Od garażu do…

10 kwietnia 2018

Rok temu uruchomiono cyfrową platformę frachtową Saloodo!. – Wiele startupów opowiada historie o tym, jak zaczynali w garażu. W przypadku Saloodo! wyglądało to nieco inaczej – nasze pierwsze biuro znajdowało się nad garażem, wspomina Elaine Tan, mrugając okiem. Chief Technology Officer jest w Saloodo! od początku i nadzorowała uruchomienie cyfrowej platformy frachtowej rok temu.

Od tamtego czasu wiele się wydarzyło. Młode przedsiębiorstwo zapewniło sobie stałe miejsce w codziennej pracy dyspozytorów i załadowców w ponad 25 krajach Europy. Innowacyjne rozwiązania sprawiają, że z cyfrowej platformy frachtowej korzysta coraz więcej klientów. – Nasza przewaga nad innymi polega na tym, że jesteśmy bardzo sprawną firmą i zwykle spełnienie oczekiwań klientów zajmuje nam niewiele czasu. Ostatnio na przykład znaleźliśmy cyfrowe rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić klientom nerwów związanych z wymianą palet, która jest w logistyce dość problemowa – wyjaśnia Thomas Grunau, CEO firmy Saloodo!.

Firma współpracuje na codzień z ponad 10 000 załadowcami i ponad 6000 firmami spedycyjnymi dysponującymi blisko 250 000 ciężarówek podróżujących po 25 krajach Europy. To liczby, które robią wrażenie, tym bardziej, że Saloodo! jest na rynku dopiero od roku. – Notujemy ciągły wzrost liczby umów transportowych zawieranych za pośrednictwem Saloodo!. Udaje nam się przekonać firmy, które postanawiają przetestować zawieranie transakcji bez telefonu i faksu na naszej platformie cyfrowej – mówi Thomas Grunau.

Wzrost widać także po stronie pracowników. Na początku było ich czterech, obecnie jest ich już tak wielu, że biuro nad garażem zrobiło się za małe. Dokładnie w pierwszą rocznicę istnienia Saloodo! przeniosło się z Bonn do Kolonii do nowego, znacznie większego budynku, który pozwoli dalej się rozwijać.

 

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Dokąd jeżdżą Polscy kierowcy ciężarówek i na co powinni uważać?

24 września 2018

Niemcy i Francja – to do tych krajów najczęściej jeżdżą ciężarówki z Polski. Tak wynika z  najnowszego raportu OCRK. Kolejne miejsca zajmują Belgia oraz Holandia, a dopiero dalej plasuje się Wielka Brytania. To główne kierunki podróży służbowych polskich kierowców. Czy pamiętają o ważnych regulacjach i przepisach obowiązujących za granicą? Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

czytaj więcej »


Nowe usługi monitorowania 

20 września 2018

Volvo Trucks stosuje nowe metody monitorowania i analizowania w czasie rzeczywistym elementów o znaczeniu krytycznym, aby zapobiec możliwym awariom, zanim wpłyną one na działalność klienta. Nowa usługa zarządzania oponami została wprowadzona w Szwecji równolegle z dużym pilotażem testu zaawansowanego monitorowania samochodów ciężarowych w Europie. Dzięki zastosowaniu maszynowego uczenia poprawi się dokładność przewidywania niezaplanowanych postojów i zapobiegania im.

czytaj więcej »


Nowi nadawcy na Kongresie Transportowym

14 września 2018

Pekabex i Pepco to kolejne firmy, które dołączyły do grona nadawców transportu uczestniczących w Kongresie Transportowym. Z ich przedstawicielami będzie można porozmawiać już 18.10. w warszawskim hotelu Airport Novotel.

czytaj więcej »


Sukces to praca zespołowa

12 września 2018

Cyfryzacja jest jedną z sił napędowych szybkich zmian w sektorze mobilności. Tym, co nie zmienia się równie szybko, jest liczba kobiet pracujących w branży. Martyna Abendrot – dyrektor zarządzająca biura PTV Group w Polsce odpowiada za rozwój firmy na rynku polskim i w krajach nadbałtyckich. Mając duże doświadczenie w dziedzinie infrastruktury i inżynierii transportu dołączyła do PTV w sierpniu 2017, jako Country Director Traffic Software. W wywiadzie mówi o różnorodności, przywództwie i tym, co oznacza dla niej sukces. Oto pierwsza część rozmowy.

czytaj więcej »


Grupa Transporeon z TIM Consult

12 września 2018

Grupa Transporeon połączyła się z TIM Consult, międzynarodową firmą consultingową działającą w logistyce. Umożliwi to zaoferowanie platformy dla inteligentnej logistyki transportu, multimodalnych zamówień na przewozy oraz doradztwa biznesowego.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter