Aktualny numer: Eurologistics 98 (2017)

Na wstępie

W branży logistycznej rok 2016 będzie zapamiętany jako kolejny okres, w którym interwencjonizm państwowy starej Unii się nasilił. Ochrona rynków przed przewoźnikami z Polski, Litwy, Rumunii i z innych firm operujących z centrum Europy stała się powszechna. Jednak administracyjne problemy firm transportowych nie zwalniają ich z działań ukierunkowanych na walkę z efektywnością tej części biznesu.

W grudniu zeszłego roku podsumowaliśmy wyniki branży logistycznej w programie „Operator Logistyczny Roku”, zakończyliśmy przegląd usług dla logistyki, transportu i produkcji oraz przedstawiliśmy zwycięzców programu „Supply Chain Designer”. Jak można zauważyć, biznes rozwija się stabilnie, tzn. możemy mówić o dodatnim wskaźniku wzrostu sprzedaży usług logistycznych, choć coraz trudniej jest rozszerzać ich zakres dla poszczególnych klientów. Jednocześnie trzeba zauważyć, że jakość wykonywanych usług logistycznych jest coraz wyższa.

Rynek magazynowy w naszym kraju w dalszym ciągu rośnie – widać nowo powstające obiekty magazynowe. Zainteresowanie zagranicznych inwestorów naszym rynkiem wciąż jest duże. Ceny najmu utrzymują się na dużo niższym poziomie niż w innych krajach i prawdopodobnie w najbliższym czasie to się nie zmieni. Co może mieć znamienny wpływ na atrakcyjność Polski na mapie Europy. Firmy, które zajmują się dostarczeniem nowych technologii na potrzeby łańcuchów dostaw, wciąż inwestują w innowacje i poszukują coraz to lepszych i szybszych rozwiązań wspomagających zarządzanie łańcuchem dostaw. Widzimy w naszym konkursie „Najlepszy produkt dla logistyki, transportu, produkcji” coraz to nowocześniejsze rozwiązania. W tym wydaniu wybraliśmy i opisaliśmy wiele takich produktów.

W podsumowaniu nie można zapomnieć o naszych wspaniałych menedżerach, którzy każdego roku wymyślają i wdrażają nowe projekty zmieniające zarządzanie łańcuchem dostaw. W roku 2016 wyróżniliśmy w publicznym sondażu aż 9 takich projektów. Niebawem zostaną one zaprezentowane podczas konferencji „MASTERS OF SUPPLY CHAIN - Mistrzowie logistyki”, na którą już dziś serdecznie zapraszam.
Zapraszam również do obejrzenia fotorelacji z Gali Logistyki, Transportu i Produkcji!

Adam Błuś

Szanowny Czytelniku,
zarejestruj się by uzyskać bezpłatny dostęp do pełnego wydania Eurologistics. W ten sposób dbamy o polepszanie jakości naszych usług i dostarczanych do Ciebie materiałów.
Rejestracja oznacza akceptację aktualnej polityki prywatności.

Polecane artykuły

Eurologistics Newsletter