Telematics Conference – podsumowanie

4 stycznia 2019

150 osób z 24 krajów uczestniczyło w ósmej europejskiej edycji międzynarodowej konferencji Telematics Conference CEEurope poświęconej telematyce w branży transportowej. Patronat medialny sprawowała redakcja Truck&Business Polska.

Podczas prezentacji i paneli dyskusyjnych wiedzę przekazywali eksperci z takich firm jak Atrack Technologies, Be-Mobile, Cango, Escort, GateHouse Logistics, Globema and Google, Omnicomm, RCS-Telematics, Sony Europe, Teltonika, TomTom Telematics, 360Locate. Odbyły się także trzy niezależne, interaktywne sesje.

Pierwsza z nich, poprowadzona została przez Ingusa Rukisa, Co-CEO w firmie Mapon. Rozmawiano w jaki sposób firmy telematyczne mogą współpracować a mimo wszystko pozostać względem siebie konkurencyjne, biorąc pod uwagę rosnące koszty działania i wzrastające wymagania klientów końcowych. Zadaniem dla rynku jako całości jest pozostać konkurencyjnym bez wielkich inwestycji w R&D oraz sieci partnerskie. Pokazano przykłady z innych branż, analizując czy warto je zastosować w branży telematycznej. Steve Beck, General Manager Sony Europe odpowiadał za przebieg sesji dotyczącej rozwiązań modułowych i algorytmicznych oferowanych w urządzeniach telematycznych. Czyli technologiach UDR, GNSS Rx, CAT-M1/NB-IoT w sieciach bezprzewodowych. Mówiono o nowościach, innowacjach, przykładach niskiego zużywania energii. Na kolejnej sesji powiedziano o szybkich zmianach w komercyjnej telematyce, niektóre mogą być kluczowe dla dostawców., Uczestnicy zastanawiali się, czy lepiej rozwijać wszystko we własnym zakresie, czy bardziej optymalnie dzielić się projektami rozwojowymi z innymi firmami w branży lub w innych branżach. Sesję poprowadził Aurimas Brazionis, Chief of Sales for SEE Group Teltonika. Kolejna konferencja Telematics Conference CEEurope odbędzie się we wrześniu w Pradze.

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Likwidacja szkód za granicą – pytania i odpowiedzi – 26.03. Katowice

18 marca 2019

Ludziska. Wolnych miejsc na konferencję „Technologie i prawo w transporcie”, która zaistnieje 26 marca w Katowicach, ubywa w sposób błyskawiczny. Jeśli chcecie mieć pewne krzesełko z lunchem i kawą w przerwach, zgłoście swój udział do 20. marca. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej »


Warburtons z oponami Goodyear

15 marca 2019

Warburtons, największa marka piekarnicza w Wielkiej Brytanii, wybrała Goodyear na dostawcę opon dla swojej floty ciągników, naczep, ciężarówek i vanów. Pojazdy przedsiębiorstwa wykonują 18 500 dostaw w tygodniu, obsługując 14 piekarni i 13 baz w kraju.

czytaj więcej »


Nowa flota w Czatkowicach

14 marca 2019

5 samochodów ciężarowych z naczepami typu cysterna będzie dostarczało sorbenty do oczyszczania spalin w procesie produkcji energii elektrycznej.

czytaj więcej »


Nowy serwis Volvo Trucks i Renault Trucks

13 marca 2019

W Jeżewie Starym niedaleko Białegostoku, firma TT-Thermo King uruchomiła dwumarkowy, autoryzowany serwis pojazdów ciężarowych Volvo Trucks i Renault Trucks. Do tej pory spółka skupiała się na serwisie układów klimatyzacyjnych.

czytaj więcej »


Zmiany w zarządzie PZPO

9 marca 2019

Giansimone Bertoli (Pirelli Polska, na zdjęciu) został prezesem Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego. Nowy wiceprezes to Andrzej Włodarczyk (Trelleborg Wheel Systems Poland) a członek zarządu Rafał Spirydon (Hankook Tire Polska).

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter