Forum Praktyków Logistyki

20 września 2006

O granicach inwestycji informatycznych w logistyce dyskutowali w Jachrance pod Warszawą przedsiębiorcy i menedżerowie na Forum Praktyków Logistyki. Forum zgromadziło  najlepszych praktyków w branży TSL. Nad organizacją Forum czuwało wydawnictwo Eurologistics.Nie zabrakło również przedstawicieli nauki. Prof. Krzysztof Rutkowski z SGH w interesującym wystąpieniu mówił o konieczności transformacji tradycyjnych łańcuchów dostaw w sieci łańcuchów, które charakteryzują się elastycznością, bazują na popycie, są sterowane przez konsumenta oraz projektowane już od półki sklepowej.
Na pytanie, gdzie leżą granice inwestycji w informatyzację profesor nie odpowiedział, ponieważ – jak dodał – zarządzanie sieciami dostaw ze względu na swój globalny charakter takich granic nie wyznacza. Tomasz Polończyk z Quantum przekonywał, że najważniejsze w integracji systemów IT jest partnerskie podejście do projektu i stosowanie koncepcji wine-wine. Z kolei Tomasz Pokora z Pekaesu potwierdził, że jego firma chce w najbliższym czasie osiągnąć pozycję mocnego operatora logistycznego w tej części Europy, a zadaniem nowej kadry jest koncentracja na kliencie. Maspex reprezentowany na Forum przez Ryszarda Ćwirkę zdaniem wielu ludzi w branży to taki ,,polski Nestle’’. Ambicją menedżerów firmy są inwestycje również poza granicami kraju, co potwierdziło wystąpienie pana Ryszarda  dotyczące zmian na rynku rumuńskim. Nie wszystkie prezentacje dotyczyły jednak informatyzacji.
Pojawiły się również case study dotyczące przejęcie gestii transportowych. O tym mówił np. Dariusz Barszczewski, dyrektor logistyki z Castoramy. A Jacek Cyran z BCS Polska przekonywał, że niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego sprzętu do istniejących rozwiązań informatycznych. Tomasz Kasperowicz z DTZ Polska prorokował dalszy rozwój nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce – mówił o tym uwzględniając specyfikę poszczególnych regionów, a Marek Różycki przypomniał uczestnikom o konieczności baczniejszego zarządzania towarami niebezpiecznymi. Dlaczego? Bo niekiedy nawet koncentraty spożywcze klasyfikowane są jako ADR. Wieczorną część spotkania uświetnił występ kabaretu Ciach, który tak rozbawił uczestników, że jeszcze podczas bankietu kabaretowe skecze były często komentowane. W drugim dniu organizatorzy przy pomocy firmy szkoleniowej Idee Managment Consulting zaproponowali uczestnikom grę decyzyjną z zakresu negocjacji. Podzieleni na zespoły menedżerowie mogli wykazać się zdolnościami negocjacyjnymi. Forum Praktyków Logistyki zostało zainicjowane przez Wojtka Gąsiorowskiego, dyrektora ds. sprzedaży i marketingu w  Pekaes oraz przez wiceprezesa Quantum Marka Jędrę. Organizatorem spotkania było wydawnictwo Eurologistics, które już od wielu lat swoją działalność wydawniczą uzupełnia o organizację interesujących konferencji dla praktyków logistyki.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Sięgając poza e-commerce: urbanizacja, digitalizacja i nowy konsument

20 kwietnia 2021

Minął rok, podczas którego pandemia wywarła głęboki wpływ na życie społeczne i przyczyniła się do znacznych turbulencji w gospodarce. Czy mamy do czynienia z długofalowymi trendami, czy obserwowane zmiany powinniśmy odbierać jako tymczasowe?

czytaj więcej »


InPost i kilkanaście nowych hubów logistycznych

19 kwietnia 2021

InPost uruchomi kilkanaście kolejnych hubów logistycznych w całej Polsce. Obiekty powstaną jeszcze w tym roku w Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach, Tychach, Radzyminie, Siedlcach, Kaliszu, Koszalinie i Szczecinie. Łącznie będzie to ponad 100 000 mkw. nowej powierzchni w ramach infrastruktury InPost.

czytaj więcej »


POLOmarket uruchomił trzecie centrum logistyczne

16 kwietnia 2021

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się towarowanie trzeciego, najnowszego centrum logistycznego sieci POLOmarket. Jest to jedna z największych inwestycji Grupy w ostatnich latach.

czytaj więcej »


Rozpoczął się montaż trzech suwnic RMG na terminalu CLIP w Swarzędzu

15 kwietnia 2021

Na terminalu intermodalnym CLIP w Swarzędzu koło Poznania rozpoczął się montaż trzech suwnic szynowych RMG. Po zakończeniu inwestycji wielkopolski hub logistyczny CLIP będzie mógł przeładowywać 8 pociągów intermodalnych jednocześnie.

czytaj więcej »


XPO prezentuje nową spółkę – GXO Logistics

14 kwietnia 2021

XPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO), globalny dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, ogłosił tożsamość nowej firmy, która została utworzona w związku z planowanym wydzieleniem działalności logistycznej XPO.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter