Aktualny numer: Eurologistics 99 (2017)

Na wstępie

Nowy rok wyznacza nowe trendy. Pierwszy kwartał pozwala na ich wstępną weryfikację – wyniki finansowe branży logistycznej za 2016 rok wskazały na rosnącą dynamikę sprzedaży usług. Prognozy podane w raporcie Operator Logistyczny Roku zapowiadały ustabilizowanie się tempa wzrostu na poziomie 9-10%. Poprawę efektywności firm logistycznych zapewnić miały coraz bardziej rentowne przedsięwzięcia. Prognozy przewidywały wzrost udziału logistyki kontraktowej oraz pogłębianie się specjalizacji usług. Wypowiedzi czołowych operatorów logistycznych, podsumowujące pierwsze miesiące 2017 roku, potwierdzają prognozy.

Rynek zapowiada się dynamicznie – coraz więcej przedsiębiorstw z Europy Zachodniej planuje przenieść do Polski i naszego regionu swoją działalność, a wiele firm obecnych już na naszym rynku zdecydowało się na reorganizację łańcuchów dostaw, biorąc pod uwagę zmianę infrastruktury drogowej i wymagania klientów dotyczące m.in. czasu realizacji zamówień.

Wiele razy pisaliśmy o rynku magazynów, o rekordowych wynikach, zmianach, trendach. Ale o tym, jak wygląda z perspektywy menedżera logistyki budowa magazynu szytego na miarę, piszemy po raz pierwszy. Analiza potrzeb i możliwości, precyzyjne planowanie, wielopoziomowa koordynacja to najważniejsze, ale nie jedyne zadania, z jakimi muszą się zmierzyć budujący magazyn logistycy.

Zapraszamy w tym numerze również na spotkanie z Mistrzami Logistyki– wyróżnionymi w programie Supply Chain Designer twórcami projektów mających na celu usprawnianie zarządzania łańcuchami dostaw. Inspirowali oni uczestników naszej kwietniowej konferencji Masters of Supply Chain i zainspirują z pewnością Państwa – zachęcamy do lektury!

Adam Błuś

Przeglądaj on-line

Polecane artykuły

Eurologistics Newsletter