Top 1500

Top 1500 – wykaz najefektywniej zarządzanych firm transportowo-logistycznych w Polsce. To niezależny ranking Truck&Business Polska przygotowywany w oparciu o zeznania finansowe i wskaźniki ekonomiczne firm z branży TSL – pozyskiwane z Krajowego Rejestru Sądowego.

 

Program Top 1500, znany poprzednio pod ogólną nazwą Top500, organizuje agencja badawcza DGC oraz Truck&Business Polska  już od 2004 roku. Celem programu jest wskazanie najbardziej efektywnych strategii zarządzania w transporcie oraz promocja najlepszych firm na rynku. Na podstawie analizy sprawozdań finansowych z trzech ostatnich okresów obrachunkowych, publikowany jest ranking pięciuset największych firm z całej branży logistycznej.

W 2014 roku, po raz drugi ogłoszona została lista najefektywniej zarządzanych średnich i małych firm transportowych. Wyłonienie najlepszych firm z branży i zestawienie ich wszystkich według kolejności w oparciu o zestaw kluczowych wskaźników opisujących rentowność, finansowanie, sprawność wykorzystania zasobów i płynność finansową ma za cel umożliwić wszystkim w branży dokonanie porównań i ułatwić wyszukanie firm, które stanowią dla nich samych punkt odniesienia.

 

RELACJA Z ROZDANIA NAGRÓD RANKINGU TOP 1500 W 2016 ROKU

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania

Inne badania Eurologistics więcej »

Operator Logistyczny Roku

Operator Logistyczny Roku to wspólne przedsięwzięcie badawcze kilkudziesięciu czołowych firm logistycznych. Jego celem jest dostarczanie uczestnikom rynku wiedzy na temat oczekiwań klientów oraz poziomu wykonywania usług logistycznych. Na podstawie wyników badania powstaje ranking firm cieszących się największym zaufaniem klientów. Ranking służy promowaniu usług logistycznych najwyższej jakości.

czytaj więcej »


Supply Chain Designer

Badanie Supply Chain Designer jest odwrotnością badania Operator Logistyczny Roku, które posługując się metodą Customer Satisfaction Survey wyznacza pozycję badanych firm na rynku. Ponieważ wyniki badania Operator Logistyczny Roku ( ponad 1000 wywiadów z kluczowymi klientami 30 czołowych firm logistycznych na temat jakości świadczonych usług) pokazują zasadnicze zmiany w podejściu uczestników rynku do kwestii outsourcingu w logistyce, dlatego w badaniu SCD zwraca się uwagę na stronę generującą popyt na usługi logistyczne.

czytaj więcej »


Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji prestiżowego konkursu, którego celem jest nagrodzenie najlepszych innowacyjnych rozwiązań w logistyce, transporcie i produkcji, które wdrożono w tych sektorach w ciągu ostatnich dwóch lat, lub które wkrótce będą implementowane.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter