Transportowe wyzwanie w centrum Londynu

22 listopada 2018

 Go Logis podpisał właśnie kolejną umowę z firmą zajmującą się projektowaniem, produkcją i instalacją fasad architektonicznych na dostawę elementów elewacji budynku wchodzącego w skład dużego kompleksu szpitalnego w Londynie. 

Do zadań Go Logis należeć będzie organizacja całopojazdowych transportów drogowych różnego typu elementów ślusarki aluminiowo-szklanej i innych materiałów wykorzystywanych do wykonania elewacji budynków. Ładunki będą odbierane z fabryki na Śląsku i dostarczane bezpośrednio na plac budowy, znajdujący się w samym centrum Londynu. Jeden z warunków koniecznych do realizacji tego zlecenia, to zapewnienie przez spedytora odpowiedniego taboru dostosowanego do przewozu niestandardowych i wrażliwych na uszkodzenia materiałów. Na przykład naczep z dachem otwieranym w kierunku od przodu do tyłu, dopasowanym do rozładunku palet dźwigiem.

– Nie jest to standardowe wyposażenie, więc musieliśmy nawiązać współpracę z przewoźnikiem, którzy dysponuje naczepami wyposażonymi w tego typu dodatki. Jednak największym wyzwaniem będzie zapewnienie dostaw na ściśle wskazaną godzinę: nie wcześniej i nie później. Plac budowy znajduje się w samym centrum Londynu, w określonej strefie parkowania. Nawet 15 minutowy postój samochodu przed terenem budowy może kosztować mandat w wysokości kilkuset funtów, a spóźnienie o ponad pół godziny nie daje gwarancji przyjęcia i rozładunku jeszcze tego samego dnia – wyjaśnia Karolina Torenc, zastępca kierownika obsługi klienta Go Logis.

Spedytorzy muszą też uwzględnić możliwość braku wolnego miejsca na postój samochodu w czasie rozładunku. Gdy nie będzie możliwości wjazdu na plac budowy o określonej godzinie, należy zorganizować postój poza centrum, w miejscu wyznaczonym do parkowania dla samochodów ciężarowych.

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

53 dni w transporcie

10 maja 2019

Agility Logistics, polski oddział Agility, globalnego dostawcy rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, zorganizował transport morski do Tasmanii żurawi ratowniczych, wyprodukowanych w Polsce.

czytaj więcej »


Ktoś poszukuje kierowców? Przewoźników? Wiedzy o zarządzaniu transportem?

10 maja 2019

Na początku lat 90-tych, dzięki reklamom TV popularność zyskał slogan „dwa w jednym”. Konferencję Truck Forum trudno zmieścić w tak wąskich ramach, wolimy używać turystyczne hasło All Inclusive. Zawiera ono bardzo wiele. Możliwość nawiązania kontaktu z nadawcami transportu z firm Biazet, Intersnack, Sante, Walstead, Anwil, Bricomarche, Carrefour, Ciech, Coca Cola, Intermarche, Knauf, Meble Wójcik, PepsiCo, Pekabex, Żabka Polska. Dedykowane szkolenie z rekrutacji dla TSL. Prelekcje o zatrudnianiu pracowników z Nepalu i Europy Wschodniej, debatę nadawca transportu-spedytor-przewoźnik, dyżury ekspertów, pogotowie prawne. Do tego dochodzi doskonała atmosfera, lunch i kawa. Wszystko w ramach jednej wejściówki. Zapraszamy 30 maja do Warszawy.

czytaj więcej »


Nowi członkowie PZWPL

8 maja 2019

W strukturach Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) doszło do zmian personalnych. Do zarządu dołączyli Rogier Klop oraz Maciej Tórz.

czytaj więcej »


Nowa firma w ZPL

6 maja 2019

NL Leasing (Grupa DBK), została przyjęta do Związku Polskiego Leasingu. ZPL zrzesza obecnie 30 podmiotów, reprezentujących ponad 90% całego rynku leasingu w Polsce. 

czytaj więcej »


Ważna premiera

17 kwietnia 2019

Europejski elektroniczny system poboru opłat drogowych EETS wprowadzono do Niemiec. Dzięki temu właściciele flot mają otrzymali możliwość rozliczania opłat drogowych w kraju naszych zachodnich sąsiadów.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter