CTL Maczki-Bór obsługuje nową bocznicę

CTL Maczki-Bór obsługuje nową bocznicę

20 września 2006

Zgodnie z podpisaną umową w  lipcu 2006 r., Maczki-Bór, spółka z Grupy CTL Logistics, będzie obsługiwać bocznicę kolejową elektrociepłowni EC Kielce S.A.
Zawarty kontrakt dotyczy realizacji przez Maczki-Bór kompleksowych robót serwisowych i konserwacyjnych  na bocznicy EC Kielce w okresie od 2006 do 2008 roku.Do zadań MB będzie należeć  dokonywanie przeglądów okresowych bocznicy, analiza jej bieżącego stanu technicznego  i wykonywanie pod tym kątem specjalistycznych prac serwisowych. Spółka Maczki-Bór posiada  znaczące  w skali kraju doświadczenie w zarządzaniu i serwisowaniu bocznic kolejowych. Do jej klientów należą m.in. Katowicki Holding Węglowy „KWK Mysłowice” i „KWK Wesoła”, Kompania Węglowa „KWK Polska-Wirek” oraz Grupa Electrabel z „Elektrownią Połaniec S.A.” w Połańcu i Grupa Arcelor z Hutą w Warszawie.
„Poszerzamy krąg naszych klientów, którzy doceniają  wiedzę i fachowość  w tym zakresie”, mówi Jacek Bieczek, prezes CTL Maczki-Bór z Sosnowca. . Jestem pewien, że właśnie ten segment kolejowych usług logistycznych świadczonych przez CTL dla przedsiębiorstw jest dobrze trafionym pomysłem na skuteczną kooperację – czego dowodem jest rosnące zainteresowanie na rynku tych usług.”CTL Maczki-Bór Spółka z o.o. z Sosnowca należy do Grupy CTL i funkcjonuje na rynku jako firma logistyczna realizująca cele głównie w  regionie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Do najszerszej grupy klientów z którą kooperuje na co dzień CTL Maczki-Bór zalicza się firmy z branży górnictwa węgla kamiennego, energetyki zawodowej, hutnictwa i budownictwa. Działalność firmy oparta jest na : potencjale i doświadczeniu w realizacji zadań logistycznych z zakresu transportu kolejowego oraz obsługi bocznic kolejowych i połączeniach z podmiotami gospodarczymi poprzez infrastrukturę kolejową. Firma posiada również odkrywkową kopalnię piasku kwarcowego oraz duże możliwości odbioru i zagospodarowania odpadów przemysłowych – dopuszczonych do rekultywacji górniczych wyrobisk popiaskowych. Zapewniając kompleksową obsługę klientów firma wykorzystuje efekt synergii kooperując z podmiotami Grupy CTL.Elektrociepłownia  Kielce Spółka Akcyjna jest największym producentem energii cieplnej w Kielcach. EC Kielce prowadzi samodzielną działalność gospodarczą od 1998 roku. Wcześniej należała do struktur Zakładów Energetycznych Okręgu Radomsko-Kieleckiego S.A. Grupa CTL Logistics jest największym polskim koncernem logistycznym działającym w obszarze transportu kolejowego. Koncern oferuje kompletny produkt logistyczny obejmujący transport kolejowy i samochodowy, spedycję, dzierżawę taboru, przeładunek, obsługę bocznic oraz doradztwo celne. Grupa CTL posiada 30 dworców bocznicowych, 4 400 wagonów, 165 lokomotyw i 138 km własnych torów. Obecnie w skład korporacji wchodzi 18 spółek, mających swoje siedziby w Polsce oraz poza jej granicami. Spółki z Grupy CTL Logistics posiadają certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001 a trzy z nich CTL Wagony, CTL Chemkol i CTL Południe  certyfikaty SQAS potwierdzające najwyższe światowe standardy jakości i bezpieczeństwa w obsłudze materiałów niebezpiecznych. W roku 2005 koncern obsłużył 40 mln ton ładunków, osiągając obroty na poziomie 250 mln euro. Korporacja zatrudnia 2,5 tys. osób.  
 

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

Sięgając poza e-commerce: urbanizacja, digitalizacja i nowy konsument

20 kwietnia 2021

Minął rok, podczas którego pandemia wywarła głęboki wpływ na życie społeczne i przyczyniła się do znacznych turbulencji w gospodarce. Czy mamy do czynienia z długofalowymi trendami, czy obserwowane zmiany powinniśmy odbierać jako tymczasowe?

czytaj więcej »


InPost i kilkanaście nowych hubów logistycznych

19 kwietnia 2021

InPost uruchomi kilkanaście kolejnych hubów logistycznych w całej Polsce. Obiekty powstaną jeszcze w tym roku w Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach, Tychach, Radzyminie, Siedlcach, Kaliszu, Koszalinie i Szczecinie. Łącznie będzie to ponad 100 000 mkw. nowej powierzchni w ramach infrastruktury InPost.

czytaj więcej »


POLOmarket uruchomił trzecie centrum logistyczne

16 kwietnia 2021

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się towarowanie trzeciego, najnowszego centrum logistycznego sieci POLOmarket. Jest to jedna z największych inwestycji Grupy w ostatnich latach.

czytaj więcej »


Rozpoczął się montaż trzech suwnic RMG na terminalu CLIP w Swarzędzu

15 kwietnia 2021

Na terminalu intermodalnym CLIP w Swarzędzu koło Poznania rozpoczął się montaż trzech suwnic szynowych RMG. Po zakończeniu inwestycji wielkopolski hub logistyczny CLIP będzie mógł przeładowywać 8 pociągów intermodalnych jednocześnie.

czytaj więcej »


XPO prezentuje nową spółkę – GXO Logistics

14 kwietnia 2021

XPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO), globalny dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, ogłosił tożsamość nowej firmy, która została utworzona w związku z planowanym wydzieleniem działalności logistycznej XPO.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter