Laureaci programu Top 1500 Najefektywniej zarządzane firmy transportowe

17 maja 2016
Laureaci programu Top 1500 Najefektywniej zarządzane firmy transportowe

Truck Forum&Awards 2016, największe spotkanie handlowe w branży TSL, zostało dodatkowo uświetnione przez rozdanie nagród dla laureatów rankingu Top 1500 Najefektywniej zarządzane firmy transportowe. Wyjątkowy program badawczy, prowadzony przez Wydawnictwo Eurologistics i Data Group Consulting, pozwala wyłonić firmy transportowe, które wyróżniają się na polu efektywności finansowej. 

Metodyka badania

To już jedenasta edycja badania, które początkowo funkcjonowało pod nazwą Top 500 i koncentrowało się na dużych i średnich przedsiębiorstwach. Od czterech lat badania obejmuje również małe firmy i zmieniło nazwę na Top 1500. Ambicją organizatorów jest zgromadzenie danych o możliwie wszystkich firmach z branży o przychodach powyżej miliona złotych.

Uzyskanie całościowego wglądu w warunki prowadzenia działalności gospodarczej przez firmy z branży transportowej wymagało zebrania kompletnych i wiarygodnych danych o wszystkich liczących się na rynku firmach. Wyczerpujący materiał do porównań daje organizatorom podstawę do wyróżnienia najbardziej efektywnych firm.

Wszechstronna ocena działalności firm z branży transportowej wymaga przeglądu wyników finansowych firm działających na rynku od co najmniej trzech lat po to, aby otrzymać wyczerpujący i wolny od wpływu jednorazowych wydarzeń materiał porównawczy. Wybrana metoda prezentowania danych ze sprawozdań przedsiębiorstw ma na celu wskazanie, czy działająca w konkretnym segmencie rynku firma osiągnęła w danych warunkach to, co było możliwe do osiągnięcia. Wyłonienie najlepszych firm z branży i zestawienie wszystkich firm według kolejności w oparciu o zestaw kluczowych wskaźników opisujących rentowność, finansowanie, sprawność wykorzystania zasobów i płynność finansową, ma na celu umożliwić zainteresowanym dokonanie porównań i ułatwić wyszukanie firm, które stanowią dla nich samych punkt odniesienia.

W tegorocznej edycji badania Top 1500 Najefektywniej zarządzane firmy transportowe przewidziano pięć równorzędnych wyróżnień oraz dwie równorzędne nagrody główne.  Do nagród i wyróżnień nominowano podmioty,  które wyróżniły się ocenianymi parametrami na tle 1500 przedsiębiorstw ujętych w tegorocznym rankingu.  Przedstawienia laureatów dokonała Pani Agnieszka Kozakiewicz, regionalny dyrektor sprzedaży Millenium Leasing – firmy, która jest wieloletnim partnerem programu.

Wyróżnienia honorowe w programie badawczym Top1500 otrzymały firmy:

TPU TRANSPORT I LOGISTYKA

DSC_(1631)

Nagrodę odebrali Piotr Urbański, członek Zarządu i Marek Urbański, dyrektor logistyki.

–  Chciałem podziękować za wyróżnienie naszej firmy – powiedział Piotr Urbański. – Na pewno zmotywuje nas to do dalszej pracy i osiągania jeszcze lepszych wyników.

EMPOL TRANSPORT

 

DSC_(1637)

Nagrodę odebrali właściciele firmy, Katarzyna i Marcin Maurer.

– Chyba nie ma jednej osoby, której należy się ta nagroda – skomentowała Katarzyna Maurer. Pracuje u nad duże grono ludzi, którzy wkładają serce w to, co robią i są uczciwymi pracownikami. Każdy z nich powinien otrzymać to wyróżnienie. Dziękuję bardzo.

TRANS PLUS

DSC_(1643)

Nagrodę odebrali właściciele firmy, Izabela i Roberta Słomka.

DARTOM

DSC_(1649)

Nagrodę odebrał Andrzej Szymański, dyrektor zarządzający.

– Może nasze zyski nie są jakieś ogromne, ale ciągle się rozwijamy się i dziękujemy za to wyróżnienie – powiedział Andrzej Szymański.

PODLASIE

DSC_(1662)

Nagrodę odebrali Jacek Bębenek, Department Manager i Janusz Gieroń, Department Manager.

– Jesteśmy w gronie nagrodzonych po raz kolejny. Kierujemy słowa podziękowanie do organizatorów, ale przede wszystkim do klientów, bowiem napędzają nas prowadzone z nimi projekty – mówi Jacek Bębenek. – Bez nich nie znaleźlibyśmy się w gronie najefektywniej zarządzanych firm transportowych.

Nagrody główne w programie badawczym Top1500 otrzymały firmy:

FTSH MIELCZAREK

DSC_(1666)

Nagrodę odebrali Robert Rusek, pełnomocnik firmy, oraz Witold Kopka, dyrektor handlowy.

– W imieniu właściciela firmy, Andrzeja Mielczarka, chcemy niezmiernie podziękować za tę niezmiernie cenną nagrodę – powiedział Robert Rusek. – Jest wspaniałe uhonorowanie 30 lat naszej działalności gospodarczej. Dziękujemy wszystkim naszym pracownikom i współpracownikom oraz wszystkim klientom.

MASZOŃSKI LOGISTIC

DSC_(1674)

Nagrodę odebrali Mirosław Maszoński, właściciel i prezes Zarządu, Robert Świergiel, dyrektor firmy oraz Radosław Lemieszek, prokurent firmy.

– Gdyby w 1997 roku – gdy szedłem do biura pracy po kredyt dla absolwentów na pierwszą ciężarówkę – ktoś mi powiedział, że za 20 lat będę stał w takim gronie i mógł współpracować z takimi ludźmi, nie uwierzyłbym w to. Determinacja i kierowanie się wizją jednak się opłacają. Ale przede wszystkim mamy fantastyczną załogę, która pracuje z nami od wielu lat, rozumie firmę i jej filozofię. Dzięki temu możemy osiągać takie wyniki – komentował Mirosław Maszoński.

 

Galeria zdjęć

Ostatnie relacje więcej relacji »

Truck Forum 2019 alfabetycznie

4 czerwca 2019

Alfabet zna każdy, niektórzy nawet w kilku wersjach językowych. Postanowiliśmy stworzyć swój własny, na okazję zrelacjonowania Truck Forum 2019. Działo się wiele, oj bardzo wiele, stąd kilka liter ma „zwiększoną obstawę”.

czytaj więcej »


Relacja z konferencji Trendownia 2019

18 kwietnia 2019

Humanoidalny robot Pepper powitał gości i oficjalnie rozpoczął Trendownię 2019. Był to akcent znaczący, ponieważ praktyczne aspekty automatyzacji i robotyzacji przedsiębiorstw zdominowały tematykę tegorocznej konferencji, która zgromadziła rekordową liczbę uczestników. W trakcie dwóch dni mogli się oni dowiedzieć, jakie rozwiązania i innowacje stosują u siebie liderzy branży produkcyjnej, magazynowej i transportowej.

czytaj więcej »


Technologie, prawo i… ubezpieczenia

29 marca 2019

Kary za przekroczenie nacisku, Brexit, pojazdy na paliwa alternatywne vs TCO, prawne aspekty monitorowania środków transportu – te i wiele innych tematów poruszyliśmy podczas konferencji odbywającej się pod hasłem „Technologie i prawo w transporcie drogowym”. Spotkanie odbyło się przy współpracy z firmami Cargonexx, Continental, Lellek, Profika Broker, Ruptela, Texa, Trimble, które miały stoiska, część z nich prelekcje a Lellek oddał do testowania nowe Audi z wieloma nowinkami technologicznymi.

czytaj więcej »


Wszystkie odcienie transformacji

12 marca 2019

Kierunek:Transformacja – takie hasło przyświecało szóstej edycji konferencji Arena Produkcji. Szerokie grono menedżerów i specjalistów, którzy skorzystali z zaproszenia na wydarzenie, nie mogło być zawiedzione wizytą w Wrocławiu. 11 wystąpień praktyków i ekspertów, inspirujący warsztat  oraz tętniąca życiem strefa networkingu pozwoliły wszystkim znaleźć coś dla siebie.

czytaj więcej »


Technologie są dla ludzi

19 listopada 2018

Taki może być najważniejszy wniosek, wysnuty po piątej edycji konferencji Manufacturing Summit. Program konferencji, pierwotnie poświęcony w całości najnowszym technologiom dla sektora produkcji, z czasem zaczął mocno ewoluować także w stronę zagadnień związanych z zasobami ludzkimi. Nie da się ukryć, że ta zmiana koncepcji jeszcze poprawiła atrakcyjność konferencji.

czytaj więcej »