Aktualny numer: Eurologistics 110 (2019)

Na wstępie

Jaki potencjał niosą w sobie biznesowe modele zaopatrzenia? Każdy posiada inną charakterystykę. Nie istnieje tylko jeden model, którego efektywne wdrożenie kończy problemy przedsiębiorstwa. Rozpoczynamy cykl artykułów prezentujących możliwości poszczególnych rozwiązań. Warto mieć przy tym na uwadze znaczenie budowania odpowiednich stosunków z partnerami biznesowymi.
Co o biznesowym instynkcie sądzi prof. Maciej Błaszak? Podstawową funkcją reakcji na zmianę w otoczeniu biznesowym jest utrzymanie konkurencyjności firmy na dotychczasowym poziomie. Pracownicy mówią wówczas często o sobie, że zareagowali instynktownie na ofertę, zagrożenie lub zmianę kursu walut. Czy „instynktownie” oznacza „zawsze tak samo”? Otóż nie. Okazuje się, że instynkty dostosowują się do tego, co dzieje się wokół człowieka. Jednak, aby reakcje instynktowne pozostawały na wysokim poziomie, warto zadbać w firmie o łamanie pewnych schematów oraz zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń.
Dostosowywanie łańcuchów dostaw do zmian rynkowych, wdrażanie innowacyjnych produktów i usług jest niezbędne dla rozwoju i utrzymywania pozycji firm logistycznych, przedsiębiorstw produkcyjnych i transportowych. Na liście nagrodzonych i wyróżnionych w ostatniej edycji konkursu „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji” znalazły się zautomatyzowane rozwiązania dla transportu wewnętrznego i załadunku mające zastosowanie m.in. w zakładach produkcyjnych i centrach logistycznych, a także system do monitorowania dachów płaskich, czy kompleksowe rozwiązania do zarządzania procesami logistycznymi i transportowymi. Dużą porcję inspiracji dostarczyły nam projekty stworzone przez menedżerów logistyki, które zostały uhonorowane w programie Supply Chain Designer 2018 roku.
Nagrodzone rozwiązania wyróżniają się znaczącym wpływem na poprawę funkcjonowania łańcucha dostaw. Po raz pierwszy w programie znalazła się kategoria Supply Chain Young Designer 2018, w której wyróżnione zostały najlepsze projekty młodych logistyków powstałe w programie Top Young 100. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Gali Logistyki, Transportu i Produkcji 2018.

Kinga Wiśniewska

Szanowny Czytelniku,
zarejestruj się by uzyskać bezpłatny dostęp do pełnego wydania Eurologistics. W ten sposób dbamy o polepszanie jakości naszych usług i dostarczanych do Ciebie materiałów.
Rejestracja oznacza akceptację aktualnej polityki prywatności.

Polecane artykuły

Eurologistics Newsletter