Leasingowa fuzja

5 lutego 2018

Spółki Idea Leasing i Getin Leasing przekształciły się w Idea Getin Leasing S.A. W wyniku fuzji powstała jedna z największych firm leasingowych w Polsce i Europie Środkowej, ważny gracz wśród podmiotów finansujących środki transportu dla firm.

 – Połączyliśmy dwie silne, równorzędne, doświadczone organizacje o ponadprzeciętnym potencjale rynkowym – komentuje Marek Bauer, któremu powierzono funkcję prezesa zarządu Idea Getin Leasing.

Strategicznym celem Idea Getin Leasing jest dalszy wzrost wyniku finansowego, umocnienie pozycji pod względem wartości i liczby finansowanych pojazdów, rozwój innowacyjnych produktów dla przedsiębiorców oraz pozyskanie nowych partnerów biznesowych. – Zaproponujemy naszym klientom uzupełniający się portfel usług obu spółek, nowe produkty flotowe, atrakcyjniejsze warunki finansowe i jeszcze szybsze procesy. Stawiamy także na rozwój sieci sprzedaży, w tym kanałów zdalnych oraz dalsze podnoszenie kompetencji pracowników – zapowiada Marek Bauer.

Połączenie nastąpiło przez przeniesienie całego majątku Getin Leasing na Idea Leasing jako podmiot przejmujący. Z dniem połączenia Idea Getin Leasing przejęła wszelkie prawa i obowiązki obu spółek. Połączenie nie wpłynie na zakres i warunki dotychczasowej współpracy z klientami oraz partnerami biznesowymi, a wszystkie umowy zawarte do 31 stycznia 2018 r. pozostają w mocy. Przed połączeniem, Idea Leasing działała szczególnie w dwóch segmentach rynku: leasingu oraz zarządzania flotą, koncentrując się przede wszystkim na finansowaniu zakupu środków transportu ciężkiego oraz maszyn i urządzeń. Getin Leasing prowadził natomiast działalność w segmentach: leasingu i sprzedaży kredytów samochodowych, koncentrując się na finansowaniu zakupu pojazdów osobowych. Połączona spółka będzie mieć pełną ofertę, skierowaną zarówno do MSP, jak i podmiotów dopiero rozpoczynających swoją działalność.

Fuzja Idea Leasing i Getin Leasing to drugie połączenie spółek leasingowych realizowane wśród podmiotów powiązanych z Grupą Kapitałową Idea Banku w ciągu ostatnich lat. W 2014 r. Idea Bank nabyła i włączyła w struktury Idea Leasing jedną z największych polskich firm leasingowych – VB Leasing Polska.

W 2017 r. Idea Getin Leasing (raportująca do Związku Polskiego Leasingu jako Grupa Idea Getin Leasing) osiągnęła wynik 7,62 mld zł netto udzielonego finansowania, co daje jej 11,4% udziału w rynku leasingu ruchomości. Ubiegłoroczny wynik oznacza wzrost sprzedaży aż o 29,1% w stosunku do 2016 r., przy dynamice rynku leasingu ruchomości ok. 15,6% r/r. Spółka rozwija się niemal dwa razy szybciej niż rynek. W 2017 r. Idea Getin Leasing sfinansowała rekordową liczbę ponad 66,1 tys. środków transportu, w tym aż 50,5 tys. samochodów osobowych i lekkich dostawczych, co stanowi aż 18,2% całego segmentu pojazdów o do 3,5 t.

– Wzrosty, które uzyskujemy nie są wynikiem przypadku, a konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju – mówi Marek Bauer, – W 2018 r. zamierzamy rosnąć szybciej niż rynek, przy założeniu, że branża – szósty rok z rzędu! Skoncentrujemy się na kluczowych dla nas segmentach, jak środki transportu lekkiego, ciężkiego oraz maszyny i urządzenia, gdzie oczekujemy zwiększenia potencjału inwestycyjnego – dodaje Marek Bauer.

 

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Dostawczy Fiat w abonamencie

16 lutego 2018

Fiat Professional wprowadza program finansowania samochodów dostawczych w formie stałego miesięcznego abonamentu bez potrzeby angażowania kapitału na wpłatę początkową. Klient otrzymuje nowy model na 24 miesiące w wybranym przez siebie wariancie opłaty wstępnej i rocznego przebiegu.

czytaj więcej »


Nowy prezes KUKE

14 lutego 2018

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE S.A.) powołało nowego prezesa zarządu. Stanowisko objął Janusz Władyczak, który od czerwca 2016 roku pełnił funkcje wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za rozwój i sprzedaż produktów ubezpieczeniowych.

czytaj więcej »


Jan Łagunionok w Hussar Transport

12 lutego 2018

Jan Łagunionok obejmuje stanowisko dyrektora ds. floty w Hussar Transport. Nowy członek zespołu będzie odpowiedzialny m.in. za ekspansję spółki na nowych rynkach zagranicznych.

czytaj więcej »


Goodyear ma nowych klientów

8 lutego 2018

Goodyear Proactive Solutions zdobył nowych, flagowych klientów: TIP Trailer Services Poland i HOYER Mineralöl-Logistik Gmbh.

czytaj więcej »


Transport i Logistyka Polska w Parlamencie Europejskim

1 lutego 2018

W Parlamencie Europejskim toczyła się debata zorganizowana przez Transport i Logistyka Polska o delegowaniu w transporcie oraz socjalnych aspektach Pakietu Mobilności.

czytaj więcej »


Newsletter