UTA a EETS

4 kwietnia 2018

Nowy model UTA One – interoperacyjne rozwiązanie do opłat drogowych firmy UTA umożliwia pobieranie opłat drogowych we wszystkich uczestniczących w systemie państwach UE. 

Obsługiwane są już systemy opłat drogowych w Belgii, w tym Liefkenshoektunnel, Francji, Włoszech, Austrii, Polsce (A4), Portugalii i Hiszpanii. W następnym kroku przy pomocy tak zwanej aktualizacji Over-the-air włączone zostaną Niemcy oraz inne kraje europejskie. Tendencja jest wzrostowa, ponieważ wraz z otwarciem kolejnych systemów opłat drogowych w ramach EETS oferta firmy UTA będzie stale rozbudowywana.

Nowe rozwiązanie do opłat drogowych jest przyszłościowe nie tylko ze względu na możliwości aktualizacji, lecz także integracji wszystkich standardów przesyłania europejskich technologii opłat drogowych (GNSS i DSRC). – Podczas intensywnych testów UTA One w czasie rzeczywistych podróży do Strasburga, Calais, Brukseli, Akwizgranu, Bolzano, Innsbrucku i Salzburga nasze rozwiązanie do opłat drogowych potwierdziło skutecznie swoją niezawodność na tysiącach kilometrów. Firmy spedycyjne i transportowe z jednym urządzeniem pokładowym w przyszłości będą mogły pracować bez ograniczeń po całej Europie, a opłaty uiścić za pomocą jednej faktury. Zajmujemy się nie tylko kartami paliwowymi, ale również administrowaniem i analizowaniem, zatem w przyszłości klienci będą potrzebowali tylko jednego partnera – wyjaśnia Volker Huber, CEO firmy UTA.

 

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Stan i perspektywy rozwoju międzynarodowego transportu drogowego rzeczy w Polsce – premiera książki dla firm transportowych i spedytorów

11 kwietnia 2018

Międzynarodowi przewoźnicy drogowi i spedytorzy zastanawiający się nad tym jak rozwiązać bieżące problemy związane z codzienną działalnością i jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość mają szansę zdobycia wielu (bez)cennych informacji. Kilka dni temu na rynku pojawiła się książka „Stan i perspektywy rozwoju międzynarodowego transportu drogowego rzeczy w Polsce” pod redakcją prof. dr hab. Zdzisława Kordela i prof. dr hab. Wojciecha Paprockiego. Poruszana tematyka jest niezwykle ważna, a dotychczas nie doczekała się tak fachowej publikacji. 

czytaj więcej »


Od garażu do…

10 kwietnia 2018

Rok temu uruchomiono cyfrową platformę frachtową Saloodo!. – Wiele startupów opowiada historie o tym, jak zaczynali w garażu. W przypadku Saloodo! wyglądało to nieco inaczej – nasze pierwsze biuro znajdowało się nad garażem, wspomina Elaine Tan, mrugając okiem. Chief Technology Officer jest w Saloodo! od początku i nadzorowała uruchomienie cyfrowej platformy frachtowej rok temu.

czytaj więcej »


Dachser będzie testował elektryczną ciężarówkę

4 kwietnia 2018

Dachser wkrótce rozpocznie testy w pełni elektrycznego ciężkiego pojazdu eActros, wyprodukowanego przez Mercedes-Benz. Dachser jest jedną z pierwszych firm, do której trafi innowacyjny model ciężarówki. Operator będzie testował eActrosa przez 12 miesięcy.

czytaj więcej »


Życzenia Wielkanocne

30 marca 2018

Życzenia świąteczne dla Czytelników Truck&Business Polska. 

czytaj więcej »


100 nowych punktów sprzedaży systemu opłat drogowych HU-GO na Węgrzech

29 marca 2018

Sieć akceptacji DKV na Węgrzech powiększyła się o 100 nowych punktów sprzedaży systemu opłat drogowych HU-GO. Obejmuje on wyznaczone odcinki dróg – autostrady, drogi szybkiego ruchu i drogi główne – o łącznej długości 6500 km.

czytaj więcej »


Newsletter