Artyści wynajęli halę w parku Hillwood Targówek

1 kwietnia 2021

Wiodący deweloper magazynowy Hillwood podpisał umowę najmu na ponad 2 tys. mkw. powierzchni w pierwszej hali parku logistycznego Hillwood Targówek w Warszawie. Wyjątkowy najemca, którym jest stołeczny Nowy Teatr, zajmie magazyn w trzecim kwartale bieżącego roku. Jednocześnie rozpoczęła się budowa drugiej hali, której zakończenie planowane jest jeszcze na ten rok.
Nowy Teatr jest miejską instytucją kultury. Powstał w 2008 roku i znajduje się w zabytkowej hali warsztatowej przy ul. Madalińskiego 10/16 na warszawskim Mokotowie. Teatr działa pod artystycznym kierownictwem Krzysztofa Warlikowskiego, a na scenie zobaczyć można m.in. Magdalenę Cielecką, Maję Ostaszewską, Jacka Poniedziałka i Andrzeja Chyrę. Halę o powierzchni 2031 mkw. w Hillwood Targówek artyści Nowego Teatru wykorzystają do magazynowania scenografii teatralnej. W transakcji pośredniczyła agencja Maxon.

W ramach projektu Hillwood Targówek docelowo powstaną dwie hale magazynowe klasy A o powierzchniach po 24 609 mkw. każda. Właśnie rozpoczęła się budowa drugiej hali, która według planu ma zostać oddana do użytku w ostatnim kwartale tego roku. Park logistyczny znajduje się na terenie warszawskiego Targówka przy ul. Bardowskiego, niedaleko od ul. Radzymińskiej. Dzięki takiej lokalizacji, kompleks jest doskonale skomunikowany z drogą ekspresową S8 oraz drogami wylotowymi z Warszawy, w tym z autostradą A2. Park logistyczny znajduje się zaledwie 8 km od centrum stolicy i 15 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego Okęcie.

– Z dużą satysfakcją podjęliśmy współpracę z instytucją kulturalną stworzoną i wspieraną przez miejski samorząd. Nowoczesne powierzchnie magazynowe w ostatnich latach bardzo ewoluowały. Nie są już wyłącznie miejscem składowania dla firm logistycznych, ale zaspokajają potrzeby organizacji funkcjonujących w bardzo różnych dziedzinach, np. kultury, jak Nowy Teatr – mówi Jan Bielski, Leasing Associate w Hillwood Polska. – Ważnym argumentem przy wyborze naszego obiektu przez klientów jest miejska lokalizacja Hillwood Targówek, z możliwością dojechania do parku magazynowego komunikacją miejską oraz kolejową – dodaje Jan Bielski.
W magazynie zamontowane zostało energooszczędne oświetlenie LED. Budynek posiada również standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. i jest monitorowany 24 godziny na dobę. Na zamówienie klienta, istnieje również możliwość wynajęcia, dostosowanej do indywidualnych wymagań, powierzchni biurowej. Na terenie inwestycji znajduje się duży i wygodny parking.

– Nasz klient poszukiwał powierzchni w granicach miasta, dlatego położenie obiektu Hillwood jak i jego wysoki standard okazały się strzałem w dziesiątkę. Ponad to doskonała współpraca z deweloperem pozwoliła na szybkie zamknięcie procesu negocjacji. Cieszymy się, że wspólnie udało nam się sprostać oczekiwaniom klienta. – mówi Paweł Rąbkowski, Senior Property Negotiator w firmie Maxon Nieruchomości.

Ostatnie newsy Eurologistics więcej newsów »

POLOmarket uruchomił trzecie centrum logistyczne

16 kwietnia 2021

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się towarowanie trzeciego, najnowszego centrum logistycznego sieci POLOmarket. Jest to jedna z największych inwestycji Grupy w ostatnich latach.

czytaj więcej »


Rozpoczął się montaż trzech suwnic RMG na terminalu CLIP w Swarzędzu

15 kwietnia 2021

Na terminalu intermodalnym CLIP w Swarzędzu koło Poznania rozpoczął się montaż trzech suwnic szynowych RMG. Po zakończeniu inwestycji wielkopolski hub logistyczny CLIP będzie mógł przeładowywać 8 pociągów intermodalnych jednocześnie.

czytaj więcej »


XPO prezentuje nową spółkę – GXO Logistics

14 kwietnia 2021

XPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO), globalny dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, ogłosił tożsamość nowej firmy, która została utworzona w związku z planowanym wydzieleniem działalności logistycznej XPO.

czytaj więcej »


FM Logistic po raz szósty zdobywa certyfikację IFS z najwyższą notą

13 kwietnia 2021

Magazyn należący do FM Logistic obsługujący pod brandem FM Fresh klienta z sektora FMCG we Mszczonowie (woj. mazowieckie) po raz kolejny uzyskał 100% w audycie International Featured Standards.

czytaj więcej »


Transport intermodalny rośnie mimo pandemii

12 kwietnia 2021

W 2020 r. masa przewozów intemodalnych przekroczyła 10% udziałów w kolejowych przewozach towarowych. Wzrost udziału rok do roku wyniósł niemal 29%. To kolejny rok wzrostu tego rynku w Polsce. Urząd Transportu Kolejowego opublikował podsumowanie przewozów intermodalnych za ubiegły rok.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter