Rekordowe przychody i zysk netto Paccar

25 sierpnia 2006

Koncern Paccar, do którego należy producent pojazdów ciężarowych z Holandii – DAF Trucks, ogłosił wyniki finansowe, osiągnięte w pierwszym półroczu 2006 roku. Za pierwsze sześć miesięcy 2006 Paccar wykazał rekordowy zysk w wysokości 711,00 mln USD, co stanowi 38 proc. wzrost w porównaniu do 515,50 mln USD w roku 2005.Sprzedaż netto oraz przychody z usług finansowych za pierwsze sześć miesięcy 2006 wzrosły o 17 proc. – do rekordowego poziomu 8,02 mln USD w porównaniu do 6,88 mln USD w zeszłym roku. W drugim kwartale roku Paccar osiągnął najlepszy wynik kwartalny w całej 101-letniej historii firmy: dochody zwiększyły się o 53 proc. – do poziomu 369,90 mln USD za drugi kwartał 2006 w porównaniu do 241,50 mln USD osiągniętych w drugim kwartale ubiegłego roku. Przychody ze sprzedaży netto oraz z usług finansowych w drugim kwartale osiągnęły rekordowy poziom 4,17 mld USD, tj. 17-proc. wzrost w porównaniu do 3,56 mld USD wykazanych w porównywalnym okresie roku 2005. Przychody po opodatkowaniu w drugim kwartale wyniosły 8,9 proc. Firma zatrudnia 23 tys. pracowników na całym świecie.” – powiedział Mark C. Pigott, prezes firmy.
– Osiągnięcia Paccar w pierwszej połowie 2006 roku związane są ze globalnym wzrostem gospodarczym oraz z przyspieszeniem wprowadzenia premier nowych produktów, uzupełnionych doskonałymi usługami finansowymi oraz programami obsługi posprzedażnej – mówi Mark C. Pigott, prezes firmy. ml

Fot.
Najlepsze półrocze
Pierwsze półrocze bieżącego roku było rekordowe w 101-letniej historii firmy Paccar, która jest w Europie znana jako właściciel firmy DAF.
Fot. DAF wyniki

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Pierwszy raz w social media

17 czerwca 2020

Jedni wierzą całkowicie w ich skuteczności, innych nie ma nawet na Facebooku. Osobiście traktuję media społecznościowe stricte użytkowo, dostrzegając biznesową skuteczność – o ile prowadzenie kont czy profili firmowych jest poprzedzone analizą i wyznaczeniem mierzalnych celi. To nie zabawa, należy bowiem odróżniać zasady publikowania słodkich fotek z kotkami od prowadzenia profilu firmowego. Te kanały mogą przynieść realne pieniądze w postaci nowych klientów czy kontrahentów, jednak jak do każdego nowego biznesu trzeba podejść na poważnie. Tekst przygotowała Diana Sieprawska.

czytaj więcej »


Naturalna rewolucja technologiczna

16 czerwca 2020

Tyle piszemy o technologiach w transporcie. TMS-ach, GPS-ach i innych narzędziach wspierających codzienne działanie całego łańcucha dostaw. Używamy stwierdzeń: „bez ich stosowania firmy wypadną z rynku”, „klienci wymagają, więc przewoźnik musi inwestować w nowe rozwiązania”, itp. Nie jest z tym tak łatwo, szczególnie w branży, w której za sterami wielu podmiotów zasiadają osoby, nie wypominając, mające wiele wiosen i zim za sobą. 30, 40 lat temu świat wyglądał inaczej – nie tylko starszemu pokoleniu okiełzanie tego wszystkiego co nas na co dzień otacza nie przychodzi łatwo.

czytaj więcej »


Opóźnienia w transporcie – zawsze winny kierowca?

16 czerwca 2020

Opóźniony transport? To nie zawsze wina kierowcy. Tym razem m.in. pokażemy, gdzie robione są błędy w obliczaniu czasów przejazdu. Tekst napisał nasz ekspert od spraw związanych z kierowcami – Tomasz Janowski.

czytaj więcej »


Zawieszenie działalności gospodarczej

15 czerwca 2020

Przedsiębiorca, który z jakichś względów zamierza zlikwidować swoją działalność gospodarczą nie musi tego robić, gdyż może skorzystać z przepisów Ustawy Prawo przedsiębiorców[1] przewidujących zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej. Autorem tekstu jest radca prawny Jan Jarzyński z Kancelarii Prawnej Jarzyński&Wspólnicy.

czytaj więcej »


Zmiany w transporcie drogowym

15 maja 2020
Początki dynamicznego rozwoju sektora TSL przypadają na lata 90-te ubiegłego wieku, kiedy zmiana ustroju pozwoliła na powstanie prywatnych firm transportowych. Dzięki nim krajowe towary wyruszyły na zagraniczne rynki, a Polacy mogli wreszcie nabyć upragnione, wcześniej niedostępne zachodnie dobra, także dzięki pracy kierowców. Co zmieniło się przez ostatnie 20 lat w transporcie? Grupa INELO postanowiła przypomnieć, jak wyglądała praca pionierów polskiego transportu międzynarodowego oraz jakie zmiany w technologiach okazały się przełomowe dla tego sektora.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter