Szybciej zapłacić na stacji

3 października 2017

BZ WBK Leasing poszerza pakiet usług związanych z kartami paliwowymi. Dotychczas skorzystało z nich już około 9 000 klientów Spółki. Teraz kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych mogą ominąć kolejki w kasach, a za paliwo zapłacić przy dystrybutorze. BZ WBK Leasing uzupełnienia ofertę skierowaną do firm zainteresowanych finansowaniem pojazdów.Firma proponuje swoim klientom karty paliwowe już od 7 lat. To ich pozytywne reakcje i rosnące możliwości jakie daje rozwój technologiczny, skłoniły firmę do rozbudowania oferty. Usługa mFlota Orlen umożliwia opłacanie należności za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze na większości stacji Orlenu w całej Polsce. Do płatności wystarczy przeznaczona do tego aplikacja w telefonie komórkowym, którą można pobrać z każdej popularnej platformy mobilnej, tj. iOS, Android i Windows Phone. – Śledzimy trendy technologiczne, które mogą ułatwić korzystanie z naszych usług i słuchamy głosu klientów. W ciągu siedmiu lat zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania kartami paliwowymi. Rokrocznie podpisujemy blisko 1500 nowych umów. Trzeci kwartał 2017 roku również rokuje bardzo dobrze. W lipcu i sierpniu odnotowaliśmy ponad 20 procentową dynamikę wzrostu r/r. W najbliższym czasie do oferty wprowadzimy także kartę paliwową innej dużej sieci paliwowej – mówi Tomasz Sęba, dyrektor ds. ubezpieczeń i produktów komplementarnych w BZ WBK Leasing.

Klienci BZ WBK Leasing mają do wyboru dwie wersje kart paliwowych. Różnią się limitem, który wynosi 1000 lub 2000 zł. Wydanie karty to jednorazowy koszt 29 zł netto. Oszczędność czasu, którą zapewnia usługa mFlota Orlen dołącza do innych korzyści: zniżek na paliwo, możliwości odroczenia płatności nawet o 50 dni od dnia zakupu paliwa (faktura ma 20 dniowy termin płatności i przychodzi na koniec miesiąca), zbiorczej faktury za paliwo dla całej floty pojazdów

Jak wskazują dane Związku Polskiego Leasingu cały sektor leasingowy od lat odnotowuje bardzo dobre wyniki w zakresie finansowania pojazdów. Rezultaty tylko za drugi kwartał 2017 r. są dobrym prognostykiem również na nadchodzące miesiące. W tym czasie wartość nowych kontraktów związanych z finansowaniem nowych pojazdów osobowych przekroczyła 11,6 mld zł. – Zgodnie z naszymi przewidywaniami ten segment środków trwałych będzie w dalszym ciągu dominującym na rynku leasingu w Polsce w kolejnych latach. Głównym powodem takiego trendu będzie utrzymujący się rosnący udział firm w zakupach nowych samochodów, zarówno osobowych jak i ciężarowych. Uzupełnienie naszej oferty o usługę mFlota Orlen to krok w kierunku zapewnienia firmom kompleksowego zakresu rozwiązań pomocnych w prowadzeniu biznesu – podsumowuje Tomasz Sęba.

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej targi Internetu rzeczy

14 grudnia 2017

Według danych z najnowszego raportu Verizon, największego operatora telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych, Internet of Things jest obecnie rdzeniem transformacji cyfrowej w biznesie. Napędza jej rozwój oraz pomaga zwiększyć efektywność operacyjną firm. W dniach 17-18 kwietnia 2018 roku w Centrum Targowo – Kongresowym MT Polska, znajdującym się przy ul. Marsa 56c w Warszawie, odbędą się pierwsze w tej części Europy targi Internetu rzeczy „IoT Poland Show”, będące platformą do dialogu, edukacji, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych relacji biznesowych. Patronat medialny sprawuje redakcja Truck&Business Polska.

czytaj więcej »


W 7 dni z Lublina do Ankary

13 grudnia 2017

Go Logis dostarczył ciągnik rolniczy o wadze 12 ton, który w ciągu 7 dni dotarł z Lublina do Ankary, przez Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię. Przy organizacji transportu spedytorzy musieli uwzględnić wielkość i niestandardowe rozmiary ciągnika rolniczego oraz jego przeznaczenie. Do transportu wykorzystano naczepę typu mega. Ciągnik został przywieziony do Turcji na czas określony, z przeznaczeniem do testów, a na granicy tureckiej dokonano szybkiej odprawy celnej czasowej na podstawie karnetu ATA. 

czytaj więcej »


Rozwój szybkich linii drobnicowych Mainfreight na trasie Polska – Portugalia

11 grudnia 2017

Mainfreight Poland, będący częścią nowozelandzkiej grupy logistycznej, jednej z największych na świecie, dynamicznie rozwija sieć linii drobnicowych na trasie Polska – Portugalia. Wzrasta częstotliwość bezpośrednich transportów z/do Porto, a dzięki podwójnej obsadzie kierowców, czas dostawy jest skrócony do minimum. Już kilka samochodów tygodniowo kursuje regularnie pomiędzy Polską a Półwyspem Iberyjskim. Firma zapowiada utrzymanie trendu wzrostowego w roku 2018.

czytaj więcej »


Płacąc kartą możemy oszczędzić 6 godzin

7 grudnia 2017

Transakcja kartą zbliżeniową zajmuje średnio 12,5 sekundy, podczas gdy gotówką 34 sekundy. Przy tysiącu transakcji, każdorazowa oszczędność 22 sekund daje aż 6 godzin zaoszczędzonego czasu – pokazało badanie Barclaycard.

czytaj więcej »


Pomocna aplikacja

5 grudnia 2017

Praca w transporcie to nieustanny wyścig z terminami. Firma Bunasta wprowadza narzędzie, które już zdobyło świetne recenzje wśród kierowników i kierowców przedsiębiorstw transportowych.

czytaj więcej »


Newsletter