Protest przewoźników

15 września 2006

Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego wystosował protest przeciwko decyzji Kazimierza Marcinkiewicza, prezydenta Warszawy, na mocy której od 15 października do stolicy nie będą mogły wjeżdżać ciężarówki. O sprawie piszemy w informacji „Warszawa bez TIR-ów” z 8.09.2006. Oto fragment listu protestacyjnego, którego całość znajduje się na stronie internetowej Związku: www.ozptd.pl.„W imieniu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego stanowczo protestuję przeciwko wprowadzeniu zakazu jazdy po Warszawie pojazdów ciężarowych o masie powyżej 16 ton.
Wprowadzenie zapowiadanego zakazu jest kolejnym przejawem dyskryminacji przedsiębiorców transportu drogowego. Ponosiliśmy już bowiem ogromne straty w wyniku zakazów poruszania się po drogach ze względu na uplastycznienie nawierzchni. Nie wspomnę już o innych dotykających nasze środowisko restrykcjach, ograniczeniach i nakładanych kolejnych opłatach. Czy my, jako ludzie zajmujący się jedną z dziedzin gospodarki przynoszącą niemal 10 proc. PKB, musimy być “chłopcem do bicia”? Czy naszą winą jest, że od lat nie rozwiązano w Polsce problemów dróg i obwodnic miast? Czy my nie możemy żądać możliwości normalnego wykonywania naszej działalności? Czy dalsze wskazywanie, że wszystkim nieszczęściom na naszych drogach są winne tylko “TIR-y”, a tak ten zakaz odczuwamy, nie doprowadzi do upadku wielu przedsiębiorstw i likwidacji wielu miejsc pracy?” (…)

Bolesław Milewski
Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Serwis rozbudowany

24 lipca 2020
Serwis mieści się w Olchowej koło Sędziszowa Małopolskiego. Część warsztatowa ma nową halę o powierzchni 350 m² (całość 1000 m²), w której zainstalowano dwa podnośniki nożycowe o nośności 30 t każdy oraz wydzielone stanowisko do napraw powypadkowych.

czytaj więcej »


Nowa linia opon ciężarowych

21 lipca 2020
Na rynek wprowadzana jest nowa linia opon do samochodów ciężarowych Conti EcoRegional. Według producenta ogumienie ma zapewnić zmniejszone zużycie paliwa i niskie opory toczenia przy zwiększonej wydajności i dłuższych przebiegach w transporcie regionalnym.

czytaj więcej »


Restrukturyzacja firmy transportowej

17 lipca 2020
Epidemia trwa nadal – codziennie odnotowujemy kolejne przypadki zarażeń. Skutki epidemii koronawirusa odczuł nie tylko budżet państwa, lecz również budżet wielu przedsiębiorstw. I choć władze przygotowały kilka programów pomocowych to fala kryzysu jeszcze przed nami, a pomoc często okaże się niewystarczająca. Właściciele firm skarżą się na zbyt długi okres oczekiwania na wpłatę przyznanych im środków. Sytuacja ta może doprowadzić do zamknięcia wielu biznesów, wtedy „złotym środkiem” może okazać się restrukturyzacja. Autorem tekstu jest Dominika Lara, radca prawny/Attorney-at-Law, Chmura i Partnerzy.

czytaj więcej »


Jak wykorzystać potencjał giełdy transportowej

17 lipca 2020

Według ekspertów rynek transakcji doraźnych (tak zwany spot), stanowi 15 proc. sektora transportu towarów[1]. Z kolei dane statystyczne wskazują, że z elektronicznych giełd transportowych korzysta na co dzień 90 proc.[2] przedsiębiorstw przewozowych w Europie. Europejski rynek transportowy wart 500 mld dolarów[3] opiera się na zleceniach doraźnych m.in. po to, by ograniczać puste przebiegi. A te szacuje się na co trzeci przejazd w Polsce i co czwarty w UE.[4] Jak efektywnie korzystać z giełdy transportowej oraz które narzędzia cyfrowe pomogą w automatyzacji transportu? Na te i inne pytania odpowiada Tomasz Czyż, ekspert telematyki GBOX.

czytaj więcej »


Grupa Żywiec współpracuje z Omega Pilzno

15 lipca 2020
Grupa Żywiec oficjalnie rozpoczyna współpracę z Omega Pilzno w zakresie ekologicznego transportu. W pierwszym etapie polska firma transportowa będzie dystrybuowała piwo za pomocą czterech dedykowanych samochodów ciężarowych napędzanych skroplonym gazem ziemnym. Celem wspólnego projektu jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz pyłów w dystrybucji piwa.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter