Transportowe wyzwanie w centrum Londynu

22 listopada 2018

 Go Logis podpisał właśnie kolejną umowę z firmą zajmującą się projektowaniem, produkcją i instalacją fasad architektonicznych na dostawę elementów elewacji budynku wchodzącego w skład dużego kompleksu szpitalnego w Londynie. 

Do zadań Go Logis należeć będzie organizacja całopojazdowych transportów drogowych różnego typu elementów ślusarki aluminiowo-szklanej i innych materiałów wykorzystywanych do wykonania elewacji budynków. Ładunki będą odbierane z fabryki na Śląsku i dostarczane bezpośrednio na plac budowy, znajdujący się w samym centrum Londynu. Jeden z warunków koniecznych do realizacji tego zlecenia, to zapewnienie przez spedytora odpowiedniego taboru dostosowanego do przewozu niestandardowych i wrażliwych na uszkodzenia materiałów. Na przykład naczep z dachem otwieranym w kierunku od przodu do tyłu, dopasowanym do rozładunku palet dźwigiem.

– Nie jest to standardowe wyposażenie, więc musieliśmy nawiązać współpracę z przewoźnikiem, którzy dysponuje naczepami wyposażonymi w tego typu dodatki. Jednak największym wyzwaniem będzie zapewnienie dostaw na ściśle wskazaną godzinę: nie wcześniej i nie później. Plac budowy znajduje się w samym centrum Londynu, w określonej strefie parkowania. Nawet 15 minutowy postój samochodu przed terenem budowy może kosztować mandat w wysokości kilkuset funtów, a spóźnienie o ponad pół godziny nie daje gwarancji przyjęcia i rozładunku jeszcze tego samego dnia – wyjaśnia Karolina Torenc, zastępca kierownika obsługi klienta Go Logis.

Spedytorzy muszą też uwzględnić możliwość braku wolnego miejsca na postój samochodu w czasie rozładunku. Gdy nie będzie możliwości wjazdu na plac budowy o określonej godzinie, należy zorganizować postój poza centrum, w miejscu wyznaczonym do parkowania dla samochodów ciężarowych.

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Pierwsze elektryczne auta ciężarowe Volvo już są u klientów

22 lutego 2019

Volvo Trucks dostarczyło klientom w Szwecji swoje pierwsze w pełni elektryczne samochody ciężarowe – śmieciarkę oraz pojazd dystrybucyjny. Odbiorcą pierwszego z nich jest przedsiębiorstwo komunalne Renova, zaś drugiego – firma logistyczna DB Schenker i jej lokalny podwykonawca TGM.

czytaj więcej »


Zakupy w grupie

21 lutego 2019

Na rynku transportowym zadebiutował system zakupów grupowych, umożliwiający kupno ciężarówek z rabatem dostępnym jak dotąd jedynie dla największych przewoźników.

czytaj więcej »


Biznes z samochodem roku 2019

19 lutego 2019

Dni Biznesu. Pod takim hasłem do 28 lutego w autoryzowanych salonach Opla przy dobrej kawie i poczęstunku, można zapoznać się z szeroką gamą nadwozi i silników oraz nowatorskimi rozwiązaniami zastosowanymi w Oplu Combo Cargo.

czytaj więcej »


Dofinansowanie aut na prąd

17 lutego 2019

Kupując samochód elektryczny będzie można zyskać ponad 50 tys. zł. Tyle wynosi maksymalna dotacja proponowana przez resort energii, powiększona o potencjalne oszczędności na paliwie dla użytkowników aut elektrycznych. Niestety, maksymalne wsparcie, czyli 30% ceny zakupu, można będzie otrzymać tylko w przypadku 4 modeli aut elektrycznych dostępnych obecnie na rynku – wynika z analizy Carsmile. Dofinansowanie można także uzyskać na ekologiczne ciągniki siodłowe – więcej na konferencji „Technologie w transporcie” – 26.03. w Katowicach.

czytaj więcej »


Z Warszawy do Bratysławy

12 lutego 2019

Dachser, uruchomił nowe bezpośrednie połączenie z Warszawy do Bratysławy. Ciężarówki w żółto-niebieskich barwach będą realizowały przewozy na tej trasie we wszystkie dni robocze.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter