Dwie dekady współpracy: jubileusz IKEA i FM Logistic

29 września 2021

W 2021 mija 20 lat od rozpoczęcia współpracy pomiędzy FM Logistic z IKEA w obszarze logistyki kontraktowej. Przez dwie ostatnie dekady operator dostarcza usługi logistyczne w jednym z największych Centrów Dystrybucji IKEA na świecie w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego, pozwalającego składować jednocześnie blisko 300 000 palet.

Zakres usług świadczony przez FM Logistic na rzecz szwedzkiego koncernu nieustannie przez lata współpracy ewoluował. Dziś operator potwierdzając swoją doskonałość operacyjną zapewnienia m.in. kompleksową obsługę magazynową zarówno kanału sprzedaży B2B, czyli dostaw do sklepów IKEA, jak i kanału B2C, który obsługuje e-commerce IKEA. Jednocześnie zabezpiecza wszystkie globalne metody pracy, zarządza kadrą pracowniczą w skład, której wchodzi blisko 700 osób.

– Wspólne wartości, zaufanie, zrozumienie, a także umiejętność elastycznego dostosowywania się do dynamicznie zmieniających się warunków biznesowych to najlepsza recepta na długoletnią współpracę – mówi Edyta Śmiechowicz, Dyrektor Platformy Logistycznej w Jarostach, FM Logistic. – Przez ostatnie 20 lat wypracowaliśmy innowacyjne, optymalne rozwiązania logistyczne, które pozwalają nam osiągnąć doskonałość operacyjną i realizować cele strategiczne oraz kierunki rozwoju obu firm. Zrównoważony rozwój, automatyzacja, robotyzacja, sztuczna inteligencja to również tematy, w których patrzymy w tym samym kierunku i razem wdrażamy najlepsze rozwiązania – dodaje.

Magazyn zajmuje powierzchnię 157 000 m2, ma pojemność 255 000 m3 i pracuje w trybie 24/7. Obecnie można w nim składować jednocześnie ok. 300 000 palet.

– Od ponad 20 lat nasza współpraca opiera się na relacjach, szczerości i otwartości. Łączy nas zbliżona kultura organizacyjna, gdzie nadrzędną wartością są dla nas pracownicy, ich bezpieczeństwo, szacunek i równe traktowanie – mówi Sebastian Kaczmarski, Central Fulfilment Oprations Manager, IKEA Distribution Services S.A. – Sprawy społeczne, ochrona środowiska to również obszary ważne dla obu organizacji. IKEA wspólnie z FM Logistic często uczestniczą w projektach mających na celu poprawę warunków codziennego życia i ochronę środowiska – dodaje.

Obiekt od lat funkcjonuje zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju – magazyn w znacznej części ogrzewany jest geotermalnie, systematycznie do użytku oddawane są wózki z bateriami litowo-jonowymi, a jeszcze w tym roku uruchomiona zostanie tutaj farma fotowoltaiczna o mocy 770kWP.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Rośnie popularność baterii litowo-jonowych

14 października 2021

Case study: Wdrożenie baterii Li-Ion w firmie transportowej V1000. Choć baterie kwasowo-ołowiowe jako źródło zasilania wózków elektrycznych wciąż mają się dobrze, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na modernizację flot w oparciu o technologię Li-Ion. Ostatnio do tej grupy dołączyła firma transportowa V1000.

czytaj więcej »


FM Logistic z obsługą logistyczną dla Yves Rocher

13 października 2021

We wrześniu br. FM Logistic, globalny operator logistyczny rozpoczął realizację kompleksowej obsługi marki Yves Rocher, międzynarodowego producenta kosmetyków.

czytaj więcej »


Energia wiatrowa zasili budynki LPP

12 października 2021

Centrum Dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim oraz większość budynków biurowych LPP od 2023 roku zasilana będzie energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

czytaj więcej »


ID Logistics i innowacyjne zarządzanie zwrotami

11 października 2021

Lidl, wspierając rozwój biznesu na rynku francuskim, uruchomił nowy magazyn logistyczny, dedykowany zarządzaniu zwrotami produktów nieżywnościowych ze sklepów.

czytaj więcej »


GEFCO optymalizuje usługi ostatniej mili z Tarot Analytics

6 października 2021

GEFCO, globalny ekspert w dziedzinie multimodalnych łańcuchów dostaw i wiodący dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, rozwija szeroko zakrojoną współpracę z Tarot Analytics.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter