Rynek logistyki 2020

Rynek logistyki 2020

Katarzyna Słabowska, dyrektor Departamentu Logistyki, Żabka Polska
Czas pandemii pokazał, że jednym z kluczowych obszarów handlu jest logistyka dostaw. Wielu klientów obawiało się, że dostawy do sklepów będą ograniczane. Oczywiście, koronawirus doprowadził do przejściowych perturbacji wielu łańcuchów dostaw. Jednak w sieci Żabka, dzięki nowoczesnym narzędziom do zarządzania logistyką, także tych opartych na sztucznej inteligencji, jesteśmy w stanie zapewniać ciągłość dostaw do wszystkich ponad 6600 sklepów. Jest to możliwe dzięki temu, że już od pierwszych dni pandemii podejmujemy szereg działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pracownikom oraz ciągłości pracy centrów logistycznych. Ogromne znaczenie ma także zaangażowanie zespołu – wszyscy nasi pracownicy, mimo pandemii i towarzyszącego jej strachu, są na pokładzie gotowi do pracy.
Jednocześnie pandemia udowodniła, jak ważne są inwestycje w logistykę. W Żabce dokonaliśmy w tym roku największych w naszej historii inwestycji w nowoczesny łańcuch dostaw, by uczynić go jak najbardziej optymalnym i przyjaznym dla środowiska. Na początku roku uruchomiliśmy mroźnię koło Warszawy. W trzecim kwartale magazyn mroźniczo-chłodniczy w Komornikach koło Poznania, w którym zastosowanych jest wiele rozwiązań proekologicznych. Z kolei w październiku otworzyliśmy nowy magazyn przeładunkowy w Łodzi oraz nowe centrum logistyczne w Tyńcu koło Wrocławia, które w tym regionie zapewni nam jeszcze lepszą efektywność i wpłynie na zdolność operacyjną całego łańcucha logistycznego Żabki, które obecnie obejmuje 7 centrów logistycznych w całej Polsce.
Obecny kryzys dobitnie uświadomił nam, jak ważne są dla przedsiębiorstw plany zarządzania obejmujące różne scenariusze, doświadczone zespoły i zaawansowane technologie, pozwalające utrzymać ciągłość dostaw.

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Rynek logistyki 2020

Rynek logistyki 2020

Yann Belgy, dyrektor zarządzający, ID Logistics Polska
To, z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się dziś operatorzy czy przedsiębiorstwa handlowe, zależy od sektorów ich działalności. Specjalizacją ID Logistics jest logistyka kontraktowa, głównie dla retail, FMCG i e-commerce, a tu sytuacja nie jest jednoznaczna.

czytaj więcej »

Rynek logistyki 2020

Rynek logistyki 2020

Tomasz Oczkowski, Commercial Director, FM Logistic Central Europe
Rok 2020 postawił nas wszystkich w nadzwyczajnej i niecodziennej sytuacji, był sprawdzianem dla łańcucha dostaw, ale unaocznił też jak ważną pełni on funkcję. Pandemia wzmogła świadomość, że wyłączenie, nawet na krótko, jakiegokolwiek oddziału dużej firmy logistycznej może mieć poważne konsekwencje dla wielu innych podmiotów, czy wręcz konkretnych grup konsumentów.

czytaj więcej »

Rynek logistyki 2020

Rynek logistyki 2020

Rafał Nawłoka, prezes zarządu, DPD Polska
Wzrost zainteresowania e-handlem pociąga za sobą zwiększony popyt na usługi kurierskie. Podczas pierwszej fali pandemii e-commerce stał się dla wielu konsumentów sposobem na realizowanie niezbędnych zakupów – od sprzętu IT umożliwiającego pracę zdalną, po środki chemiczne czy kosmetyki, a nawet żywność.

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter