Niemiecka logistyka w Gdyni

19 listopada 2019

Spotkanie pod hasłem “Logistics Innovation & cooperation – enabler for tomorrow’s logistics” odbyło się w przepięknej scenerii gdyńskiego hotelu Courtyard by Marriott. Cel: pokazanie aktualnego obrazu innowacji w zakresie cyfryzacji w logistyce oraz możliwości współpracy polsko-niemieckiej. Patronat medialny sprawowało wydawnictwo Eurologistics.

– Jedną z rolą Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Cyfrowej jest wspieranie edukacji związanej z rozwojem technologii, między innymi poprzez spotkania z firmami. Przeznaczamy na tego rodzaju działania niemałe środki finansowe. Świat ulega szybkim zmianom. Technologie idą w kierunku usprawniania działań logistyczno-transportowych, w tym na przykład wspierania profesjonalnych kierowców. Stoi przed nami wiele wyzwań, choćby tych związanych z ograniczeniem emisji szkodliwych substancji do atmosfery, do czego przyczynia się niestety transport drogowy. Warto zwrócić uwagę, że koncerny wciąż pracują nad coraz to nowszymi, bardziej efektywnymi ekologicznie silnikami, w tym elektrycznymi. Niemałą rolę odgrywa telematyka – mówiła Birgit Faßbender, zastępca kierownika referatu Transport towarowy i logistyka w Federalnym Ministerstwie Transportu i Infrastruktury Cyfrowej.

Maciej Brzozowski z Hafen Hamburg Marketing opowiadał o cyfryzacji portu i transportu morskiego na przykładzie Portu Hamburg, przybliżając między innymi informacje dotyczące testów wykorzystania 5G. Poruszył takie kwestie jak mobilne i elastyczne sterowanie komputerami drogowymi w celu optymalizacji ruchu, rozszerzenie rzeczywistości wirtualnej do planowania nowych budynków, mobilne czujniki środowiskowe na statkach floty w Hamburgu. Technologia 5G stwarza ciekawe możliwości związane choćby ze zdalną kontrolą infrastruktury portowej za pomocą bezpiecznej sieci mobilnej czy zautomatyzowanymi inspekcjami przeprowadzane przez drony (także te podwodne).

O korzyściach i najlepszych rozwiązaniach związanych z telematyką można było usłyszeć z kolei od Stephana Richtera, Director Domestic Leasing w Seaco International Leasing. Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwał Michael Kuchenbecker z Logistics Alliance Germany. To przedsięwzięcie utworzone przez Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej oraz niemiecką branżę logistyczną. Obejmuje pełen zakres niemieckich usług logistycznych i reprezentuje większość dużych międzynarodowych graczy jak i lokalnych, małych i średnich przedsiębiorstw, specjalizujących się we wszystkich rodzajach transportu. Zapewnia dostęp do doświadczonych dostawców usług logistycznych w Niemczech, całkowicie bezpłatnie.

 

Galeria zdjęć

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Serbskie opłaty drogowe w post-pay

27 listopada 2019

DKV Euro Service pozwala na rozliczanie przejazdów ciężarówkami po płatnych drogach w Serbii metodą post-pay. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowcy mogą korzystać z dróg szybkiego ruchu bez przerywania jazdy.

czytaj więcej »


Shell inwestuje w LNG

25 listopada 2019

W Lehre firma Shell zainaugurowała działalność drugiej stacji detalicznej tankowania skroplonym gazem ziemnym (LNG) w Niemczech. Placówka Shell dla samochodów ciężarowych jest pierwszą publiczną stacją LNG w Dolnej Saksonii i znajduje się przy autostradzie A2 — najintensywniej wykorzystywanej trasie wschód-zachód w Niemczech.

czytaj więcej »


Logistics Innovative Solutions

18 listopada 2019

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w Forum Logistics Innovative Solutions. Miało ono na celu przedstawienie bieżącego stanu innowacji w zakresie cyfryzacji w logistyce. Stanowiło również okazję do dyskusji i poznania partnerów odnoszących sukcesy w tym obszarze. Patronat medialny sprawowało wydawnictwo Eurologistics.

czytaj więcej »


Akademia spedytora

4 listopada 2019

Już w listopadzie rusza kolejna Akademia Spedytora – cykl szkoleń i warsztatów prezentujący pracę na stanowisku spedytora i logistyka. Patronat medialny sprawuje Truck&Business Polska i Log24.pl.

czytaj więcej »


Translogistyca już jutro. Zapraszamy na nasze stoisko

4 listopada 2019

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie – TransLogistica Poland odbędą się w dniach 5-7.11., zatem początek już jutro. Zapraszamy na stoisko wydawnictwa Eurologistics, które patronuje wydarzeniu.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter