Aktualny numer: Eurologistics 104 (2018)

Na wstępie

Kolejny rok zakończyliśmy wzrostami w branży logistycznej i transportowej. Znakomite wyniki osiągnął rynek powierzchni magazynowo-produkcyjnych – na koniec 2017 roku całkowite zasoby rynku przekroczyły 13,5 mln m2. Jak wynika z danych raportu przygotowanego przez Cushman & Wakefield deweloperzy dostarczyli aż 2,36 mln m2 – to dwukrotnie więcej niż w 2016 roku.
Z badania przeprowadzonego zaś przez PMR Consulting & Research na zlecenie P3 Logistic Parks i Fiege wynika, że zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe i usługi logistyczne w najbliższych 2-3 latach nadal będzie wzrastać – ponad połowa badanych firm (54%) deklaruje chęć powiększenia powierzchni magazynowych lub produkcyjnych. Rośnie zainteresowanie obiektami o dużej powierzchni.
Rozbudowują się parki logistyczne w głównych lokalizacjach – okolicach Warszawy, na Górnym Śląsku, w Centralnej Polsce, czy w Poznaniu. Ale nowe obiekty logistyczne zaczynają powstawać także w mniej oczywistych do tej pory lokalizacjach, jak Białystok, Kielce, czy Zielona Góra. Przyczynia się do tego w głównej mierze lepsza dostępność do pracowników w tych regionach oraz poprawiająca się infrastruktura.
Dynamiczny rozwój gospodarki i branży TSL generuje powstawanie produktów i usług, które mają na celu wspomaganie pracy działów logistycznych. Prezentujemy nagrodzone i wyróżnione w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki Transportu i Produkcji 2017 projekty i rozwiązania.
Logistykę tworzą ludzie – po raz kolejny pod koniec roku uhonorowaliśmy więc najciekawsze projekty, stworzone przez menedżerów logistyki, które wyróżniają się znaczącym wpływem na poprawę funkcjonowania łańcucha dostaw. Przedstawiamy laureatów programu Supply Chain Designer 2017 roku.
Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z Gali Logistyki, Transportu i Produkcji 2017.

Kinga Wiśniewska

Szanowny Czytelniku,
zarejestruj się by uzyskać bezpłatny dostęp do pełnego wydania Eurologistics. W ten sposób dbamy o polepszanie jakości naszych usług i dostarczanych do Ciebie materiałów.
Rejestracja oznacza akceptację aktualnej polityki prywatności.

Polecane artykuły

Eurologistics Newsletter