dalszym rozwojem na Polskim rynku – wyjaśnia Olivier Royer, GEODIS Executive Vice President for Road Transport. Multimodalne linie PEKAES to istotny impuls rozwojowy dla tego obszaru naszej działalności. Idealnie uzupełnią nasze dotychczasowe połączenia w Europie Zachodniej, które znacząco zyskały na popularności wśród klientów ze względu na swój niski ślad środowiskowy.

– Otwieramy nowy rozdział w historii PEKAES. Fuzja z GEODIS to nowe możliwości dla naszych klientów, partnerów i pracowników. Nasi klienci zyskują wsparcie globalnej sieci dla swojego rozwoju. Przed naszymi pracownikami otwierają się nowe możliwości rozwoju w międzynarodowej organizacji. Jesteśmy zaszczyceni połączeniem z GEODIS, marką z którą łączy nas wspólne dążenie do wspierania klientów wobec logistycznych wyzwań – deklaruje Maciej Bachman, CEO PEKAES.

GEODIS obecnie ma niemal 1500 pracowników w 29 lokalizacjach na terenie Polski, w tym dwadzieścia kilka hubów na całym terytorium.

 

Fot. Podpisanie umowy nabycia PEKAES przez GEODIS w Warszawie w dniu 1 lutego 2021 roku, przez Oliviera Royer, GEODIS Executive Vice President for Road Transport

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Kurierzy będą potrzebować więcej powierzchni

5 maja 2021

Z najnowszego raportu opracowanego przez międzynarodową firmę doradczą Savills wynika, że w latach 2021-2025 firmy kurierskie w Europie będą potrzebowały dodatkowo 8,6 mln mkw. powierzchni magazynowej, aby dotrzymać kroku rosnącemu popytowi w sektorze handlu internetowego.

czytaj więcej »


DSV Panalpina łączy siły z Agility Global Integrated Logistics

4 maja 2021

DSV Panalpina podpisała umowę przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Agility z siedzibą w Kuwejcie, świadczącej usługi w obszarze Global Integrated Logistics (GIL).

czytaj więcej »


Mniej ofiar na drogach UE w 2020 r.

30 kwietnia 2021

W wyniku wypadków na drogach zginęło w zeszłym roku 18 800 osób, co stanowi bezprecedensowy spadek o 17 proc. w stosunku do roku 2019 – wynika z danych opublikowanych przez Komisję Europejską. Oznacza to, że w 2020 r. o prawie 4 tys. mniej osób w porównaniu z 2019 r. straciło życie na drogach UE.

czytaj więcej »


LPP przyspiesza wdrożenie RFID w kolejnych markach

29 kwietnia 2021

W związku z dynamicznie rosnącą rolą sprzedaży wielokanałowej, LPP przyspiesza wdrożenie technologii RFID w kolejnych markach. Wprowadzenie elektronicznej metki do marek Mohito, Cropp oraz House będzie zrealizowane ponad 5-krotnie szybciej, niż we flagowej marce Reserved.

czytaj więcej »


Start budowy Panattoni Park Wrocław West Gate

28 kwietnia 2021

Wystartowała budowa Panattoni Park Wrocław West Gate o docelowej powierzchni ok. 47 000 mkw. Pierwszym najemcą parku jest Schumacher Packaging.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter