Partnerstwo Thermo King i VTS

11 stycznia 2018

Thermo King, producent systemów do kontroli temperatury w transporcie do różnych zastosowań mobilnych i marka Ingersoll Rand oraz firma VTS Transport & Logistics, specjalizująca się w transporcie z kontrolowaną temperaturą i w usługach magazynowych dla firm medycznych i farmaceutycznych, zawęziły współpracę, dzieląc się swoją wiedzą i najlepszymi rozwiązaniami podczas konferencji i wystawy Stowarzyszenia Producentów Leków Pozajelitowych (PDA) w czeskiej Pradze.

Peter Wilms, specjalista ds. rozwiązań farmaceutycznych w Thermo King, oraz Joost Hafmans, dyrektor i właściciel VTS Transport & Logistics omówili znaczenie obserwacji temperatury łańcucha dostaw produktów farmaceutycznych w czasie rzeczywistym. Zaprezentowali sposoby zapewnienia prawidłowego przewozu składników medycznych do zakładu produkcyjnego oraz produktów gotowych z zakładu do dystrybutorów, szpitali, aptek i innych placówek handlowych, które sprzedają leki. – Utrzymanie jakości i trwałości wyrobów medycznych i biologicznych podczas transportu ma kluczowe znacznie dla producentów tych wyrobów oraz dla firm świadczących usługi logistyczne i oczywiście jest równie istotne dla zdrowia publicznego i bezpieczeństwa pacjentów – mówił Peter Wilms, specjalista ds. rozwiązań farmaceutycznych w Thermo King. W pojazdach firmy VTS wykorzystywany jest cały asortyment naszych agregatów naczepowych oraz dodatkowe rozwiązania, takie jak zintegrowane systemy zarządzania sprzętem. Pozwala to chronić przewożony towar dzięki określeniu krytycznych parametrów kontroli we wszystkich punktach łańcucha dostaw i pozwala na śledzenie, monitoring i zarządzanie flotą pojazdów w czasie rzeczywistym, nie wspominając o reagowaniu w sytuacjach awaryjnych.

Niedawno firma VTS zmodernizowała swoją flotę przez zastosowanie najnowszych naczepowych agregatów chłodniczych SLXi, które zostały opracowane ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań inteligentnych, możliwości komunikacyjnych oraz kontroli temperatury i zużycia paliwa. – Możliwość obserwacji, monitorowanie i rejestrowanie temperatur przechowywania, rozkładu temperatury w magazynach w celu wykrycia gorących i zimnych punktów, a także podejmowanie odpowiednich działań w razie wykrycia odchyleń temperatury to niezwykle ważne czynniki mające wpływ na przewóz i przechowywanie produktów farmaceutycznych – mówił Joost Hafmans, dyrektor i właściciel VTS Transport & Logistics.

SLXi to agregat naczepowy obsługujący wszystkie funkcje telematyki, oferujący pełny obraz pracy agregatu oraz stanu ładunku za pomocą nowego, dostępnego w standardzie urządzenia komunikacyjnego Thermo King TK BlueBox oraz łącza Bluetooth®. TK BlueBox gromadzi i przechowuje dane agregatu, do których dostęp można uzyskać za pomocą bezpłatnej aplikacji na smartfony lub inne urządzenia z łączem Bluetooth. Umożliwia to dwukierunkową komunikację, która pozwala na zarządzanie agregatem w czasie rzeczywistym oraz dostęp do danych krytycznych. Użytkownicy mogą zdalnie zarządzać funkcjami odszraniania, sprawdzania agregatu przed trasą, nastawami temperatury oraz korzystać z alternatywnych trybów pracy agregatu.

Narzędzie do zarządzania sprzętem Thermo King TracKing™ to internetowy system telematyczny do monitorowania temperatur, otwarć drzwi oraz poziomów paliwa, który umożliwia zmienianie nastaw i innych parametrów sterowania, zmianę trybów pracy, a także podejmowanie interwencji w przypadku alarmów przy użyciu dowolnego komputera, tabletu lub smartfona połączonego z bezpieczną siecią operatora. Zapewnia to firmie VTS oraz jej klientom całodobowy dostęp w czasie rzeczywistym do danych i informacji dotyczących aktualnego stanu, lokalizacji i warunków przechowywania produktów. Najnowszym dodatkiem do floty pojazdów VTS są wysokiej wydajności panele słoneczne Thermo King ThermoLitesolar™. Rozwiązanie to zapewnia utrzymanie akumulatora agregatu naczepy w stanie ciągłego naładowania oraz przedłuża jego trwałość. Dzięki panelom słonecznym systemy telematyki mogą monitorować działanie urządzeń przez długi czas, nawet gdy agregat jest wyłączony oraz, co szczególnie istotne w transporcie produktów farmaceutycznych, istnieje możliwość utrzymania stałego kontaktu z agregatem naczepy.

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Dokąd jeżdżą Polscy kierowcy ciężarówek i na co powinni uważać?

24 września 2018

Niemcy i Francja – to do tych krajów najczęściej jeżdżą ciężarówki z Polski. Tak wynika z  najnowszego raportu OCRK. Kolejne miejsca zajmują Belgia oraz Holandia, a dopiero dalej plasuje się Wielka Brytania. To główne kierunki podróży służbowych polskich kierowców. Czy pamiętają o ważnych regulacjach i przepisach obowiązujących za granicą? Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

czytaj więcej »


Nowe usługi monitorowania 

20 września 2018

Volvo Trucks stosuje nowe metody monitorowania i analizowania w czasie rzeczywistym elementów o znaczeniu krytycznym, aby zapobiec możliwym awariom, zanim wpłyną one na działalność klienta. Nowa usługa zarządzania oponami została wprowadzona w Szwecji równolegle z dużym pilotażem testu zaawansowanego monitorowania samochodów ciężarowych w Europie. Dzięki zastosowaniu maszynowego uczenia poprawi się dokładność przewidywania niezaplanowanych postojów i zapobiegania im.

czytaj więcej »


Nowi nadawcy na Kongresie Transportowym

14 września 2018

Pekabex i Pepco to kolejne firmy, które dołączyły do grona nadawców transportu uczestniczących w Kongresie Transportowym. Z ich przedstawicielami będzie można porozmawiać już 18.10. w warszawskim hotelu Airport Novotel.

czytaj więcej »


Sukces to praca zespołowa

12 września 2018

Cyfryzacja jest jedną z sił napędowych szybkich zmian w sektorze mobilności. Tym, co nie zmienia się równie szybko, jest liczba kobiet pracujących w branży. Martyna Abendrot – dyrektor zarządzająca biura PTV Group w Polsce odpowiada za rozwój firmy na rynku polskim i w krajach nadbałtyckich. Mając duże doświadczenie w dziedzinie infrastruktury i inżynierii transportu dołączyła do PTV w sierpniu 2017, jako Country Director Traffic Software. W wywiadzie mówi o różnorodności, przywództwie i tym, co oznacza dla niej sukces. Oto pierwsza część rozmowy.

czytaj więcej »


Grupa Transporeon z TIM Consult

12 września 2018

Grupa Transporeon połączyła się z TIM Consult, międzynarodową firmą consultingową działającą w logistyce. Umożliwi to zaoferowanie platformy dla inteligentnej logistyki transportu, multimodalnych zamówień na przewozy oraz doradztwa biznesowego.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter