Szybciej zapłacić na stacji

3 października 2017

BZ WBK Leasing poszerza pakiet usług związanych z kartami paliwowymi. Dotychczas skorzystało z nich już około 9 000 klientów Spółki. Teraz kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych mogą ominąć kolejki w kasach, a za paliwo zapłacić przy dystrybutorze. BZ WBK Leasing uzupełnienia ofertę skierowaną do firm zainteresowanych finansowaniem pojazdów.Firma proponuje swoim klientom karty paliwowe już od 7 lat. To ich pozytywne reakcje i rosnące możliwości jakie daje rozwój technologiczny, skłoniły firmę do rozbudowania oferty. Usługa mFlota Orlen umożliwia opłacanie należności za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze na większości stacji Orlenu w całej Polsce. Do płatności wystarczy przeznaczona do tego aplikacja w telefonie komórkowym, którą można pobrać z każdej popularnej platformy mobilnej, tj. iOS, Android i Windows Phone. – Śledzimy trendy technologiczne, które mogą ułatwić korzystanie z naszych usług i słuchamy głosu klientów. W ciągu siedmiu lat zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania kartami paliwowymi. Rokrocznie podpisujemy blisko 1500 nowych umów. Trzeci kwartał 2017 roku również rokuje bardzo dobrze. W lipcu i sierpniu odnotowaliśmy ponad 20 procentową dynamikę wzrostu r/r. W najbliższym czasie do oferty wprowadzimy także kartę paliwową innej dużej sieci paliwowej – mówi Tomasz Sęba, dyrektor ds. ubezpieczeń i produktów komplementarnych w BZ WBK Leasing.

Klienci BZ WBK Leasing mają do wyboru dwie wersje kart paliwowych. Różnią się limitem, który wynosi 1000 lub 2000 zł. Wydanie karty to jednorazowy koszt 29 zł netto. Oszczędność czasu, którą zapewnia usługa mFlota Orlen dołącza do innych korzyści: zniżek na paliwo, możliwości odroczenia płatności nawet o 50 dni od dnia zakupu paliwa (faktura ma 20 dniowy termin płatności i przychodzi na koniec miesiąca), zbiorczej faktury za paliwo dla całej floty pojazdów

Jak wskazują dane Związku Polskiego Leasingu cały sektor leasingowy od lat odnotowuje bardzo dobre wyniki w zakresie finansowania pojazdów. Rezultaty tylko za drugi kwartał 2017 r. są dobrym prognostykiem również na nadchodzące miesiące. W tym czasie wartość nowych kontraktów związanych z finansowaniem nowych pojazdów osobowych przekroczyła 11,6 mld zł. – Zgodnie z naszymi przewidywaniami ten segment środków trwałych będzie w dalszym ciągu dominującym na rynku leasingu w Polsce w kolejnych latach. Głównym powodem takiego trendu będzie utrzymujący się rosnący udział firm w zakupach nowych samochodów, zarówno osobowych jak i ciężarowych. Uzupełnienie naszej oferty o usługę mFlota Orlen to krok w kierunku zapewnienia firmom kompleksowego zakresu rozwiązań pomocnych w prowadzeniu biznesu – podsumowuje Tomasz Sęba.

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Niesamowite możliwości dzięki aplikacjom na smartfony

13 marca 2018
Aplikacja na smartfony zamiast kluczka do samochodu, cyfrowa mapa miejsc postojowych zamiast męczącego poszukiwania parkingu i usługi typu car sharing, czyli czasowe korzystanie z samochodu bez konieczności posiadania go na własność: łączność sieciowa ułatwia życie użytkownikom dróg, zwiększając bezpieczeństwo i komfort przy jednoczesnym obniżaniu poziomu stresu na drogach. Według firmy badawczej Gartner do 2020 roku około ćwierć miliarda pojazdów na całym świecie zostanie połączonych z siecią.

czytaj więcej »


Nowe stacje paliw

12 marca 2018

W Polsce przybywa stacji paliw pod brandami koncernów. Poniżej kilka informacji o nowych lokalizacjach placówek spod znaku Moya i UNIMOT.

czytaj więcej »


Zgubiona lub uszkodzona karta kierowcy. Jak kontynuować trasę?

9 marca 2018

Karta kierowcy to jeden z najważniejszych dokumentów dla kierującego pojazdem. To na niej znajdują się informacje o zdarzeniach i wszelkich aktywnościach. Dane, które karta zawiera są podstawą do analizy czasu pracy oraz dowodem podczas kontroli. Jednym słowem: bez niej ani rusz! Jednak co w sytuacji, gdy ulegnie ona zniszczeniu lub po prostu zostanie zgubiona?

czytaj więcej »


Premiera Verizon Connect

8 marca 2018

Verizon Connect to nowa generacja rozwiązań dla przewoźników oraz wszystkich tych, które wykorzystują w swojej działalności pojazdy. Łączy w sobie trzy renomowane firmy oferujące oprogramowanie do zarządzania flotą oraz pracownikami mobilnymi.

czytaj więcej »


Cloud computing w automotive

2 marca 2018

Nastroje w gospodarce są bardzo dobre, co skłania firmy do podejmowania działań, które pozwolą zyskać lepszą pozycję rynkową. Zwiększenie produktywności, zagraniczna ekspansja czy redukcja kosztów to cele, które łatwiej osiągnąć ze wsparciem nowych technologii. Dlatego część z nich rezygnuje ze starych stacjonarnych rozwiązań IT na rzecz nowoczesnych systemów w chmurze obliczeniowej.

czytaj więcej »


Newsletter