MAN-y idą do brytyjskiego wojska

25 sierpnia 2006

Brytyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej oraz MAN Nutzfahrzeuge zawarły umowę na dostawę kolejnych 2.077 pojazdów ciężarowych dla armii brytyjskiej. Kontrakt łączy się z realizacją większego zamówienia, otrzymanego przez MAN w marcu 2005 i obejmującego prawie 5.200 ciężarówek.

W ten sposób łączna wartość zamówienia wzrośnie o około 300 milionów euro netto i wyniesie około 1,6 mld euro. Kontrakt dotyczy przede wszystkim pojazdów dwuosiowych oraz – w niewielkim stopniu – pojazdów czteroosiowych. Ich dostawa rozpocznie się w połowie roku 2007 i trwać będzie do roku 2013.
Pojazdy typu SX oraz HX, produkowane przez MAN Nutzfahrzeuge, skonstruowane są specjalnie, aby sprostać wymaganiom jazdy w trudnym terenie. Dowodzą one swojej wytrzymałości i absolutnej niezawodności. Nadają się świetnie do operacji militarnych, jak i sytuacji kryzysowych.
Tymczasem w Polsce najprawdopodobniej zostanie zakończona produkcja samochodów specjalnych koncernu MAN dla polskiej armii. Michael Kobriger, wiceprezes starachowickiej fabryki MAN, stwierdził, że produkcja specjalna będzie prowadzona w Polsce tylko do końca bieżącego roku, a potem zostanie przeniesiona do fabryki MAN w Steyr (Austria). Nie wiadomo więc, gdzie zostaną zmontowane pojazdy zamówione w marcu przez polską armię. Dwuletnia umowa zawarta przez MAN z Ministerstwem Obrony Narodowej dotyczyła zakupu 130 pojazdów za 37 mln zł. W tym roku Star Trucks ma dostarczyć 64 wozy, a w przysżłym – 66. ml

Fot. MAN wojsko
Specjalne wymagania
Pojazdy typu SX oraz HX, produkowane przez MAN Nutzfahrzeuge, skonstruowane są specjalnie, aby sprostać wymaganiom jazdy w trudnym terenie.

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Nowe naczepy w intermodalnej flocie

20 stycznia 2020

Firma Loconi Intermodal zakupiła 18 naczep CIMC Vehicles do przewozu 40-stopowych kontenerów. Nowy sprzęt wykorzystywany będzie do transportu między innymi drewna z Polski, Czech i Słowacji na terminale Loconi w Radomsku, Warszawie i Gądkach. Inwestycja ma na celu zwiększenie zasobów przewozowych spółki oraz jej zdolności do przewozu ciężkich ładunków skonteneryzowanych.

czytaj więcej »


Nowi „zawodnicy” DKV

16 stycznia 2020

Digitalizacja produktów, ekspansja w zakresie opłat drogowych, ochrona klimatu, rozwiązania big data oraz wzmocnienie usług finansowych. To obszary przewagi strategicznej DKV Euro Service. Ich realizację wzmocnią światowej klasy eksperci i praktycy, którzy na przełomie 2019 i 2020 roku dołączyli do Grupy DKV.

czytaj więcej »


Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki, 30.01. Warszawa

14 stycznia 2020

Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki pod takim hasłem odbędzie się 30.01 konferencja organizowana przez Betacom i Hewlett Packard Enterprise. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej »


Pracownicy szukają nowej pracy

30 grudnia 2019

Bardzo wielu pracowników pozytywnie ocenia perspektywę swojej kariery zawodowej i z optymizmem patrzy w przyszłość. Coraz częściej zatrudnieni uważają też, że obecny pracodawca daje im szansę dalszego rozwoju. Nie jest to jednak argument przekładający się na chęć pozostania w firmie. Wg prowadzonego obecnie badania Hays Poland tylko 22 proc. pracowników nie rozważa zmiany pracy. Biorą pod uwagę taką ewentualność w ciągu kilku lat, ale i nadchodzących miesięcy. Dla pracodawców to wyzwanie znalezienia zastępstwa – stworzenia ciekawej oferty i odpowiedniego zaprezentowania.

czytaj więcej »


WeSoŁyCh ŚwIąT i SzCzĘśLiWeGo NoWeGo RoKu

23 grudnia 2019

Tradycyjnie jak co roku o tej porze, w tradycyjnie nieco nietypowej formie słownej pozwalamy sobie złożyć życzenia na święta i kolejny rok.

Mamy nadzieję, że tak jak święta i Sylwestra spędzą Państwo w rodzinnym spokoju, radości połączonych z odrobiną szaleństwa, tak po Nowym Roku nie zapomnicie o innej, dość dużej i mocno wyspecjalizowanej rodzinie – truckowej. Obiecujemy, będziemy zapraszać, zarówno do obecności, lektury jak i aktywności. Pierwsze szczegóły już w drugim tygodniu stycznia.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter