FM Logistic i Auchan rozszerzają 25-letnią współpracę

15 lipca 2021

FM Logistic i sieć handlowa Auchan Retail Polska podpisały nową umowę rozszerzającą dotychczasową, 25-letnią już współpracę. Operator zapewni obsługę logistyczną nowego magazynu sieci zlokalizowanego w Lędzinach na Śląsku. Obiekt będzie liczył 54 tys. mkw., składowane tu będą towary spożywcze suche, chemia gospodarcza, a także produkty świeże, których obsługa stanowi nowy zakres współpracy pomiędzy firmami. Pierwsze operacje ruszą jesienią tego roku.

Nowa umowa pomiędzy FM Logistic i Auchan Retail Polska zawarta w czerwcu tego roku to kolejny etap wieloletniej współpracy pomiędzy firmami. Operator jest partnerem biznesowym sieci Auchan od momentu jej pojawienia się na polskim rynku w 1996 roku. Dotychczasowa usługa logistyczna obejmowała artykuły przemysłowe oraz suche towary FMCG (dry). Nowy element współpracy, który będzie realizowany w magazynie w Lędzinach, to obsługa produktów świeżych (fresh) w różnych reżimach temperaturowych, w tym schłodzonych artykułów spożywczych (chilled), czyli owoców, warzyw, nabiału, mięsa i ryb.

Nowy obiekt w Lędzinach będzie obsługiwał zarówno 41 sklepów typu hiper i supermarket, jak i stanowił bazę do rozwoju sieci Easy Auchan oraz kanału e-commerce w południowej Polsce. W pierwszej kolejności, w październiku 2022, zostanie uruchomiony magazyn dla produktów świeżych, a jego powierzchnia wynosić będzie ok. 10 tys. mkw. Zgodnie z założeniami obsługa logistyczna dla pozostałych towarów tj. artykułów spożywczych suchych i chemii gospodarczej ruszy w marcu 2022 na powierzchni ok. 41 tys. mkw.

Auchan to francuska sieć sklepów, która obecnie posiada w Polsce 70 hipermarketów, 28 supermarketów oraz 5 sklepów pod marką Moje Auchan. Od 2011 na terenie Warszawy i okolic dostępna jest też usługa Auchan Direct umożliwiająca realizację zakupów przez internet. Przez 25 lat swojej działalności handlowej w Polsce Auchan stało się znaczącą marką na polskim rynku, bardzo dobrze ocenianą przez klientów i utrzymującą pozycję lidera jako najtańsza sieć handlowa w kraju.

FM Logistic realizuje również usługę logistyczną dla Auchan we własnym obiekcie magazynowym w Tomaszowie Mazowieckim. Pełni on funkcję magazynu centralnego dla produktów przemysłowych i obsługuje sklepy sieci w tym zakresie w całej Polsce.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Tymczasowe centrum dystrybucyjne TJX Europe otwarte

28 lipca 2021

21 lipca br. TJX Europe, właściciel sieci sklepów TK Maxx uruchomił tymczasowe centrum dystrybucyjne w Nowym Kisielinie koło Zielonej Góry. Otwarcie jest kolejnym etapem prac związanych z budową największego magazynu TJX Europe w Europie kontynentalnej, który powstanie w Sulechowie.

czytaj więcej »


28 mln mkw. dla e-commerce do 2025 roku

27 lipca 2021

Sprzedaż e-commerce w Europie w latach 2020-2025 wzrośnie o 298 mld dolarów. To wygeneruje zapotrzebowanie na dodatkowe ok. 28 mln mkw. powierzchni logistycznej – wynika z szacunków CBRE.

czytaj więcej »


Grupa Raben w Panattoni Park Gdańsk Airport

26 lipca 2021

Do jednej z największych inwestycji w Trójmieście – Panattoni Park Gdańsk Airport – wprowadziła się firma Raben Logistics Polska. Operator logistyczny na powierzchni 7560 mkw. korzysta z szeregu rozwiązań przeznaczonych wyspecjalizowanym operacjom logistycznym, jak i koncepcji zrównoważonego rozwoju.

czytaj więcej »


ID Logistics przedłuża umowę z Auchan Retail Polska

23 lipca 2021

ID Logistics przedłużył umowę z siecią handlową Auchan Retail Polska na zarządzanie centrum dystrybucyjnym w Mszczonowie. Firmy planują równocześnie rozszerzenie zakresu współpracy, a już teraz w magazynie wdrożono innowacyjne i dedykowane rozwiązania zwiększające efektywność i wydajność obsługi magazynowej.

czytaj więcej »


Biedronka modernizuje centrum dystrybucyjne w Wojniczu

22 lipca 2021

W centrum dystrybucyjnym Biedronki w Wojniczu nastąpiło wbicie symbolicznej pierwszej łopaty w związku z wyczekiwaną modernizacją. Inwestycja potrwa jeszcze 12 miesięcy i obejmie budowę nowego magazynu chłodniczego, zwiększenie powierzchni hali magazynowej, odświeżenie części biurowo-socjalnej oraz pomieszczeń technicznych.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter