Partnerstwo Thermo King i VTS

11 stycznia 2018

Thermo King, producent systemów do kontroli temperatury w transporcie do różnych zastosowań mobilnych i marka Ingersoll Rand oraz firma VTS Transport & Logistics, specjalizująca się w transporcie z kontrolowaną temperaturą i w usługach magazynowych dla firm medycznych i farmaceutycznych, zawęziły współpracę, dzieląc się swoją wiedzą i najlepszymi rozwiązaniami podczas konferencji i wystawy Stowarzyszenia Producentów Leków Pozajelitowych (PDA) w czeskiej Pradze.

Peter Wilms, specjalista ds. rozwiązań farmaceutycznych w Thermo King, oraz Joost Hafmans, dyrektor i właściciel VTS Transport & Logistics omówili znaczenie obserwacji temperatury łańcucha dostaw produktów farmaceutycznych w czasie rzeczywistym. Zaprezentowali sposoby zapewnienia prawidłowego przewozu składników medycznych do zakładu produkcyjnego oraz produktów gotowych z zakładu do dystrybutorów, szpitali, aptek i innych placówek handlowych, które sprzedają leki. – Utrzymanie jakości i trwałości wyrobów medycznych i biologicznych podczas transportu ma kluczowe znacznie dla producentów tych wyrobów oraz dla firm świadczących usługi logistyczne i oczywiście jest równie istotne dla zdrowia publicznego i bezpieczeństwa pacjentów – mówił Peter Wilms, specjalista ds. rozwiązań farmaceutycznych w Thermo King. W pojazdach firmy VTS wykorzystywany jest cały asortyment naszych agregatów naczepowych oraz dodatkowe rozwiązania, takie jak zintegrowane systemy zarządzania sprzętem. Pozwala to chronić przewożony towar dzięki określeniu krytycznych parametrów kontroli we wszystkich punktach łańcucha dostaw i pozwala na śledzenie, monitoring i zarządzanie flotą pojazdów w czasie rzeczywistym, nie wspominając o reagowaniu w sytuacjach awaryjnych.

Niedawno firma VTS zmodernizowała swoją flotę przez zastosowanie najnowszych naczepowych agregatów chłodniczych SLXi, które zostały opracowane ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań inteligentnych, możliwości komunikacyjnych oraz kontroli temperatury i zużycia paliwa. – Możliwość obserwacji, monitorowanie i rejestrowanie temperatur przechowywania, rozkładu temperatury w magazynach w celu wykrycia gorących i zimnych punktów, a także podejmowanie odpowiednich działań w razie wykrycia odchyleń temperatury to niezwykle ważne czynniki mające wpływ na przewóz i przechowywanie produktów farmaceutycznych – mówił Joost Hafmans, dyrektor i właściciel VTS Transport & Logistics.

SLXi to agregat naczepowy obsługujący wszystkie funkcje telematyki, oferujący pełny obraz pracy agregatu oraz stanu ładunku za pomocą nowego, dostępnego w standardzie urządzenia komunikacyjnego Thermo King TK BlueBox oraz łącza Bluetooth®. TK BlueBox gromadzi i przechowuje dane agregatu, do których dostęp można uzyskać za pomocą bezpłatnej aplikacji na smartfony lub inne urządzenia z łączem Bluetooth. Umożliwia to dwukierunkową komunikację, która pozwala na zarządzanie agregatem w czasie rzeczywistym oraz dostęp do danych krytycznych. Użytkownicy mogą zdalnie zarządzać funkcjami odszraniania, sprawdzania agregatu przed trasą, nastawami temperatury oraz korzystać z alternatywnych trybów pracy agregatu.

Narzędzie do zarządzania sprzętem Thermo King TracKing™ to internetowy system telematyczny do monitorowania temperatur, otwarć drzwi oraz poziomów paliwa, który umożliwia zmienianie nastaw i innych parametrów sterowania, zmianę trybów pracy, a także podejmowanie interwencji w przypadku alarmów przy użyciu dowolnego komputera, tabletu lub smartfona połączonego z bezpieczną siecią operatora. Zapewnia to firmie VTS oraz jej klientom całodobowy dostęp w czasie rzeczywistym do danych i informacji dotyczących aktualnego stanu, lokalizacji i warunków przechowywania produktów. Najnowszym dodatkiem do floty pojazdów VTS są wysokiej wydajności panele słoneczne Thermo King ThermoLitesolar™. Rozwiązanie to zapewnia utrzymanie akumulatora agregatu naczepy w stanie ciągłego naładowania oraz przedłuża jego trwałość. Dzięki panelom słonecznym systemy telematyki mogą monitorować działanie urządzeń przez długi czas, nawet gdy agregat jest wyłączony oraz, co szczególnie istotne w transporcie produktów farmaceutycznych, istnieje możliwość utrzymania stałego kontaktu z agregatem naczepy.

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Petycja do premiera

19 stycznia 2018

Marek Różycki, prezes zarządu MDRK wystosował petycję do premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą umorzenia postępowań związanych z systemem monitorowania drogowego przewozu towarów. Poniżej przytaczamy jej treść.

czytaj więcej »


Ekologiczne zakupy Transports Jacky Perrenot

17 stycznia 2018

1000 pojazdów IVECO zasilanych gazem ziemnym do 2020 roku trafi do firmy Transports Jacky Perrenot. Po zamówieniu 250 Stralisów NP 460 KM już w 2018 roku firma będzie dysponować flotą 550 samochodów ciężarowych IVECO na ekopaliwo.

czytaj więcej »


Bezpieczna wizja Volvo Trucks

15 stycznia 2018

Czy istnieje samochód w 100% bezpieczny? Jeszcze nie, ale Volvo Trucks zamierza to zmienić. Firma wprowadza do swoich pojazdów kolejne rewolucyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, dzięki którym pojazdy ciężarowe przewidzą praktycznie wszystkie negatywne zdarzenia na drodze.

czytaj więcej »


Dedykowane naczepy dla Elflein Spedition & Transport

12 stycznia 2018

Firma Elflein Spedition & Transport GmbH z siedzibą w Bambergu i oddziałami w Lipsku, Oelsnitz, Hermsdorfie, Bor (CZ) i Nyrany (CZ), poszerza swoją flotę o 61 naczep Kögel. Nowe naczepy stanowią przygotowanie firmy do przyszłej współpracy z klientami z najróżniejszych branż, takich jak usług just-in-time w przemyśle motoryzacyjnym czy papierniczym i drukarskim.

czytaj więcej »


Ceny paliw maleją

5 stycznia 2018

Jak podaje Polska Izba Paliw Płynnych, średnie ceny detaliczne paliw na polskich stacjach 5 stycznia 2018 r. ukształtowały się na poziomie: Pb95 4,65 zł/l; ON 4,56 zł/l i LPG 2,13 zł/l*. W porównaniu z notowaniem z piątku 29 grudnia olej napędowy i autogaz tanieją 1 gr/l, a benzyna 2 gr/l (zarówno podstawowa PB95, jak i premium PB98).

czytaj więcej »


Newsletter