Dan Cake zbuduje centrum logistyczne

11 stycznia 2021

Firma Dan Cake Polonia, czołowy producent w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce, rozbudowuje swój zakład w Chrzanowie o własne centrum logistyczne. To kolejny etap inwestycji realizowanych przez spółkę w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Projekt obejmuje budowę centrum logistycznego, składającego się z trzech hal: załadunkowej, łącznikowej oraz w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania. Inwestycja uwzględnia również niezbędną infrastrukturę, taką jak drogi dojazdowe czy parkingi. Nowe powierzchnie zajmą ponad 4,5 tys. mkw. powierzchni. Tym samym po rozbudowie metraż zakładu wzrośnie do ponad 20 tys. mkw.
Rozbudowa zakładu to kolejny etap intensywnego rozwoju spółki. Całość przedsięwzięcia, realizowanego na postawie decyzji PSI, ma łączną wartości ponad 70 mln złotych. W związku z tym właśnie projektem w zakładzie Dan Cake została już uruchomiona kolejna linia do produkcji Bułeczek Mlecznych i Bułek do Burgerów, a także kończy się etap realizacji automatyki w strefie pakowania w nowej hali produkcyjnej, poprzez zastosowanie robotów UR oraz robota sztaplującego kartony firmy Rober. Ten drugi po rozbudowie zakładu będzie przekazywał całe palety, za pomocą sieci taśmociągów, do nowoczesnego magazynu wysokiego składowania. Obiekt ten będzie miał wysokość nieco ponad 30 m, czyli będzie jednym z najwyższych budynków w Chrzanowie i będzie w stanie pomieścić do 5 tysięcy palet.
– Rozbudowa zakładu produkcyjnego stanowi ważną część długofalowej strategii rozwoju firmy Dan Cake. Dążymy do tego, aby być firmą nowoczesną, korzystającą z najnowszych osiągnięć techniki. Swój rozwój realizujemy jednak zawsze w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju, nie tylko dbając o środowisko naturalne, ale również o lokalne społeczności oraz naszych długoletnich partnerów biznesowych – mówi Małgorzata Chudzik, Członek Zarządu Dan Cake Polonia. – Rynek pieczywa pakowanego systematycznie rośnie, dlatego jako lider w branży chcemy z wyprzedzeniem odpowiadać na rosnące potrzeby konsumentów w tym zakresie – dodaje.
Magazyn wysokiego składowania to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Odznacza się tym, że posiada większą powierzchnię użytkową i zdecydowanie wyższy stopień wypełnienia kubatury obiektu, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych magazynów. Najważniejszą korzyścią wynikającą ze składowania towarów w magazynie wysokoregałowym jest znaczące obniżenie kosztów poprzez efektywniejsze wykorzystanie powierzchni oraz zoptymalizowanie procesów magazynowych. Tego typu magazyny są energooszczędne i dźwiękoszczelne, nie powodują również dodatkowych emisji hałasu czy też generowania zanieczyszczeń do atmosfery.
Obiekt wyposażony będzie w wielopoziomowe regały, specjalistyczne rampy przeładunkowe, programowane transportery, przenośniki oraz specjalistyczne układnice i dźwignice regałowe. Analiza stanów magazynowych prowadzona będzie ponadto poprzez zintegrowany system komputerowy, co zagwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych towarów.
Nowe centrum logistyczne Dan Cake, ze względu na wysoki stopień mechanizacji i automatyzacji procesów magazynowo-logistycznych, będzie wymagało zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników technicznych i logistycznych. Oprócz poszukiwania nowych pracowników firma już teraz dba o systematyczny rozwój i doszkalanie swojej kadry pracowniczej.
Rozbudowa będzie tak zorganizowana, aby nie paraliżować pracy zakładu i z zachowaniem jego pełnych mocy produkcyjnych. Zakończenie rozbudowy planowane jest na grudzień 2022 roku.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Rośnie popularność lotniczego cargo

25 listopada 2021

Spadek liczby pasażerskich rejsów lotniczych, które służyły też do transportu towarów, spowodował konieczność zmian w działalności lotnisk i operatorów lotniczych. Jednak liczba operacji towarowych w ubiegłym roku zmniejszyła się o wiele skromniej niż tych z udziałem pasażerów.

czytaj więcej »


ID Logistics umacnia się w krajach Beneluksu

24 listopada 2021

ID Logistics ogłosiło nabycie 100 proc. udziałów GVT Transport & Logistics, działającej w krajach Beneluksu (obrót 100 mln euro). Transakcja wzmacnia zasięg geograficzny operatora logistycznego w tym regionie, dzięki sześciu nowym lokalizacjom i pozyskaniu nowych klientów.

czytaj więcej »


Antalis na dłużej w P3 Błonie

23 listopada 2021

P3 przedłużyło umowę najmu magazynu w parku P3 Błonie z firmą Antalis. To kolejny po Katcon i Edu-Książce najemca, który w ostatnich miesiącach zdecydował się na kontynuację najmu magazynu w tym parku.

czytaj więcej »


Bauhaus i FM Logistic rozszerzają współpracę

22 listopada 2021

W październiku Bauhaus, znana niemiecka sieć handlowa z branży DIY oraz FM Logistic, globalny operator logistyczny, oficjalnie otworzyły dodatkowe 30 000 mkw. powierzchni magazynowej w Lovosicach. Firmy rozpoczęły współpracę w 2018 roku, a w tym roku podpisały nową, długoterminową umowę.

czytaj więcej »


GEFCO partnerem logistycznym Citroëna

16 listopada 2021

GEFCO, dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, został partnerem logistycznym Citroëna we Włoszech w zakresie obsługi innowacyjnego i w pełni elektrycznego pojazdu czterokołowego AMI.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter