Nowy importer ciągników siodłowych

18 czerwca 2019

Ósma duża marka wchodzi na polską arenę sprzedaży ciągników siodłowych. Jedynym dystrybutorem Ford Trucks w Polsce, odpowiedzialnym zarówno za sprzedaż i serwis jest Q-Service Truck.

Ambicje Ford Trucks sięgają w początkowej fazie pięcioprocentowego udziału w rynku. Jak chcą tego dokonać? – Ruszamy we wrześniu. Do końca 2019 roku zamierzamy zadbać o zaplecze sprzedażowe jak i uruchomienie dziesięciu autoryzowanych serwisów. Tych ostatnich będzie docelowo kilkanaście – powiedział Sławomir Rybaczyk, prezes Q-Service Truck.

Wspomniane dziesięć województw to dolnośląskie (Wrocław), lubelskie (Lublin), łódzkie (Łódź), mazowieckie (Warszawa), podkarpackie (Rzeszów), podlaskie (Białystok), pomorskie (Gdańsk), śląskie (Katowice), wielkopolskie (Poznań), zachodnio-pomorskie (Szczecin). Centrala została ulokowana w Warszawie. Klienci Forda będą mogli też korzystać z serwisów zagranicznych, aktualnie to około 80 punktów w Europie Zachodniej. Co ciekawe, firma zaczyna zdobywać Stary Kontynent od wschodu – działa m.in. w Rosji, Czechach, Rumunii, Grecji, Chorwacji (w sumie 16 krajów). Rozmowy z Hiszpanami, Włochami, Portugalczykami dopiero są prowadzone.

Celem Ford Trucks stanowi zdobycie pięcioprocentowego udziału w rynku w ciągu trzech lat. Do końca 2019 roku klientów powinno znaleźć 75/100 ciągników siodłowych. Bieżący rok traktowany jest jednak bardziej „organizacyjnie”, ofensywa sprzedażowa ma ruszyć na lata 2020/2021. Co może wpłynąć na sukces marki w Polsce?

– Nasze pojazdy są konkurencyjne jeśli chodzi o zużycie paliwa oraz komfort jakiego doznają kierowcy, to dwa aspekty niezwykle ważne w funkcjonowaniu przewoźnika. Stawiamy na jak najlepsze TCO, przeglądy międzyokresowe  co 150 000 kilometrów, korzystne ceny części, pakiety serwisowe, pakiety gwarancyjne. F-Max, nasz flagowy model, otrzymał nagrodę International Truck of the Year. Firmy transportowe są zaciekawione Fordem. Zdecydowana większość z nich dotychczas miała do wyboru produkty „wielkiej siódemki”, teraz pojawia się coś nowego. Liczymy, że sporo podmiotów da nam szansę a my wpasujemy działania w tendencje rynkowe – powiedział Jarosław Abramczyk, Managing Director Poland&Baltics Ford Trucks.

– Jeśli chodzi o dostępność pojazdów, będziemy mieli oczywiście stock a czas oczekiwania na specjalne zamówienia wyniesie trzy miesiące. Do tego program buy-back, bardziej skierowany do dużych flot – małe zamierzamy wspierać w nieco inny sposób – dodaje Sławomir Rybarczyk.

Ford wchodzi do Polski w dość trudnym momencie dla naszych przewoźników międzynarodowych, wszak wkrótce mają zacząć obowiązywać mocno restrykcyjne przepisy związane m.in. z pakietem mobilności, delegacjami, płacą minimalną. – Osobiście pakiet mobilności nazywam protekcjonizmem. Może on wpłynąć na sprzedaż ciągników siodłowych w Polsce. Czasami jednak trzeba iść pod prąd a my mimo wszystko widzimy w tym dla siebie szansę. Z kłopotami muszą się liczyć duże podmioty, mające rozbudowane działy sprzedaży. My dopiero startujemy, mając synergię między biznesami całej grupy – komentuje S. Rybarczyk.

Warto na koniec jeszcze przedstawić samego importera – sieć niezależnych serwisów Q-Service Truck stanowiąca element Grupy Inter Cars. Grupa Inter Cars to także autoryzowany przedstawiciel ZF Friedrichshafen, dealer pojazdów ciężarowych i dostawczych Isuzu, sprzedawca, producent i podmiot finansujący naczepy Feber, operator logistyczny, sprzedawca części zamiennych.

 

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Nowe naczepy w intermodalnej flocie

20 stycznia 2020

Firma Loconi Intermodal zakupiła 18 naczep CIMC Vehicles do przewozu 40-stopowych kontenerów. Nowy sprzęt wykorzystywany będzie do transportu między innymi drewna z Polski, Czech i Słowacji na terminale Loconi w Radomsku, Warszawie i Gądkach. Inwestycja ma na celu zwiększenie zasobów przewozowych spółki oraz jej zdolności do przewozu ciężkich ładunków skonteneryzowanych.

czytaj więcej »


Nowi „zawodnicy” DKV

16 stycznia 2020

Digitalizacja produktów, ekspansja w zakresie opłat drogowych, ochrona klimatu, rozwiązania big data oraz wzmocnienie usług finansowych. To obszary przewagi strategicznej DKV Euro Service. Ich realizację wzmocnią światowej klasy eksperci i praktycy, którzy na przełomie 2019 i 2020 roku dołączyli do Grupy DKV.

czytaj więcej »


Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki, 30.01. Warszawa

14 stycznia 2020

Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki pod takim hasłem odbędzie się 30.01 konferencja organizowana przez Betacom i Hewlett Packard Enterprise. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej »


Pracownicy szukają nowej pracy

30 grudnia 2019

Bardzo wielu pracowników pozytywnie ocenia perspektywę swojej kariery zawodowej i z optymizmem patrzy w przyszłość. Coraz częściej zatrudnieni uważają też, że obecny pracodawca daje im szansę dalszego rozwoju. Nie jest to jednak argument przekładający się na chęć pozostania w firmie. Wg prowadzonego obecnie badania Hays Poland tylko 22 proc. pracowników nie rozważa zmiany pracy. Biorą pod uwagę taką ewentualność w ciągu kilku lat, ale i nadchodzących miesięcy. Dla pracodawców to wyzwanie znalezienia zastępstwa – stworzenia ciekawej oferty i odpowiedniego zaprezentowania.

czytaj więcej »


WeSoŁyCh ŚwIąT i SzCzĘśLiWeGo NoWeGo RoKu

23 grudnia 2019

Tradycyjnie jak co roku o tej porze, w tradycyjnie nieco nietypowej formie słownej pozwalamy sobie złożyć życzenia na święta i kolejny rok.

Mamy nadzieję, że tak jak święta i Sylwestra spędzą Państwo w rodzinnym spokoju, radości połączonych z odrobiną szaleństwa, tak po Nowym Roku nie zapomnicie o innej, dość dużej i mocno wyspecjalizowanej rodzinie – truckowej. Obiecujemy, będziemy zapraszać, zarówno do obecności, lektury jak i aktywności. Pierwsze szczegóły już w drugim tygodniu stycznia.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter