Aktualny numer: Eurologistics 88 (2015)

Nowy layout Eurologistics

Nowoczesny, elegancki, czytelny - taki będzie od bieżącego wydania Eurologistics. To pierwsza tak spektakularna zmiana wizerunku od 15 lat. Aktualny numer ukazuje się w nowym layoucie i z nową winietą. Nowy Eurologistics to nowoczesne, dobrze zaprojektowane czasopismo branżowe, łączące najlepsze tradycje projektowania prasowego z dynamiką współczesnych czasów i wymogami dzisiejszego czytelnika, który poszukuje wartościowej treści i inteligentnego obrazu.

Zmiana layoutu nie pociąga za sobą zmiany charakteru czasopisma. Eurologistics to nadal pismo dostarczające aktualnych informacji branżowych, użytecznej wiedzy opartej na praktycznych doświadczeniach menedżerów łańcucha dostaw oraz obiektywnych wyników badań rynku logistyki. Dla zachowania spójności wydawniczej wizerunek zmieni również strona internetowa www.eurologistics.pl, uzyskując nowoczesny przejrzysty layout, z dużą liczbą aktualnych informacji, zdjęć i wideo. Taki będzie nowy Eurologistics, który w wersji elektronicznej dostępny jest już na portalu log24.pl, a wkrótce osiągalny będzie też w wersji na tablety i smartfony.

Nowy layout burzy dotychczasowe przyzwyczajenia, ale takie jest prawo nowości. Czasy mamy niezwykle dynamiczne i dlatego nie chcemy stać w miejscu. Ponieważ najlepsze jest to, co najprostsze - wprowadzamy szeryfowy krój pisma, powszechnie stosowany w typografii – zwykły Times New Roman. Najmocniejszą zmianą jest nowa winieta czasopisma, która tworzy silny wizualny efekt wynikający z prostoty, nowoczesności i przemyślanej koncepcji.

W nowej odsłonie czasopisma będzie miejsce dla praktycznych materiałów powstających przy wsparciu ekspertów i menedżerów łańcucha dostaw. Naturalnie niezmiennie prezentowane będą wyróżniające Eurologistics na rynku prasy branżowej trendy występujące w łańcuchu dostaw i studia przypadków.Alicja Kostecka

NEWSY

NEWSY

NEWSY

PKN Orlen mistrzem Polski w zarządzaniu łańcuchem dostaw, 65 mln zł na budowę terminala DHL Express, Philip Morris powierzył obsługę FIEGE, Gigant w nieruchomościach, FM dla Heinz Polska, 115 mln euro na paczkomaty, Nowe centrum magazynowo-biurowe Muszkieterów, Coraz więcej paczek na poczcie, 15 lat CHEP w Polsce, 300 pociągów z Chin do Europy, Ekol inwestuje w Polsce, Spedimex umacnia swoją obecność w centralnej Polsce, Rekordowa sprzedaż aut ciężarowych w Polsce, PEKAES zarabia, UPS na rzecz olimpiad specjalnych, Sfinalizowano transakcję zakupu spółki Norbert Dentressangle, ROHLIG SUUS Partnerem projektu Poland, Go Global!

Gospodarka

Globalna sieć zależności

Globalna sieć zależności

Ciągłe zmiany, turbulentność, kryzysy, digitalizacja stylu życia, kultura nanosekundy, czarne łabędzie… To tylko krótka lista określeń charakteryzujących dzisiejsze otoczenie firm, które z każdym dziesięcioleciem staje się coraz bardziej złożone.

Polska liderem produkcji AGD w Europie

Polska liderem produkcji AGD w Europie

Branża AGD jest ściśle powiązana z gospodarstwami domowymi i większość zachowań ich użytkowników, chociażby takich jak zmiana upodobań, lepsza pozycja finansowa czy nawet rosnąca świadomość ekologiczna, decyduje o wynikach tego rynku w Polsce.

Serce AGD jest w Łodzi

Serce AGD jest w Łodzi

Od trzech lat Müller - Die lila Logistik Polska organizuje Forum Producentów i Dostawców AGD. W tym roku forum odbyło się 20 maja we wnętrzach pięknie zrewitalizowanego Hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach.

Zarządzanie łańcuchem dostaw

AGD potrzebuje zwinnego operatora

AGD potrzebuje zwinnego operatora

Kluczem do sukcesu na konkurencyjnym rynku artykułów gospodarstwa domowego jest sprawna i bezszkodowa organizacja operacji logistycznych. Specyfika obsługi logistycznej rynku AGD powoduje, że wybór operatora logistycznego powinien być starannie przemyślany, aby zapewnić wysoką jakość procesu dystrybucji i bezpieczeństwo ładunków.

Kupiecka rzetelność

Kupiecka rzetelność

W odpowiedzi na nasilającą się konkurencję w handlu, w 2002 roku kilku niezależnych kupców z Warszawy i okolic założyło Polską Grupę Supermarketów. Głównym celem powołania Grupy było konsolidowanie i koordynowanie zakupów prowadzonych przez 26 zrzeszonych w Grupie sklepów oraz koordynacja zaopatrzenia.

KEP

Elastyczność, czyli rozwiązywanie problemów klientów

Elastyczność, czyli rozwiązywanie problemów klientów

Silną stroną branży kurierskiej jest aktywne wykorzystanie nowych technologii i ciągły rozwój usług, natomiast największym wyzwaniem - dostosowanie momentu dostarczenia przesyłki do potrzeb odbiorcy, wynika z badań HBR i DPD Polska.

Od paczkomatów do lodówkomatów

Od paczkomatów do lodówkomatów

Paczkomaty to nie żadna innowacja - przekonuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer, pomysłodawca paczkomatów - to efekt rozwoju handlu detalicznego w kierunku online.

Intralogistyka

Nowa era w magazynowaniu

Nowa era w magazynowaniu

Obecna epoka przynosi obiecujące rozwiązania dla magazynowania. Z jednej strony wzrost złożoności procesów logistycznych spowodowany omnikanałowością sprzedaży oznacza mniejsze ilości zamówień i krótszy czas dostawy, z drugiej strony można zaobserwować zaawansowane technologie, takie jak okulary Google i inteligentne zegarki oraz tablety, które udoskonalają procesy magazynowe.

Analiza marnotrawstwa w magazynie firmy dystrybucyjnej

Analiza marnotrawstwa w magazynie firmy dystrybucyjnej

Zgodnie z aktualnymi planami, Bechtle AG zatrudniając 10 000 pracowników ma w 2020 r. osiągnąć obrót 5 mld EUR i 5-procentową marżę przed opodatkowaniem. Zmiany umożliwiające osiągnięcie tego celu objęły również obszar logistyki. Przewidywały one znaczną rozbudowę powierzchni magazynowej, nowe rozwiązania transportowe, a także wdrożenie nowoczesnego systemu zarządzania magazynem.

Wywiady Eurologistics

Tworzymy jednolity standard wiedzy logistycznej

Tworzymy jednolity standard wiedzy logistycznej

Jos Marinus jest Belgiem, od lat związany z logistyką i łańcuchem dostaw, odpowiadał za logistykę Danon w Beneluksie, był prezydentem belgijskiej organizacji logistycznej. W 2011 roku przeszedł na emeryturę i został wybrany na prezydenta ELA.

Transport

Koleje dużych prędkości w Chinach

Koleje dużych prędkości w Chinach

Świat z zainteresowaniem, podziwem, ale i sceptycyzmem przygląda się chińskiemu „eksperymentowi” z kolejami dużych prędkości. Dopiero po dłuższym czasie okaże się, czy inwestycje w tę gałąź transportu są opłacalne.

Obiecujące bogactwo

Obiecujące bogactwo

Kazachstan, druga co do wielkości republika byłego Związku Radzieckiego, położona na dwóch kontynentach: częściowo w Azji Środkowej (88% powierzchni) i częściowo w Europie (12% powierzchni – na zachód od rzeki Emba).

Hiszpania modernizuje i inwestuje w kolej

Hiszpania modernizuje i inwestuje w kolej

W tym roku rząd Hiszpanii wyda na transport 9,6 mld euro. Z tego aż 5,2 mld euro (54%) zostanie przeznaczone na finansowanie inwestycji kolejowych.

Umowy, floty i środowisko

Umowy, floty i środowisko

Poprzez inteligentne powiązanie tradycyjnych, kluczowych świadczeń logistycznych w jeden pakiet dodatkowych świadczeń zorientowanych na indywidualnego klienta logistyczne przedsiębiorstwa usługowe mogą kształtować reguły gry na rynku.

Powierzchnie magazynowe

Operatorzy logistyczni największymi najemcami

Operatorzy logistyczni największymi najemcami

W pierwszym kwartale br. odnotowano wyraźny wzrost aktywności najemców i deweloperów na rynku nowoczesnych powierzchni przemysłowych i magazynowych w Polsce. Zgodnie z danymi międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield popyt na powierzchnię magazynową w tym okresie wyniósł blisko 600 000 mkw., co stanowi ok. 32% wzrost w porównaniu z pierwszym kwartałem 2014 r. Łączne zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej przekroczyły poziom 9 112 000 mkw.

Relacje

Dynamiczne planowanie tras

Dynamiczne planowanie tras

W połowie maja w hotelu Novotel Centrum Warsaw odbyła się konferencja “Go & Route to Market z Roadnet Technologies”, zorganizowana przez DSL wspólnie z firmą Roadnet Technologies. Choć wydarzenie miało na celu prezentację rozwiązań służących do optymalizacji tras dystrybucji i transportu, daleko mu było do nudnego spotkania, na którym prezentuje się tylko tysiące slajdów mówiących o zaletach oprogramowana.

Autobusy zdominowały targi transportowe

Autobusy zdominowały targi transportowe

Ponad 50 wystawców wzięło udział w tegorocznych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki, które odbyły się w Expo Silesia w Sosnowcu.

Flandria - logistyczne okno na świat

Flandria - logistyczne okno na świat

W Polsce nie brakuje odnoszących sukcesy firm, które zaczynają coraz poważniej myślećo ekspansji międzynarodowej i podboju zagranicznych rynków. Wielu przedsiębiorcom trudno jednak pokonać mentalną barierę, jaką stanowi wizja przeprowadzenia inwestycji na nieznanym gruncie. Na szczęście nie brak inicjatyw, które pomagają przełamać tę barierę i skracają dystans dzielący polskie firmy do uznanych międzynarodowych graczy.

Inteligentna produkcja na horyzoncie

Inteligentna produkcja na horyzoncie

Ponad 150 menedżerów i specjalistów produkcji uznało, że warto poszerzać praktyczną wiedzę na temat nowoczesnych i innowacyjnych metod zarządzania produkcją. Źródłem cennych informacji z tej dziedziny była dla nich Arena Produkcji - wyjątkowa konferencja, która odbyła się w połowie kwietnia w Warszawie.

Wpływamy na zmiany w łańcuchach dostaw

Wpływamy na zmiany w łańcuchach dostaw

Wydawnictwo Eurologistics wspólnie z Quantum software od 10 lat jest organizatorem Forum Praktyków Logistyki – jedynego i największego w branży wydarzenia, na którym praktycy i teoretycy logistyki wymieniają się swoimi pomysłami i doświadczeniami, wpływając w ten sposób na zmiany w łańcuchach dostaw.

Współczesna logistyka potrzebuje zwinnych menedżerów

Współczesna logistyka potrzebuje zwinnych menedżerów

Pod koniec maja w hotelu Sound Garden w Warszawie spotkali się szefowie i menedżerowie najważniejszych firm branży FMCG i DIY – producentów, dystrybutorów, detalistów oraz dostawców usług z blisko 100 firm - by wziąć udział w Forum ECR Polska.

Human Resources

Nadchodzi pokolenie Z

Nadchodzi pokolenie Z

Wszyscy wiemy już, czym jest pokolenie Y. Młodzi, dynamiczni i mobilni ludzie, którzy zmusili rynek pracy do odejścia od utartych schematów dotyczących rekrutacji pracowników. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że nadchodzi kolejna zmiana. Na rynek wkracza pokolenie Z, które wymusi na działach HR całkowitą zmianę podejścia do poszukiwania nowych talentów

Sport

Sport

Sport

VI Regaty branży TSL 30 maja na malowniczym jeziorze Niegocin nieopodal Wilkasów o miano najszybszej łódki zawodów rywalizowały 24 załogi. Bieg logistyków Pracownicy DB Schenker, Rohlig-Suus i TNT uzyskali najlepszy czas w biegu logistyków w Polsce.

RANKING TOP 1500 – X EDYCJA

TOP 1500 Najbardziej efektywne firmy w branży transportowo - logistycznej

TOP 1500 Najbardziej efektywne firmy w branży transportowo - logistycznej

Rynek usług logistycznych w Polsce stale rośnie wskutek rozszerzania skali działalności przez działające na nim firmy. To właśnie dzięki wywalczeniu przodującej pozycji na europejskim rynku przewozów transgranicznych polskie przedsiębiorstwa zajmujące się transportem drogowym rozwijają się w ostatnich latach szybciej niż te wyspecjalizowane w innych rodzajach usług logistycznych.

Polecane artykuły

Eurologistics Newsletter