Rekordowe przychody i zysk netto Paccar

25 sierpnia 2006

Koncern Paccar, do którego należy producent pojazdów ciężarowych z Holandii – DAF Trucks, ogłosił wyniki finansowe, osiągnięte w pierwszym półroczu 2006 roku. Za pierwsze sześć miesięcy 2006 Paccar wykazał rekordowy zysk w wysokości 711,00 mln USD, co stanowi 38 proc. wzrost w porównaniu do 515,50 mln USD w roku 2005.Sprzedaż netto oraz przychody z usług finansowych za pierwsze sześć miesięcy 2006 wzrosły o 17 proc. – do rekordowego poziomu 8,02 mln USD w porównaniu do 6,88 mln USD w zeszłym roku. W drugim kwartale roku Paccar osiągnął najlepszy wynik kwartalny w całej 101-letniej historii firmy: dochody zwiększyły się o 53 proc. – do poziomu 369,90 mln USD za drugi kwartał 2006 w porównaniu do 241,50 mln USD osiągniętych w drugim kwartale ubiegłego roku. Przychody ze sprzedaży netto oraz z usług finansowych w drugim kwartale osiągnęły rekordowy poziom 4,17 mld USD, tj. 17-proc. wzrost w porównaniu do 3,56 mld USD wykazanych w porównywalnym okresie roku 2005. Przychody po opodatkowaniu w drugim kwartale wyniosły 8,9 proc. Firma zatrudnia 23 tys. pracowników na całym świecie.” – powiedział Mark C. Pigott, prezes firmy.
– Osiągnięcia Paccar w pierwszej połowie 2006 roku związane są ze globalnym wzrostem gospodarczym oraz z przyspieszeniem wprowadzenia premier nowych produktów, uzupełnionych doskonałymi usługami finansowymi oraz programami obsługi posprzedażnej – mówi Mark C. Pigott, prezes firmy. ml

Fot.
Najlepsze półrocze
Pierwsze półrocze bieżącego roku było rekordowe w 101-letniej historii firmy Paccar, która jest w Europie znana jako właściciel firmy DAF.
Fot. DAF wyniki

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Nowe naczepy w intermodalnej flocie

20 stycznia 2020

Firma Loconi Intermodal zakupiła 18 naczep CIMC Vehicles do przewozu 40-stopowych kontenerów. Nowy sprzęt wykorzystywany będzie do transportu między innymi drewna z Polski, Czech i Słowacji na terminale Loconi w Radomsku, Warszawie i Gądkach. Inwestycja ma na celu zwiększenie zasobów przewozowych spółki oraz jej zdolności do przewozu ciężkich ładunków skonteneryzowanych.

czytaj więcej »


Nowi „zawodnicy” DKV

16 stycznia 2020

Digitalizacja produktów, ekspansja w zakresie opłat drogowych, ochrona klimatu, rozwiązania big data oraz wzmocnienie usług finansowych. To obszary przewagi strategicznej DKV Euro Service. Ich realizację wzmocnią światowej klasy eksperci i praktycy, którzy na przełomie 2019 i 2020 roku dołączyli do Grupy DKV.

czytaj więcej »


Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki, 30.01. Warszawa

14 stycznia 2020

Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki pod takim hasłem odbędzie się 30.01 konferencja organizowana przez Betacom i Hewlett Packard Enterprise. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej »


Pracownicy szukają nowej pracy

30 grudnia 2019

Bardzo wielu pracowników pozytywnie ocenia perspektywę swojej kariery zawodowej i z optymizmem patrzy w przyszłość. Coraz częściej zatrudnieni uważają też, że obecny pracodawca daje im szansę dalszego rozwoju. Nie jest to jednak argument przekładający się na chęć pozostania w firmie. Wg prowadzonego obecnie badania Hays Poland tylko 22 proc. pracowników nie rozważa zmiany pracy. Biorą pod uwagę taką ewentualność w ciągu kilku lat, ale i nadchodzących miesięcy. Dla pracodawców to wyzwanie znalezienia zastępstwa – stworzenia ciekawej oferty i odpowiedniego zaprezentowania.

czytaj więcej »


WeSoŁyCh ŚwIąT i SzCzĘśLiWeGo NoWeGo RoKu

23 grudnia 2019

Tradycyjnie jak co roku o tej porze, w tradycyjnie nieco nietypowej formie słownej pozwalamy sobie złożyć życzenia na święta i kolejny rok.

Mamy nadzieję, że tak jak święta i Sylwestra spędzą Państwo w rodzinnym spokoju, radości połączonych z odrobiną szaleństwa, tak po Nowym Roku nie zapomnicie o innej, dość dużej i mocno wyspecjalizowanej rodzinie – truckowej. Obiecujemy, będziemy zapraszać, zarówno do obecności, lektury jak i aktywności. Pierwsze szczegóły już w drugim tygodniu stycznia.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter